Internet >

Stahuj filmy jako král. Jak stáhnout film z Netflixu?

netflix logo final
Foto: Netflix

Netflix je novodobým fenoménem mezi streamovacími službami a místem, kde se dají zhlédnout ty nejlepší a nejzajímavější filmy a seriály dneška.

Zároveň však vyžaduje neustále připojení k internetu, což v určitých situacích, například během zahraniční dovolené či dlouhé cesty autobusem, může být problém.

Nicméně, i když se ocitnete bez internetového připojení, tak nemusíte zoufat – pořady z Netflixu si totiž můžete bez skrupulí předem stáhnout do svého zařízení. Při jejich sledování je pak možné být offline, akorát musíte zůstat přihlášeni na svém účtu v aplikaci Netflix.

Jak stáhnout film z Netflixu?
Jak stáhnout film z Netflixu? #netflix

Na takto uložené snímky, kterých můžete mít maximálně 100 najednou, se lze nicméně z logiky věci dívat výhradně na tom přístroji, do nějž byly staženy. Rovněž tu platí omezení, že je stahování možné provádět pouze do Netflixem podporovaných zařízení, tedy kupříkladu do iPhonu/iPadu s iOS 9.0 a novějším, telefonu/tabletu s Androidem 4.4.2+ nebo zařízení s Windows 10.

Není na tom vůbec nic složitého

Celý proces zahájení stahování vám zabere jenom pár sekund. Jak na to? Spusťte si aplikaci Netflix a vyhledejte film, potažmo seriál, který si chcete uložit do svého zařízení. Dole pod přehrávačem by se měla objevit ikonka s názvem Stahování/Download dle toho, zdali používáte českou či anglickou mutaci – kliknutím na ní spustíte stažení. Po jeho dokončení najdete uložený soubor v sekci Stažené pořady.

Jediným mínusem je skutečnost, že jednotlivé série seriálů musíte „sosat“ po epizodách. Navíc ne všechny pořady je možné stáhnout, alespoň tedy ne oficiální cestou.

K uložení filmů a seriálů z této platformy do PC nicméně nemusíte využít pouze přímo aplikace Netflixu, ale sáhnout můžete i po některém z externích softwarů jako například Flixgrab nebo TunePat, které umožňují třeba stahování v HD kvalitě či ukládání většího počtu snímků než 100.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > Internet >