InternetZe světa IT

Linux.com kvůli bezpečnosti odstaven

Pokud jde o stabilitu a bezpečnost systému Linux, můžeme v tomto případě vsadit asi vše. Je to ale díky tomu, že není tak světově rozsáhlý a vandalové vsází raději na platformu Windows?

8. září se oficiálnímu webu stala nepříjemná věc, byl odstaven z důvodu bezpečnosti. Vše se mělo stát na webu Kernel.org, který to odskákal jako první.

Volně přeloženo z Linux.com:

Linux Foundation, včetně LinuxFoundation.org, Linux.com, a jejich subdomén jsou pro údržbu z důvodu narušení bezpečnosti, která byla objevena 8. září 2011 odstaveny. Linux Foundation učinil toto rozhodnutí v zájmu zvýšené opatrnosti a doporučil postupy zabezpečení. Věříme, že toto porušení je spojeno s vniknutím na Kernel.org.

hack

My jsme v procesu obnovy služeb v oblasti bezpečnosti, a to co nejrychleji. Jako u každého narušení byste měli zvážit hesla a SSH klíče, které jste použili na těchto stránkách. Máte-li znovu použít tato hesla na jiných stránkách, prosím, změňte je okamžitě. V současné době všechny kontrolní systémy hledí na bezpečnost.

Omlouváme se za vzniklé potíže. Bereme tuto záležitost vážně, a děkujeme za trpělivost. Linux Foundation infrastruktury různých služeb a programů, včetně Linux.com, Open tisk, Linux Mark, Linux Foundation události a další, ale nezahrnuje linuxového jádra nebo jeho kódu úložišť.

Prosím, kontaktujte nás na adrese info@linuxfoundation.org s dotazy ohledně této záležitosti.

Linux Foundation

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

5 Komentáře

  1. WOW, to jsem ani nevěděl, mrkal jsem na ofiko web a pravda to je. Nevíte ještě něco více???

  2. Dle mě odstavili všechny weby, i nenapadené pro jistotu. Doufám, že vše dají do pořádku.

  3. Tak trochu mě to zaskočilo. OS distribuce tedy zasaženy nejsou???

  4. To rozhodně ne, byla jen prolomena nějaká slabina na webu. Se systémovou distribucí to nemá nic společného. To už by byl asi vrchol a zánik těchto open source systémů.

  5. Ufffff, to jsem si oddychl. Měl jsem takové divné nutkání sáhnout po Widlích 😀

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Internet