Tiskové zprávyZe světa IT

Acer v letošním roce přináší do vybraných počítačů asistentku: Amazon Alexa

acer logo
Foto: Acer

Acer letos přináší do počítačů Amazon Alexa. Acer také představil nový 4K UHD projektor V6820M/i, který spolupracuje s Amazon Alexa pro intuitivní ovládání a provoz.

Společnost Acer dnes oznámila, že do vybraných notebooků Aspire, Spin, Switch a Swift, stejně jako do all-in-one počítačů Aspire přijde v prvním čtvrtletí 2018 Amazon Alexa. Bude zpočátku k dispozici v USA prostřednictvím aktualizace Acer Care Center, zatímco širší podpora se očekává v polovině roku 2018.

„Společnost Acer je nadšená, že patří mezi první výrobce, kteří přinášejí Alexu do počítačů,“ řekl Jerry Kao, prezident IT Products Business společnosti Acer Inc. „Díky špičkovým audio technologiím napříč celým naším portfoliem poskytujeme uživatelům na jejich notebooku či stolním počítači možnost interakce s několika hlasovými službami. Alexa umožňuje uživatelům dělat tisíce věcí a nyní tyto schopnosti budou nativně umět i počítače.“

„Jsme potěšeni, že společnost Acer přinese Alexu uživatelům počítačů,“ řekl Steve Rabuchin, viceprezident Amazon Alexa.

Acer v letošním roce přináší do vybraných počítačů asistentku: Amazon Alexa

Acer v letošním roce přináší do vybraných počítačů asistentku: Amazon Alexa

Alexa na počítačích může být pro uživatele užitečná

„Hands-free přístup k asistentce Alexa na počítačích může být pro uživatele užitečný k mnoha činnostem, jako je snadná interakce s chytrou domácností, získání zpráv nebo informací o počasí, nastavení časovače a další. To je velkým krokem k tomu, aby byla Alexa k dispozici všude tam, kde by ji mohli uživatelé potřebovat.“

Díky technologii Intel Smart Sound a integrovanému DSP procesoru (Digital Signal Processor), který byl navržen tak, aby zvládnul zvukové, hlasové a řečové interakce, budou mnohé z nejnovějších notebooků a stolních počítačů podporovat Amazon Alexa, rychle reagovat na hlasové příkazy a nabízet vysoce věrný zvuk bez ovlivnění výkonu systému.

„Počítač je nekompromisním zařízením, které vám přinese všechny multimediální zážitky,“ řekl Anand Srivatsa, generální ředitel divize Desktop, Channel a Systems společnosti Intel. „Po zavedení hlasových služeb, jako je Alexa, a technologie Intel Smart Sound předpokládáme, že bude počítač hrát ještě důležitější roli při maximalizaci vaší produktivity, zábavy a řízení inteligentního domu či kanceláře.“

Hands-free produktivita, zábava a ovládání chytré domácnosti na počítači

S asistentkou Amazon Alexa mohou majitelé kompatibilních notebooků a stolních počítačů Acer získat více tím, že požádají Alexu, aby zkontrolovala jejich kalendář, vytvořila seznamy a odpověděla na otázky; bavte se tím, že požádáte Alexu, aby přehrála vaši oblíbenou hudbu, podcasty nebo audioknihy; a spravujte zařízení inteligentní domácnosti ovládáním světel, termostatů a domácích spotřebičů pomocí hlasových příkazů na Alexu.

Notebooky, jako jsou Switch 7 Black Edition a Spin 5 s technologií Acer Purified.Voice a čtyřmi digitálními mikrofony podporují rozpoznávání hlasu na dálku až do vzdálenosti 2,74 m, zatímco u jiných s duálními mikrofony budou uživatelé moci aktivovat Alexu ze vzdálenosti 0,91 m. Všechny podporované konvertibilní notebooky a notebooky 2 v 1 jsou dodávány s dopředu směřujícími reproduktory a poskytují tak dokonalý zvukový zážitek.

Nový 4K UHD projektor Acer V6820M/i bude spolupracovat s Amazon Alexa

Vedle monitoru vzduchu Acer Air Monitor, který již s asistentkou Alexa spolupracuje, budou nové 4K UHD projektory V6820M a V6820i prvními svého druhu s podporou Amazon Alexa. Nyní budou součástí chytré domácnosti a uživatelé mohou ovládat projektor po aktivaci dovedností Acer Projector Smart Home tím, že se na zařízení, jako je Echo nebo kompatibilní počítač Acer dají Alexe příkazy: „Alexa, turn on the projector,“ „Alexa, select HDMI as the projector source,“ nebo “Alexa, change projector display mode to bright.“

Díky bezdrátovému projektoru Acer V6820M/i si mohou filmoví fanatici skutečně vychutnat kino doma s intenzivním ostrým obrazem o úhlopříčce 120″ a s rozlišením 4K UHD (3 840 × 2 160 px). Projektor V6820M/i je kompatibilní se signály HDR a Rec. 2020, podporuje standard Rec. 709 pro přesnost barev jako v kině a je vybaven portem HDMI 3D pro 3D domácí kino.

Projektor zajišťuje, aby byl obraz dokonalé plynulý i v rychle se měnících scénách, a to díky systému interpolace rámců Acer AcuMotion, který vypočítá a vygeneruje mezilehlé rámce a vkládá je do stávajících snímků pro dosažení zcela plynulého pohybu. Projektor V6820M/i může pracovat i s extrémně nízkou úrovní hluku 19 dBA (tichý režim ), takže při přehrávání uslyšíte i ten nejtišší šepot. Přesné specifikace, ceny a dostupnost se může lišit v závislosti na zemi prodeje.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy