Mobilní telefony

FreedomPop: Revoluce operátorů v Americe

smartphone logo png
Foto: Smartphone

V Americe se schyluje k opravdu velké revoluci mezi poskytovateli telefonních služeb. Na trh přišla společnost FreedomPop, která nabízí revoluční novinku v podobě bezplatných tarifů. FreedomPop chce s tarify přijít na konci léta. Základní verze nabízí americkým uživatelům 200 minut hlasových hovorů, neomezený počet zpráv a 500MB dat měsíčně. Obrovská výhoda, kterou řada uživatelů s nadšením uvítá, je možnost nabídky tarifu bez závazků a bez podepisování nevýhodných smluv.

V současné době je FreedomPop

Jediná věc, kterou je třeba udělat pro získání bezplatného tarifu, je pořízení chytrého mobilního telefonu přímo od společnosti. V současné době FreedomPop má v plánu nabízet několik verzí smartphonů druhé generace. Prvním z nabízených produktů je zařízení hardwarově podobné HTC Evo, jehož pořizovací cena je 99$ (zhruba 1 945 Kč), popřípadě smartphone podobný Samsungu Galaxy S3, který je k dostání za 199$ (zhruba za 3 910 Kč). Všechny mobilní telefony poběží na operačním systému Android 4.0 a vyšším.

FreedomPop: Revoluce operátorů v USA

FreedomPop: Revoluce operátorů v USA

Společnost vsází i na to, že velký počet potenciálních uživatelů se rozhodne využívat doplňkové služby k tarifům, které zahrnují neomezené volání za 10$ (zhruba 195 Kč), 2GB dat navíc za 18$ (zhruba 350 Kč). Zpočátku bude společnost poskytovat pouze 3G připojení, do konce roku však bude dostupné i 4G připojení.

FreedomPop má oproti ostatním operátorům výhodu vlastní VoIP aplikace, díky níž lze poskytovat uvedené služby bezplatně kvůli snížení nákladů na provoz. Zbylí operátoři využívají standardní telekomunikační síť. Hlavním cílem firmy je zrušení oligopolu, který vytvořilo několik málo amerických operátorů. Zástupci očekávají, že díky opravdu nízkým cenám mohou zaujmout velký podíl na trhu. Podobný vývoj nedávno zaznamenal i český trh, kdy nedošlo k poskytování tarifů bezplatně, ale došlo alespoň k rapidnímu snížení cen.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

2 Komentáře

  1. Jelikož jsme u nás se vším zhruba o 10 let pozadu, tak očekávám, že podobná revoluce sem přijde někdy kolem roku 2020 🙂

    1. První krok už operátoři v Česku udělali. K dosáhnutí americké nabídky by ale musel zřejmě přijít na trh další operátor se stejným cílem – zničit oligopol. Uvidíme, kdy to bude realitou.

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony