jste v obsahu

Koncept: Electrolux Air Globe

Napsal: 03/07/2014 0 comments 386 shlédnutí

Můžete si v pohodlí domova vychutnat čerstvý alpský vzduch či vůni a vlhkost deštného pralesa v Amazonii? Ne? Společnost Electrolux pro světový trh připravuje koncept čističky vzduchu s reálným stavem počasí na celé zeměkouli. Během několika minut si tak můžete nasimulovat víceméně jakékoliv počasí na zeměkouli. Nejen, že se Air Globe popere s teplotou, nabídne také aktuální vlhkost, zvuky moře či další typické vjemy pro vybranou destinaci.

V několika minutách se tak můžete přemístit do slunného Miami, navštívit velké deštné pralesy v Amazonii nebo virtuálně putovat po hřebenech hor v Alpách. Co takhle zavítat na brazilské mistrovství světa v kopané? Jedním klikem je vše možné. Nebo se virtuálně slunit na havajských plážích se sklenkou lahodného a osvěžujícího drinku?

Electrolux Air Globe (1)

„Přestože je koncept velmi inovativní, vypadá jako jednoduché konstrukční řešení. Simulace celého světa, a prostředí, v podobě koule dělá z produktu plnohodnotné zařízení, které bude příjemným produktem. Dávejte pozor na detaily, navrhujeme realizovatelné zařízení, a nenechte si ujít příležitost ho použít jako vzdělávací zařízení“, tvrdí Julio Bertola, Electrolux Design, Brazílie. Vyplní se slova konceptu v podání brazilského designéra?

Závěr? Podle mě je tento koncept vzduchové čističky a osvěžovače v jednom velice zajímavý posun k tomu, ušetřit čas strávený na cestách za vybranými destinacemi. Jak se však společnosti povede procítit reálný vjem na koncového zákazníka, je věc druhá a hlavně klíčová. Jaký máte názor na tuto novinku? Určitě se o své myšlenky podělte do komentářů, děkujeme.

Zdroj: electroluxdesignlab.com

Slova napsal

Martin Kohout

Administrátor IT magazínu, správa a tvorba webů, mobilně s Androidem a pracovně s Applem.

Web: http://freebit.cz

Čekáme na názor či věcný komentář...

Komentáře podléhají ručnímu schválení a nepodporují HTML, přidávejte proto pouze hodnotné!