O mně a služby

Rád bych se Vám představil,

jmenuji se Martin Kohout, narozen v roce 1985. Aktuálně žiji v Poběžovicích, kousek od Domažlic. Po ukončení základní školy jsem se aktivně začal zajímat o počítačovou a informační techniku. Vzdělání završeno maturitní školou ve městě Stod, kde jsem se věnoval oboru elektromechanik, který jsem zdárně ukončil maturitou v roce 2004. A jak čas plynul…

Praxe v IT:

Již šestým rokem administračně spravuji internetový magazín Freebit.cz, kde působím taktéž jako šéfredaktor novinek. Zajímám se o moderní trendy, sleduji celosvětové dění v informačních a mobilních technologiích. Zajímám se o novinky ve světě operačních systémů Android, iOS a Windows Phone. Rád navštěvuji i zahraniční akce, nedávno jsme zavítali také na CeBIT do Hannoveru.

Služby:

  • IT administrace a PC servis (analýza a celková kondice PC, hardware, software), koncové stanice, notebooky, síťové prvky a přístupové body.
  • Nejsem žádný expert, ani neposkytuji první místo ve vyhledávači, ale vím, co na ně platí. SEO a cílenou optimalizaci pro Vaše stránky, to je to, co nabízím.
  • Vytvořím kvalitní linkbuilding pro Vaši webovou prezentaci, internet je extrémně silné medium a bez odkazů to prostě nejde.
  • Zkompletuji PC samozřejmě s ESD prvky, navrhnu vhodný upgrade či rozšíření počítače či notebooku.

Zájmy:

  • PC a IT, cyklistika, snowboarding, fotografování, vozy BMW, telefony značky HTCSony Huawei, slunění a výlety do přírody.
  • IT poradenství a technologie se stali mou zálibou, které se aktivně věnuji již 11 let.

Praxe v energetice:

Od roku 2006 jsem prováděl montážní činnost pro zadavatele jménem ČEZ, přesněji pro firmy GA Energo technik, SEG a ESMOS. Praxe tvoří 6 let montážních prací spojených s kompletací a stavbou stožárů, výměnou pojistkových skříní, zapojením rozvaděčů, stavbou silnoproudých linek, pokládkou NN kabelů a práce na sítích VN a VVN.

Další praxí jsou fotovoltaické elektrárny (FVE), kde jsem prováděl zapojování el. rozvaděčů (GAKů) a věnoval jsem se běžné údržbě centrálních měničů KACO a SMA. Mimo jiné jsem se také podílel na výstavbě jedné z největších solárních elektráren v Evropě, Neuhardenberg 2x 60 MW, jež je postavena na letišti nedaleko Berlína. Nyní pracuji jako Technik FVE ve společnosti Solar Development s.r.o.

V roce 2013 jsem působil jako zástupce IT oddělení ve společnosti K+B Elektro Expert, kde byl prioritní cíl prodej veškeré elektroniky, tvorba objednávek u dodavatelů a řešení veškerých reklamačních aktivit. V kompetencích níže najdete link na profesní profil.

Sociální sítě a profil:

Můj veřejný a profesní profil v síti Linkedin můžete sledovat zde. Můžete mě též sledovat na mém veřejném Google+ profilu. Pokud používáte Twitter, nejrychlejší zdroj informací, veřejný profil naleznete pod těmito slovy.

Školení a další IT praxe:

Má osoba podstoupila školení firmou Jablotron na alarmy a autoalarmy, které tímto děkuji. Elektrotechnické působení pracovní činnosti bylo ve společnosti jménem KEL s.r.o., kde jsem se věnoval běžné údržbě měřících přístrojů, kalibraci, nastavení spektrálních analyzátorů, osciloskopů a jiné měřící techniky důležité pro chod firmy.

Internetová kariéra se protkla se společnostmi Black Rabbit.cz, Hostingy.cz, H1.cz či Ataxo.cz. Nyní se specializuji na SEO směr, který je důležitou součástí každé webové prezentace. Pokud chcete doložit reference, rozhodně si o ně zažádejte prostřednictvím mailu. Optimalizace je tou pravou formou pro kvalitní a hlavně tématické návštěvníky. SEO je komplexní obor, který zahrnuje nejen práci s odkazy, ale i tvorbu kvalitního obsahu spolu s interakcí na sociálních sítích, on-page faktory či autoritu domény se sílou brandu.

Reference od firem a společností:

Mezi mé zajímavé a cenné reference mohu zařadit známe firmy – Vodafone, UPC, HP Market či Datart. Některé ze společností využily mé služby i několikrát, což mě určitě moc těší. Dalším sponzorem IT magazínu je e-shop Kabelmánie.cz, které tímto děkuji za projevenou důvěru.

S pozdravem, přáním hezkého a slunného dne – Martin Kohout