Mobilní telefonyZe světa IT

Jak zjistím model iPhonu? Apple vám jednoduše poradí

Smart Apple SE

Před koupí mobilního telefonu od Applu je nutné se podívat na jeho původ. Přece jen je trh i tím černým, tedy telefony, které mohou být kradené či blokované samotným Applem. První, co je nutné si zjistit, je samotný model telefonu. Můžete se tak nechat jednoduše napálit člověkem, který deklaruje jiný typ telefonu, než který opravdu nabízí. Telefony mají svá specifická modelová čísla, která najdete na zádech samotného zařízení, nebo na výsuvném slotu SIM karty.

Určení modelu iPhonu je tedy tím prvním faktorem, na který by jste se měli před koupí zaměřit. iPhone 6s má na svém zadním krytu modelová čísla A1633, A1688 a A1700. iPhone 6s Plus pak skrývá na svých zádech čísla A1634, A1687 a A1699. K mílce pak může dojít i u starších Apple modelů. Novinkou na trhu je nový iPhone SE, který poznáte pod čísly A1723, A1662, A1724, jež jsou opět na zadním krytu smartphonu. Pro určení modelu může skvěle posloužit tato oficiální webová stránka.

Urceni modelu iPhone SCR

Před koupí se ujistěte, zda nekupujete zajíce v pytli

Dalším z nákupních nešvarů je zámek telefonu. Přesněji se jedná o zámek aktivace iPhonu. Před změnou majitele se ujistěte, že je zámek aktivace vypnutý. Pro více informací poslouží tato webová adresa – icloud.com/activationlock/. Zde si můžete zjistit, zda je telefon připravený pro nového uživatele. Pokud chce telefon používat nový majitel, ten původní musí odhlásit svůj iCloud účet. Bez vypnutého zámku telefonu je mobil prakticky nepoužitelný. Zámek se vztahuje na iPhony, iPad, iPod nebo Apple Watch.

Zamek aktivace iPhone

Zámek aktivace musí být vypnutý, pozor na to

Apple pro své uživatele nabízí i jiné služby pro bezpečí dat a zařízení. Jedná se o funkci Find My iPhone, která zlokalizuje kradené nebo ztracené zařízení. Pomocí aplikace Najít iPhone můžete zjistit polohu svého zařízení a podniknout další akce k jeho získání zpět a zabezpečení vašich dat. Přihlaste se na Macu nebo PC k webu icloud.com/find nebo použijte aplikaci Najít iPhone na jiném iOS zařízení. Lokalizujte své zařízení, které z jakýchkoliv důvodů nemáte pod svoji správou.

Spusťte aplikaci Najít iPhone a vyberte požadované zařízení, abyste si zobrazili jeho polohu na mapě. Pokud je zařízení nedaleko, můžete na něm přehrát zvuk, který ho vám nebo někomu poblíž pomůže najít. Zapněte režim Ztraceno. Pomocí režimu Ztraceno můžete své zařízení na dálku zamknout čtyřciferným heslem, zobrazit na zamčené obrazovce ztraceného zařízení vlastní zprávu s vaším telefonním číslem a sledovat jeho polohu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Prodej iPhonu je vždycky problém, tedy co se týče prodeje z druhé ruky. Mě se už jednou stalo, že jsem koupil iPhone a byl zablokovaný. V horším případě může být kradený. Musíte si to ověřit.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony