Časy, kdy jste si mohli koupit jeden Bitcoin za deset dolarů jsou už dávno pryč. Dnes za jeden jediný kus dáte kolem 4000 dolarů (cirka 87 000 korun). První tři králové digitálních měn jsou jasní po dělení Bitcoinu.
První místo jasně ovládá Bitcoin, druhé sklízí Ethereum a třetí místo patří odnoži klasického BTC – Bitcoin Cash. V tabulce deseti nejprogresivnějších měn uvidíte, kolik elektronických peněz je v oběhu (v přepočtu na USD), kolik stojí jeden kus kryptoměny, kolik digitálních peněz je uvolněno a poslední hodnota značí celkový objem za posledních 24 hodin.
Kryptoměna je typ digitální měny, která se opírá o kryptografii pro řetězení digitálních podpisů jednotlivých převodů, peer-to-peer sítě a decentralizace. Nejznámější a nejrozšířenější kryptoměnou je Bitcoin. Zdroj: Wikipedie
Obři! Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Litecoin a Dash
Všichni jistě víme, že se kryptoměny odvíjí od nabídky a poptávky. Nebo spíše od toho, jak moc lidé měně věří. Napomoci posílení mohou samozřejmě media, ale i další možnosti. Za její úpadek například může Čína, která obchodování a investice s kryptoměnami tvrdě zakázala.
Podle dalších informací může Bitcoin posílit až o trojnásobek do roku 2020. Avšak, může také za pár dnů skončit na svém minimu. V tomto případě se zlato jeví jako dobrá investice. Jak moc se dá digitálním něnám věřit však pořád není jasné. Trh prověří pouze čas a naklonění lidé.
Jak těžit Bitcoiny a co na to potřebuji? Už asi peníze
Start a celá erá Bitcoinů začala kolem roku 2009, kdy byl postaven celý hashovací algoritmus dovolující pomocí výkonu procesorů, grafických karet a později minerů těžit virtuální kryptoměnu. Dnes se vám však u těchto měn nepodaří vytěžit více, než propálíte za elektriku. Nezbývá tak nic jiného, než počkat na pokles a měnu koupit za dolary nebo koruny.
To můžete udělat mnoha způsoby. Buďto si stáhnete oficiální peněženku přímo do počítače (zabírá cirka 150GB dat, tedy všech transakcí v síti) na Bitcoin.org a nebo využitete některou ze směnáren či burz na internetu.
Asi tou nejznámější bankovní peněženkou je Coinbase. Zde samozřejmě můžete směnit i jiné kryptoměny, je jich na světě asi 700. Obchodovat však můžete pouze s BTC, ETH či Litecoinem. V češtině pak máme k dispozici ccShop, kde se dá také vybrat z většího množství kryptoměn, nákup je však mnohem snadnější a zvládne ho i úplný laik, který nechce bádat v tajích burzovních obchodů. Kromě toho je v češtině a za koruny, s českou podporou, takže pro našince nejlepší volba.
Čína ztrácí kontrolu, a to se jí nelíbí – zakázala kryptoměny
Tisková agentura Nová Čína v červenci uvedla, že v zemi se již uskutečnilo 65 primárních nabídek, při kterých 105 000 jednotlivců v zemi poskytlo 2,62 miliardy jüanů (8,8 miliardy Kč). Za svůj zdroj označila vládní organizaci, která sleduje internetovou finanční aktivitu, uvedla agentura Reuters.
Hodnota jedné zlaté virtuální mince atakuje hranici 300 000 Kč: Bitcoin
V roce 2009 přišla na svět kryptoměna, která změnila svět. Moc lidí si ještě nedokáže představit, že by Bitcoinem v budoucnu platili. To se však již dalším rokem může velice rychle změnit. Jedna mince se aktuálně prodává za 279 000 Kč.
Kurz digitálního Bitkoinu od začátku roku vzrostl o téměř 350 procent. Od 4. září 2017, kdy Čína důrazně zakázala jednotlivcům a firmám získávat finance prostřednictvím primární nabídky mincí (ICO), cena Bitcoinu klesla o více než 1000 amerických dolarů.