Hardware

Grafika Radeon HD 7870 JokerCard

graficka karta
Foto: pixabay.com, Tag: Grafická karta

Nizozemská společnost Club 3D, která se zabývá výrobou TV tunerů a grafických karet si připravila pro velmi náročné hráče nový produkt z řady Poker Series jménem Radeon HD 7870 JokerCard. Líbí se vám renomé této společnosti? Čtěte tedy dále a dozvíte se, zdali je tato karta důvodem ke koupi.

Výkonný grafický čip postavený na 28 nm architektuře je vybavený 1536 stream procesory, které jsou doplněny o 256 bitové paměťové rozhraní. GPU grafické karty je postavené na základní frekvenci 925 MHz, jež jde softwarově upravit až na 975 megahertz. Dále grafická karta vlastní 2 GB pamětí GDDR5, které tepou na frekvenci až 6000 MHz, určitě se tedy tento kmitočet promítne v těch nejnáročnějších benchmarcích a do plusů v nejedné recenzi.

Grafika Radeon HD 7870 JokerCard
Grafika Radeon HD 7870 JokerCard

Dalším krokem kupředu je podpora audio výstupu přímo z grafické karty, tradičně se tak děje pomocí výstupu přes HDMI port. A když už jsme u výstupů, na kartě ještě najdeme jeden duální DVI-I, 1x HDMI a dva mini DisplayPort výstupy. Dle výrobce grafická karta zabere dva sloty a ukrojí ze zdroje až 210 Wattů, proto je zapotřebí pro její provoz minimálně zdroj o výkonu 700 Watt a více.

Výrobce podpořil kartu Radeon HD 7870 ještě o technologii ZeroCore

Není to určitě tak velký žrout, jak jsem nastínil o pár řádků výše. Výrobce podpořil kartu Radeon HD 7870 ještě o technologii ZeroCore, jež při klidovém stavu spotřebuje ze zdroje jen 3 Watty. To samozřejmě nejsou všechny technologie, které karta Club 3D Radeon HD 7870 podporuje, můžeme ještě zmínit Eyefinity 2.0, CrossFire, AMD DMPA /Digital Multi-Point Audio/ či AMD HD3D. Cena ani datum uvedení ještě není k dispozici.

Určitě se o své poznatky k grafické kartě, doplňující informace či o drobné recenze podělte do komentářů níže nebo pomocí lišty na sdílení dejte vědět o této novince i ostatním.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Hardware