InternetZe světa IT

Google si posvítí na SEO specialisty

google spys_1

Společnost Google opět zkvalitňuje vyhledávání. SEO specialisté a firmy zabívající se tímto oborem nastražte tykadla. Není to tak dávno, co Matt Cutts na festivalu SXSW v Austinu nastínil tuto neblahou skutečnost.

Google si posvítí na SEO specialisty

Google si posvítí na SEO specialisty

Po Google Pandě se zde objeví další upravený algoritmus, který se obuje do webů, jež mají rádi jen klíčová slova.

Snažíme se, aby Googlebot byl chytřejší

Volně přeloženo z úst Cuttse – „Nechceme obvykle předem oznámit změny, ale je tu něco, na čem pracujeme v posledních několika měsících a doufám, že to vydáme v nejbližších týdnech. Snažíme se srovnat hrací pole. Všichni lidé dělají pro nedostatek lepších klíčových slov optimalizaci nebo příliš SEO – proti těm, co dělají kvalitní obsah a skvělé místo pro návštěvu.

Snažíme se, aby Googlebot byl chytřejší, aby našel lepší význam, a my jsme proti těm, kteří zneužívají příliš mnoho klíčových slov na stránce, nebo výměnným způsobem přeplňují stránky odkazy, nebo jdou i nad rámec toho, co by jste normálně mohli očekávat. Máme několik inženýrů v tomto týmu, kteří na tom právě teď pracují“.

Stále tedy platí má úvaha. Pokud píšete barevně, hezky a s nutnou dávkou fantazie, rozhodně se na internetu neztratíte. Takže se opět dočkáme změny, která snad přinese ovoce webům, jenž za to opravdu stojí.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. SEO je jen zkratka v podvědomí lidí, prostě dělám web pro lidi a ne pro roboty. Úspěch se dostaví. Lidé se budou vracet, odkazovat a tím i lákat nové návštěvníky. Což se poté promítne na návštěvnosti. Co dodat, tvořme!

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet