All in

Vítej v rubrice všech novinek na IT magazínu. Novinky a jejich sběr, na webu naleznete nové příspěvky, články a recenze v podobě novinek ze světa IT, hardware, mobilního software, mobilních telefonů (smartphone) či nositelného zařízení. Nechybí ani rubrika o tabletech s Androidem či systémem iOS. Můžete také nahlédnout do sekce tiskových zpráv, které také agregujeme. Zajímáte se o novinky, které jsou pevně spjaty s internetem? Můžete pokračovat do této rubriky.

arduino_cover

Fantazii a kreativitě se meze nekladou, Arduino zvládne téměř vše

Mnozí mají jistě stále v živé paměti legendární stavebnici Merkur, ze které bylo bez větší námahy možné postavit téměř cokoli, a to bez větších omezení. Se stejnou filosofii přichází i Open-Source platforma Arduino. Jedná se o platformu, na které lze navrhnout a poté i zkonstruovat velké množství programovatelných elektronických zařízení a fantazii se zde opravdu meze nekladou!

Pro začátek je dobré využít výrobcem dodávanou příručku s prvními patnácti návody, podle nichž lze zkonstruovat například: syntetizátor zvuku, monitorovací zařízení s množstvím čidel a mnoho dalších. Základní myšlenkou celého tohoto projektu je jednoduchost a otevřenost, významnou roli zde hraje komunita uživatelů a v podstatě vývojářů, kteří mezi sebou sdílejí své projekty, nápady a návrhy a poskytují tak inspiraci dalším při tvorbě jejich projektů.

arduino_title
A co bude říkat váš výtvor?

Jak to funguje?

Základem celého zařízení je základní deska, na kterou se připojují další komponenty. V základním balení Starter kit je obsažena deska Arduino Uno, která je nejzákladnější deskou a všechny ostatní z ní více či méně vychází. Tato deska obsahuje čtrnáct digitálních vstupů a šest analogových výstupů. Dále se zde nachází konektor externího napájení, resetovací tlačítko a LED dioda.

Programování se provádí v prostředí Arduino IDE, toto prostředí čerpá ze své jednoduchosti a přehlednosti, stejně jako programovací jazyk, který je odvozen z Wiringu a C.
Za hlavní devizu lze považovat skutečnost, že člověk nemusí mít zvláštní elektrotechnické a téměř žádné programátorské vzdělání, aby mohl vytvořit mnoho skvělých věcí, a to vše bez nutnosti cokoliv pájet.

arduino (1)

Konektivita

Za jednu z dalších výhod platformy Arduino lze beze sporu považovat jeho konektivitu. Arduino je plně kompatibilní se všemi platformami, což je do značné míry zásluha toho, že prostředí IDE je psané v programovacím jazyku Java, a tak není problém ho použít pro kterýkoliv operační systém.

Moduly

K Arduinu, jak už bylo řečeno lze připojit celou řadu zajímavých modulů, mezi nejzajímavější z nich lze řadit čtečku karet SD, tlakové senzory, wifi modul, bluetooth a mnoho dalších. V rámci balení Starter kit pak lze nalézt například: H-můstek L293D pro řízení motoru, servo motor, teplotní senzor TMP36, senzor náklonu a alfanumerický LCD displej.

Cena

Za pořizovací cenu kolem 2700 Kč lze pořídit základní balení s názvem Starter kit, které je poměrně slušně vybavené na celou škálu základních projektů. Nicméně se k němu dá koupit množství dalších komponent, jejichž cena se pohybuje od desítek do tisíců korun. Pokud vás tedy Arduino zaujalo a chcete si vyzkoušet mnoho vlastních projektů, které nejsou jinak omezeny, než velikostí vaší fantazie, lze doporučit pro začátek právě Arduino Starter kit, který nabídne vše potřebné a možná i trochu víc. Rovněž pro začátek lze doporučit stránku Arduino.cz, která nabízí komplexní vhled do světa této platformy. A jaké jsou vaše zkušenosti s Arduinem, doporučili byste ho svým známým? Podělte se s námi do komentářů pod článkem.

nes classic edition

Nintendo přichází s „novou“ konzolí, je to vzkříšená klasika

Pamatujete dobu, kdy slova Playstation, nebo Xbox byla neznámá a zahrát si na konzoli hru znamenalo zastrčit do konzole cartridge. 8-bitové hry ale měly svoje kouzlo, a kdo si je zahrál na ně vzpomíná s nostalgií. Nejúspěšnější takovou konzolí byla Nintendo Entertainment System, jinak známá jako NES. Po celém světě se jí prodalo přes 60 milionů kusů. Pokud jste tedy tuhle konzoli milovali, máme pro vás dobrou zprávu, Nintendo vydá její zmenšenou verzi.

SONY DSC
S dnešními ovladači se srovnávat nedá, ale kouzlo má nesrovnatelně větší

Bude se jmenovat NES Classic Edition. Její výbava bude samozřejmě odpovídat dnešní době, připojíte ji tedy i k vaší velké televizi a to přes HDMI. Zachovaný bude typický ovladač, který snad bude mít klasický neergonomický tvar. Tedy obdelník s křížovým ovladačem na jedné a tlačítka A a B na druhé straně. Konzole bude podporovat i hru dvou hráčů, v balení bude sice jen jeden ovladač, ale za cenu zhruba 10 dolarů si budete moci přikoupit druhý. Konzole pak bude přednahrána 30 hrami, které někteří z vás jistě poznají. Na jiné hry ale zapomeňte, klasické kazety nebude možné použít.

 • Balloon Fight
 • Bubble Bobble
 • Castlevania
 • Castlevania II: Simon’s Quest
 • Donkey Kong
 • Donkey Kong Jr.
 • Double Dragon II: The Revenge
 • Dr. Mario
 • Excitebike
 • Final Fantasy
 • Galaga
 • Ghosts’N Goblins
 • Gradius
 • Ice Climber
 • Kid Icarus
 • Kirby’s Adventure
 • Mario Bros.
 • Mega Man 2
 • Metroid
 • Ninja Gaiden
 • Pac-Man
 • Punch-Out!! Featuring Mr. Dream
 • StarTropics
 • Super C
 • Super Mario Bros.
 • Super Mario Bros. 2
 • Super Mario Bros. 3
 • Tecmo Bowl
 • The Legend of Zelda
 • Zelda II: The Adventure of Link

Hra Donkey Kong je jedna z nejznámějších, která se dočkala i několika předělávek:

Konzoli si nadšenci budou zřejmě moci dát pod stromeček, na trh by totiž měla přijít v listopadu a to za cenu kolem 2 tisíc, což není zase tak moc. Kterou z nahraných her jste hráli, a která vás bavila nejvíc?

Pokemon GO hra Android

Pozor na infikovanou verzi hry Pokémon Go od Nintenda

Žlutá je fenomén, pokud jde o novou hru Pokémon Go dostupnou jak na Androidu, tak na iOS platformě. Novinka je dostupná a plně ke stažení z Google Play, na App Store si ještě musíme nějaký ten den počkat. Jde to však vyřešit jednoduchým návodem, který je dostupný zde na webu v první novince o hře Pokémon Go. Nintendo hlásí rekordy a uživatelé posílají interní servery do stavu STOP, lapáme po dechu. Pokud si však chcete novinku zahrát, doporučujeme použít oficiální zdroje ke stažení.

Můžeme hrát i dříve, avšak dejte pozor. Některé .apk balíčky na internetu obsahují totiž škodlivý kód. Konkrétně jde o skript DroidJack nebo SandroRAT. Po nainstalování infikované aplikace samotné hry nemusí hráč pozorovat nic neobvyklého. Instalace klasicky proběhne. První výskyt nebezpečného instalátoru byl zaznamenán již začátkem července. Oficiální odkazy ke stažení hry najdete v prvním článku – link nad tímto odstavcem.

Doporučujeme ověřit práva této aplikace. Pokud má povolení k úpravě kontaktů, mikrofonu, či editování SMS, jedná se o infikovanou aplikaci hry Pokémon Go.

Cestování mezi skutečným světem a virtuálním světem hry Pokémon s Pokémon GO pro iPhone a Android je tady. S hrou Pokémon GO propojíte zcela nový svět ve svůj vlastní! Hra Pokémon je postavena na Niantic Real World herní platformě a bude používat skutečné umístění, povzbuzovat hráče, aby hledali široko daleko v reálném světě. Hra umožní hráčům najít a chytit více než sto různých Pokémonů ve svém okolí. Mobilní videohra využila reálných míst, jako jsou regiony Hokkaido a Kanto v Japonsku, New Yorku, Paříž a jako inspirace pro nastavení fantazie.

Pokud již novou hru z dílny tvůrců Ingressu hrajete, určitě se dolů do komentářů podělte o své návody nebo o triky a tipy pro ještě efektivnější hraní Pokémonů. Děkujeme za tipy a přejeme příjemné hraní.

VentuSky pocasi online

Zajímavé počasí online s desktopovou aplikací VentuSky.com

Česká meteorologická společnost InMeteo dnes představila novou webovou aplikaci s názvem VentuSky, která zobrazuje meteorologická data pro celý svět. Unikátnost aplikace spočívá v množství zobrazovaných dat. Pro celý svět je k dispozici předpověď teploty, srážek, větru, oblačnosti, tlaku vzduchu, sněhové pokrývky a dalších meteorologických veličin. Tak komplexní meteorologická aplikace je na internetu unikátní. Aplikace má ambice konkurovat nejnavštěvovanějším portálům o počasí na světě.

Data jsou zobrazovány na mapě světa. Díky tomu je zřetelná provázanost všech dějů v atmosféře. Například hluboká tlaková níže nad Skandinávií citelně ovlivní i počasí v celé střední Evropě. Vítr je zobrazován pomocí proudnic (čar), které zajímavým způsobem vykreslují neustálý vývoj počasí. Na mapě díky tomu vznikají nádherné útvary zobrazující tlakové níže, které do sebe nasávají okolní vzduch. Proudění na naší Zemi je neustále v pohybu a právě proudnice úžasným způsobem tento pohyb zachycují. Je tak zřetelně patrné, odkud a do jaké oblasti proudí vzduch. Aplikace VentuSky.com má ovšem především praktický význam. Návštěvníci se snadno dozvědí, kdy v jejich oblasti začne pršet a jak dlouho bude déšť trvat.

Screen VentuSky online
Zajímavé počasí online s desktopovou aplikací VentuSky.com

Srážky jsou na mapě zobrazeny pomocí barevných stupnic. Při jejich tvorbě byl brán ohled na to, jaké představují srážky nebezpečí. Modré barvy představují nízké srážkové úhrny, které nezpůsobí žádné záplavy. Naopak oranžové a červené odstíny jsou již nebezpečné a mohou přinést povodně. U teplot jsou barevné stupnice sestaveny podle pocitu, jaké v nás dané počasí vyvolává. Modrá barva znázorňuje u teplot chladné počasí, tmavě červená naopak horký pouštní vzduch.

Návštěvníci se díky aplikaci VentuSky dostávají přímo k datům z numerických modelů. Data web sbírá ze tří numerických modelů. Vedle poměrně známých dat z amerického modelu GFS, zobrazuje data také z kanadského modelu GEM a nového německého modelu ICON, který je výjimečný svým vysokým rozlišením pro celý svět. Data z modelu ICON v takovém rozsahu jako na webu VentuSky zatím nikde na internetu dostupná nejsou. Aplikace VentuSky je volně přístupná všem na celém světě s cílem zlepšit informovanost o meteorologických dějích v naší atmosféře. Snímky z aplikace lze dále šířit a pomáhat tak ve splnění tohoto cíle.

O společnosti InMeteo
: Webovou aplikaci VentuSky.com provozuje plzeňská společnost InMeteo, která se zabývá analyzováním a vizualizací meteorologických dat. Meteorologické informace poskytuje široké veřejnosti již přes 5 let. Společnost dlouhodobě spolupracuje se zahraničními společnostmi. Řadu let provozuje jeden z nejoblíbenějších českých serverů In-počasí, na kterém informuje širokou veřejnost o počasí. Umožňuje všem zapojit se do informování o počasí, ať už poloprofesionálními meteorologickými stanicemi nebo zasíláním krátkých zpráv o počasí. Na českém internetu vytváří jedinečnou službu, která spojuje lidi a zlepšuje celkovou informovanost o meteorologických dějí v atmosféře.

Pokemon GO hra Android

Pokémon Go je již ke stažení v App Storu nebo Google Play

Fenomén žlutého Pikaču se vrací na digitální svět. Mobilní hra Pokémon Go bude postavena na rozšířené realitě, za kterou stojí známá firma – Niantic Labs. Má také na svědomí AR hru Ingress. Hra je venku jak pro iOS, tak pro Android ve vybraných zemích. Nicméně se zdá, že je k dispozici pouze pro některé uživatele v USA, Austrálii a na Novém Zélandu. The Pokémon Company promluvila k nadšencům s tím, že USA a Japonsko budou první trhy, kde proběhne oficiální spuštění prakticky do několika dnů. Hra založená na rozšířené realitě prakticky vychází z Ingressu. Po celém světě jsou Pokémoni, musíte je objevit a virtuálně chytit.

To se opět, jako u Ingressu, bude dít na zajímavých místech ve městě, na vesnici, nebo prostě tam, kde se nachází nějaká významná památka. Hra byla vytvořena podle Niantic profilu ve spolupráci s Nintendem. I když se jedná o bezplatnou aplikaci, Pokémon Go obsahuje mikrotransakce s pořizovací cenou 0,99 až 99,99 dolarů. Můžete si také zakoupit za 35 dolarů náramek na zápěstí, který vám umožní hrát hru, aniž by jste museli odemknout smartphone. Návod na náramek a jeho obrázek je dole, na konci článku.

Na hru se mohou těšit obě platformy – iOS, Android, s Windows Mobile se zřejmě nepočítá. Hra Pokémonů se přesto objeví v App Store, a to do několika dnů. Nintendo a Pokémon Company drželi v tajnosti datum vydání do poslední chvíle. Zástupci obou společností propůjčili do světa techniky během E3 LiveStream minulý měsíc jen pár drobků ohledně uvedení. Testovací období veřejné Bety skončilo 30. června. Pro dychtivé fanoušky to určitě nebyly moc zajímavé informace.

Cestování mezi skutečným světem a virtuálním světem hry Pokémon s Pokémon GO pro iPhone a Android je tady. S hrou Pokémon GO propojíte zcela nový svět ve svůj vlastní! Hra Pokémon je postavena na Niantic Real World herní platformě a bude používat skutečné umístění, povzbuzovat hráče, aby hledali široko daleko v reálném světě. Hra umožní hráčům najít a chytit více než sto různých Pokémonů ve svém okolí. Mobilní videohra využila reálných míst, jako jsou regiony Hokkaido a Kanto v Japonsku, New Yorku, Paříž a jako inspirace pro nastavení fantazie.

Postav se na nohy a vyjdi ven najít a chytit divoké Pokémony. Prozkoumat města a obce v okolí, kde žijete, a dokonce i po celém světě můžete zachytit co nejvíce různorodých Pokémonů. Jak se budete pohybovat, bude váš smartphone vibrovat, abyste věděli, že jste blízko Pokémona. Jakmile narazíte na Pokémona, a máte na dotykové obrazovce cíl, hodíte virtuální PokémonBall a postavička je vaše. Buďte opatrní při pokusu ji chytit, nebo by také mohla utéct! Podívejte se také na PokeStopy umístěné na zajímavých místech, jako jsou zařízení pouličního umění, historických objektech a památek, kde můžete sbírat více PokeBallů a dalších položek.

Pokemon GO Plus
Pokémon GO Plus umožní hráčům najít Pokémona

Nositelné zařízení nazvané Pokémon GO Plus umožní hráčům Pokémon GO najít Pokémona, chytit jej, nebo provádět jiné jednoduché akce. Zařízení se připojuje k telefonu přes Bluetooth a upozorní hráče o dění ve hře pomocí LED a vibrací. Těšte se na globální zahájení prodejů příslušenství Pokémon GO Plus na konci července 2016. Hra je dostupná v Google Play, pro iOS v USA, Novém Zélandu a Austrálii. Zatím. Pokud si aplikaci pro iOS chcete nainstalovat v České republice, je nutné si v telefonu změnit region.

Jak se vám líbil návod a informace o používání náramku? Už hru hrajete? Podělte se do komentářů o své postřehy ze hry. Pomůžete tak ostatním hráčům, třeba i těm, kteří s hrou teprve začínají.

Windows10-logo

Návod: Jak oficiálně zakázat update na Windows 10?

Hodiny bezplatné aktualizace na Windows 10 pomalu ale jistě ztrácí energii v baterii. Poslední posun rafičky nastane 29. července 2016. Poté již nebude možný bezplatný upgrade na „desítky“. Nový Windows má mnoho odpůrců, ale i technologické přiznivce. Něco nového vždy přináší účení a trpělivost. To se ale mnoha lidem moc nelíbí. A to už se nebavíme o zpětné kompatibilitě a programech, které si na systému Windows bezpečně spustíme.

Občas to trvá, přijdou nové ovladače, nová technologie. Nové funkce si prach sprostě v softwaru vezmou svoji daň spokojeného uživatele. Pojďme se však podívat, jak podle oficiálního návodu zakážeme automatickou aktualizaci na operační systém Windows 10. Jediné, co k tomu budete potřebovat je cesta k zápisu do registru. Návod je sice z oficiálních stránek Microsoftu, ale změnu provádíte na vlastní riziko.

20160705_114721
Jak oficiálně zakázat aktualizaci na Windows 10?

Pokud chcete zablokovat aktualizaci pomocí konfigurace, postupujte následovně:

Klikněte na položku Konfigurace počítače >Zásady>Šablony pro správu>Součásti systému Windows>Windows Update. Dvakrát klikněte na položku Vypnout aktualizaci na poslední verzi Windows pomocí Windows Update.

Vypnout aktualizaci na poslední verzi Windows pomocí Windows Update:

Registr Windows, dodržujte prosím pečlivě postup uvedený v této části. V případě nesprávné úpravy registru by mohly nastat závažné problémy. Před zahájením úprav registru vytvořte zálohu registru pro obnovení pro případ, že by nastaly potíže. Jestli chcete blokovat upgrade na systém Windows 10 pomocí služby Windows Update, zadejte následující hodnotu registrů:

Podklíč: HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate
Hodnota DWORD: DisableOSUpgrade = 1

Skryje aplikaci Získání Windows 10 v liště systému:

Aplikace Windows 10 v oblasti oznámení se automaticky zablokuje (to znamená, že není nutná další akce) v počítačích nebo dalších zařízeních u následujících scénářů: Registru Windows, dodržujte prosím pečlivě postup uvedený v této části. V případě nesprávné úpravy registru by mohly nastat závažné problémy. Před zahájením úprav registru vytvořte zálohu registru pro obnovení pro případ, že by nastaly potíže.

Ve verzích systému Windows odlišných od vydání Enterprise je možné ikonu oznámení potlačit pomocí registru systému Windows. Provedete to tak, že vyhledáte následující hodnotu registru:

Podklíč: HKLM\Software\Policies\Microsoft\Windows\Gwx
Hodnota DWORD: DisableGwx = 1

Dejte nám prosím do komentářů vědět, zdali vám návod bezpečně pomohl. Upozorňujeme, že se jedná o návod z oficiálních stránek, ale vždy na svoje vlastní riziko. Už máte na svém počítači či notebooku nové Windowsy? Děkujeme za věcné názory.

Xiaomi Logo Nove

Klevety z Číny: Xiaomi údajně chystá svůj notebook

Poměrně často se spekuluje o novém zařízení od čínského výrobce mobilní elektroniky. Smartphony už mají, chytré náramky také, mají i svůj router, co takhle notebook? Na zahraničních serverech se objevil obrázek notebooku, stejně vypadajícícho, jako nový MacBook Pro. Tělo z hliníku, papírová krabice barevně podobná těm, ve kterých jsou Xiaomi telefony. Bude se jednat o lacinou kopii Apple produktu nebo Číňani vymyslí zajímavý produkt, který nabídne svižný operační systém Windows 10?

Budou to mít těžké. Modely MacBook Pro 2015 mají totiž svůj šarm, výkonný procesor od Intelu, 8GB RAM a SSD disky. Pokud se budeme bavit o displeji, máme na vědomí Retina displej s rozlišením 2 560 x 1 600 bodů. Pokud budou chtít uspět, asi by měli technici a management z Xiaomi začít řešit cenovou a technologickou politiku. Nemohou udělat technologicky nadupaný stroj za málo peněz. Réálně to jde ale firma také musí z něčeho žít. Nové MacBooky Pro s 128GB SSD diskem stojí aktuálně kolem 40 tisíc korun.

Foto Xiaomi Notebook
Klevety z Číny: Xiaomi údajně chystá svůj notebook

Pokud bude chtít notebook od Xiaomi nějakým způsobem zaujmout, musí nabídnout „čínskou“ cenu a zajímavé parametry. Zastavit se musí také u designu a provedení. Pokud bude notebook vypadat jako ten od Applu, mohou mít problémy s designovými patenty. Už několikrát totiž byli technologickým publikem osočeni, že se jim Apple desing nějak moc líbí. Určitě si tedy počkejme, zda se k nám dostanou nějaké další informace o připravovaném laptopu od čínského výrobce mobilní a jiné elektroniky.

Informace ze zahraničí jsou, ale jen matně zaostřené. Xiaomi Mi Notebook má pohánět procesor Intel i7 s jádrem Haswell, v těle najdeme grafickou kartu GeForce GTX 760M od nVidia. Pokud k tomu přidáme 8 GB RAM DDR4, štíhlé kovové tělo a cenu 4000 juanů (v přepočtu 14 600 Kč), může se jednat o výborný a konkurence schopný notebook.

Specifikace zařízení MacBook Pro 13 2015: Stylový hliníkový notebook pro uživatele toužící po rychlém a spolehlivém pracovním stroji v designovém provedení. Dvoujádrový procesor Intel Core i5 2.7 GHz, TB až 3.1 GHz, podpora Hyperthreading. 8GB RAM (DDR3, 1 866 MHz). 13.3″ Retina (2 560 x 1 600 bodů) IPS displej, grafický čip Intel Iris Graphics 6100, 128GB SSD. Rozhraní: Wi-Fi, Bluetooth 4.0, 2x USB 3.0, 2x Thunderbolt 2, Force Touch trackpad, čtečka SDXC karet, kamera, podsvícená klávesnice a operační systém Mac OS X El Capitan.

HP_Logo_Nove

Notebooky HP Omen jsou vytvořeny exkluzivně pro hráče

V rámci turnaje OMEN GO4CS:GO CZSK budou pětičlenné týmy hráčů soutěžit o výhru v celkové výšce 1 000 EUR (26 200 Kč). Turnaj ve hře Counter-Strike: Global Offensive prověří schopnosti i těch nejzkušenějších hráčů z Česka a Slovenska.

Prestižní turnaj OMEN Go4CS:GO CZSK pod záštitou ESL začíná 2. 7. 2016. Na pětičlenné týmy čekají čtyři kvalifikační kola v každou červencovou sobotu, ve kterých vítězný tým získá odměnu 1 300 Kč. Nejlepších osm týmů na základě bodového systému postoupí do finálového zápasu, kterým poslední sobotu v červenci celý turnaj vyvrcholí. Na tři nejlepší týmy čeká finanční odměna v celkové hodnotě 21 000 Kč.

HP Omen Notebook
Notebooky HP Omen jsou vytvořeny exkluzivně pro hráče

Turnaj si hráči mohou vychutnat i díky herním počítačům OMEN, které otvírají dveře do úplně nového světa virtuální zábavy. Světa, ve kterém soutěžení nikdy nekončí. OMEN od HP se silnou grafickou kartou NVIDIA GTXTM 965, šestou generací čtyřjádrových procesorů Intel CoreTM i7 a s nekompromisním designem je připravený absolvovat jakoukoliv bitvu kdekoliv a kdykoliv.

„Notebooky OMEN jsou vytvořeny exkluzivně pro hráče, kteří chtějí nejnovější technologické novinky, dostatek výkonu na poražení soupeřů a samozřejmě co nejlepší zážitek z her. Zákazníci mají na výběr z více variant a cenových kategorií herních notebooků, takže vybrat si může opravdu každý,“ říká Erika Lindauerová, ředitelka HP Inc. v České republice a na Slovensku.

HP Omen Specifikace

OMEN od HP navržen pro dominanci. Aktuálně je na českém trhu k dispozici notebook OMEN s úhlopříčkou 15,6 palce, v agresivním štíhlém designu a s klávesnicí s podsvícením Dragon Red. Až 10hodinová výdrž baterie a snadná přenositelnost umožní hráčům ovládat bitevní pole, i když jsou zrovna na cestách.

Výkonná grafická karta NVIDIA GTXTM 965 a čtyřjádrový procesor Intel CoreTM i7 a až 16 GB RAM poskytují hráčům zbraně, se kterými se mohou směle postavit jakékoliv výzvě a i těm nejnáročnějším titulům. Díky zvuku od Bang & Olufsen a Full HD displeji je atmosféra hry pohlcující.

Konstrukce se dvěma zabudovanými ventilátory zajistí vysoký výkon i při nízkých teplotách. Díky umístění 62wattové baterie naležato směrem k přední části stroje byla zvětšena plocha chladícího povrchu a rozšířen prostor pro proudění vzduchu. Ovládání teploty tak může fungovat bez kompromisů a bez snížení výkonu.

Apple Logo

Ještě nepředstavený iPhone 7 už má v Číně první klon

Čína je země neomezených možností. Její exportní síla je tak velká, že je schopna dopravit balíček za dva dolary zdama až do schránky v Česku. Na tržištích se obchoduje ze starými telefony, ty nové se prodávají jak na běžícím páse. Nové okopírované modely renomovaných značek, ale i třeba klon iPhone 7. Nový iPhone se v Apple Storu ještě neprodává, ale Čína už má své první modely s Androidem. iOS zde samozřejmě nečekejte.

Jak bude „sedmičnový“ smartphone vypadat se dozvíme na konci léta. Absence jack konektoru se nepotrvrdila, ale čím dál více se spekuluje o duální kameře, kterou by mohl vlastnit iPhone 7 Pro. Pro verze se nedávno objevila také na neoficiálním ceníku „sedmičky“. Pojďme se ale vrátit k napodobenině iPhonu 7. Podle obrázku je patrná duální kamera. Nechybí samožjemě Apple logo, linie skeletu jsou takřka stejné, jako u předešlých iPhonů.

iPhone 7 cina klon
Ještě nepředstavený iPhone 7 už má v Číně první klon

Designed by TAIWAN Made in China – buďto se čínský výrobce v textu netrefil, a nebo to byl záměr. Na novém iPhonu 7 od Applu určitě najdete dizajnováno v Kalifornii, vyrobeno v Číně. Jak je vidět, dechberoucí duální kamera v konceptech zmátla také čínského výtvarníka kopií. Pokud nový iPhon 7 přijde s klasickým fotoaparátem, přijde výrobce klonu o slušnou částku z tržeb. Ale to už moc předvídáme.

Jaké papírové specifikace nabídne oficiální Apple iPhone 7? Budoucí smartphone od Applu by měl pod kapotou nabídnou nový procesor Apple A10, který by měla vyrábět společnost TSMC. Operační paměť zůstane stejná, 2GB RAM. Co má projít určitou změnou je úložné místo pro fotografie, aplikace a data. Uživatelé prahnou po natáčení 4K videa a 16GB iPhone určitě není tou pravou volbou pokud jedna minuta natáčení z úložiště bere až 380 megabajtů. Velikosti úložiště telefonu má Apple posunout o něco dále, stejně tak i jeho cenu.

Na trhu se zřejmě objeví iPhone 7 s minimálním úložištěm 32GB. Společnost bude vsázet na vyšší kapacity – 32GB, 64GB, 128GB a možná i 256GB. To dává smysl, pokud si uvědomíme, že jablečný smartphone a jeho paměť nelze rozšížit paměťovími kartami. Na cloudu od Applu máte 5GB zdarma, 50GB pak stojí v přepočtu 25 Kč na měsíc. 4K videa dávají smysl s příchodem UHD televizí, s pozemním vysíláním v SD kvalitě je to dost horší.

Na zahraničních magazínech se ještě objevila zpráva o tom, že by mohly nové smartphony přijít i s jinými barvami. Na pultech se může objevit černá a nebo tmavě modrá varianta. Nechme se na konci léta Cupertinsky překvapit!

Galaxy S7 Edge fotoaparat

Jak fotí jablíčko Galaxy S7 Edge od Samsungu?

Nejlepší fotomobil pod sluncem pro rok 2016? Na dovolenou se jistě vybavíte tím nejlepším telefonem, respektive tím nejlepším fotoaparátem v mobilu. Dnes již nové smartphony ukazují starším kompaktům, jak nejlépe fotit ve špatných světelných podmínkách. U Samsugu se bát tmy nemusíte. Kvalitní 12 megapixelový snímač má clonu f/1.7, což v podmínkách větších pixelů křemíku podává zajímavější fotografie. Vysoká světelnost je samozřejmě znát.

V roce 2016 už nemusíte mít na zádech popruh a těžkou zrcadlovku. Fotky do rodinné galerie už pořídíte klasickým smartphonem. Galaxy S7 Edge nefotí špatně díky čipu, posuďte sami. Fotky jsou samozřejmě neupravené, pochází z plné automatiky. Jedná se spíše o produktovou galerii iPhonu 5s, ale posuďte, jaké detaily jsou vidět na pořízených fotografiích. Fotografie nejsou přisvětlovány, jedná se pouze o světlo přicházející z okna.

Jako bonus k fotkám dostanete možnost nahrávat 4K video při 30ti snímcích za sekundu. Nechybí ani QHD (2 560 x 1 440 pixelů) nebo Full HD s možností až 60ti fps. U fotografií nebudete postrádat ani profesionální RAW formát pro konečnou korekci barev či expozice. To vše zní báječně a ono to také báječné je. Jak tedy fotí? Smartphone S7 Edge fotí opravdu skěle, podání je velice přesné a ty barvy. Pokud chcete opravdu skvělý fotoaparát v telefonu, s řadou Galaxy určitě neprohloupíte. Stejně na tom bude i klasický Galaxy S7, jedná se o stejné čipy, fotoaparáty. Jako bonus bude přibalena HDR technologie pořízení snímků.

Další informace jsme čerpali na oficiálním webu společnosti Samsung:

Celá řada momentů našich životů se odehrává, když není dostatek světla. S telefonem Galaxy S7 a S7 edge to není žádný problém. Objektiv s vylepšenou světelností F1.7 a většími pixely 1,4 µm obrazového snímače zachytí o tolik více světla, že výsledné fotografie budou ostré a detailní. Všechny pixely obrazového snímače mají dvě fotodiody místo jedné, což znamená, že snímač profesionální kvality Dual Pixel Sensor dokáže zaostřit tak rychle a přesně, jako to dělají vaše oči. Každý jednotlivý pixel snímače Dual Pixel Sensor se používá k detekci fáze, což umožňuje neuvěřitelně rychlé a spolehlivé automatické zaostření, které zachytí i ty nejneočekávanější pohyby dokonce i při horších světelných podmínkách.