» Hardware» Ze světa IT

Grafika Radeon HD 7870 JokerCard

Nizozemská společnost Club 3D, která se zabývá výrobou TV tunerů a grafických karet si připravila pro velmi náročné hráče nový produkt z řady Poker Series jménem Radeon HD 7870 JokerCard. Líbí se vám renomé této společnosti? Čtěte tedy dále a dozvíte se, zdali je tato karta důvodem ke koupi.

Grafická karta Club 3D Radeon HD 7870 JokerCard

Výkonný grafický čip postavený na 28 nm architektuře je vybavený 1536 stream procesory, které jsou doplněny o 256 bitové paměťové rozhraní. GPU grafické karty je postavené na základní frekvenci 925 MHz, jež jde softwarově upravit až na 975 megahertz. Dále grafická karta vlastní 2 GB pamětí GDDR5, které tepou na frekvenci až 6000 MHz, určitě se tedy tento kmitočet promítne v těch nejnáročnějších benchmarcích a do plusů v nejedné recenzi.

Dalším krokem kupředu je podpora audio výstupu přímo z grafické karty, tradičně se tak děje pomocí výstupu přes HDMI port. A když už jsme u výstupů, na kartě ještě najdeme jeden duální DVI-I, 1x HDMI a dva mini DisplayPort výstupy. Dle výrobce grafická karta zabere dva sloty a ukrojí ze zdroje až 210 Wattů, proto je zapotřebí pro její provoz minimálně zdroj o výkonu 700 Watt a více.

Není to určitě tak velký žrout, jak jsem nastínil o pár řádků výše. Výrobce podpořil kartu Radeon HD 7870 ještě o technologii ZeroCore, jež při klidovém stavu spotřebuje ze zdroje jen 3 Watty. To samozřejmě nejsou všechny technologie, které karta Club 3D Radeon HD 7870 podporuje, můžeme ještě zmínit Eyefinity 2.0, CrossFire, AMD DMPA /Digital Multi-Point Audio/ či AMD HD3D. Cena ani datum uvedení ještě není k dispozici.

Určitě se o své poznatky k grafické kartě, doplňující informace či o drobné recenze podělte do komentářů níže nebo pomocí lišty na sdílení dejte vědět o této novince i ostatním.

Doporučeno pro vás »

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky » Hardware