Tiskovky

Máš rád nové tiskovky? Integrace tiskových zpráv nejen ze světa informačních technologií právě na tomto místě. Pojď se podívat pod pokličku PR agentur, které zastupují výrobce mobilní elektroniky. Hezký den přeje redakce www.FreeBit.cz

Smartphone Honor 9 je nyní k dostání také v antracitově černé barvě

Současná vlajková loď značky Honor, designový smartphone Honor 9, je nyní k dostání také v antracitově černé barvě. Do této chvíle se prodával v ledově šedém a safírově modrém odstínu.

Zářivý Honor 9 se pyšní skleněnými zády s 3D zakřivením a originálním efektem odrazu světla. Telefon s 5,15″ displejem pracuje se skvělým duálním fotoaparátem v kombinaci 20 a 12 MPx, který je doplněný přední 8MPx selfie kamerou. Spolehlivá a rychlá čtečka otisků prstů je nově umístěná na přední straně telefonu pod displejem. Výkon zajišťuje 4GB operační paměť, kterou doplňuje 64GB interní paměť. Honor 9 běží na Androidu 7.0 Nougat s nadstavbou uživatelského prostředí EMUI 5.1.

Smartphone Honor 9
Smartphone Honor 9 je nyní k dostání také v antracitově černé barvě

Na období od 8. do 31. srpna přichystala značka Honor skvělou akci spojenou s nákupem své nové vlajkové lodi Honor 9. Každý, kdo si do konce srpna pořídí Honor 9, k němu jako dárek dostane chytrý náramek Honor Band 3 v hodnotě 1829 Kč.

Honor 9 je designový telefon s 5,15“ FHD displejem. Má upgradovaný duální fotoaparát 12 + 20 MPx, USB-C port, čtečku otisků prstů nově pod displejem nebo NFC. Videa natáčí až do rozlišení 4K. Výkon zajišťuje 4GB operační paměť, kterou doplňuje 64GB interní paměť. Honor 9 nově získal ocenění „Nejlepší telefon za méně než 400 EUR“, které společně udělují servery Android central, Digital Trends a Stuff.

Smartphone je k dostání za 12 990 Kč, a to u všech autorizovaných prodejců. Do konce srpna navíc každý nový majitel získá i chytrý náramek Honor Band 3 v hodnotě 1829 Kč zdarma.

820 Screens: LG představilo největší OLED obrazovku na světě

Společnost LG Electronics (LG) odhalila v Dubaji největší OLED obrazovku a zároveň největší videostěnu s vysokým rozlišením na světě. Videostěna obřích rozměrů, která se nachází v nákupním centru Dubai Mall vedle budovy Burdž Chalífa, byla zhotovena z 820 zobrazovacích panelů LG typu Open Frame OLED. LG spolupracovalo na tomto rekordním projektu s firmou Emaar Entertainment, která provozuje dubajské akvárium.

LG v Dubaji odhalila největší OLED obrazovku a zároveň největší videostěnu s vysokým rozlišením na světě. Videostěna obřích rozměrů, která se nachází v nákupním centru Dubai Mall vedle budovy Burdž Chalífa, byla zhotovena z 820 zobrazovacích panelů LG typu Open Frame OLED.

Dubai Mall: LG OLED
Dubai Mall: LG představilo největší OLED obrazovku na světě

„Náš dubajský exponát je příkladem toho, že digitální zobrazovací produkty LG nejsou jen inovativním řešením splňujícím požadavky dnešních B2B zákazníků, ale také vnášejí do prostoru harmonii. Je příhodné, že tato průlomová obrazovka je vystavena v největším nákupním centru na světě a vedle nejvyšší stavby světa,“ řekl Marek Sojak z české pobočky LG.

O technologii OLED se často mluví jako o displeji nové generace, protože displej sám vyzařuje vlastní světlo a eliminuje tak potřebu objemného a neefektivního podsvícení. To umožňuje dosáhnout jedinečného obrazu s nejtmavšími černými odstíny, reálnými barvami a širším pozorovacím úhlem. Použití LG Open Frame OLED u dubajského akvária je zvlášť namístě, protože zakřivený tvar displeje se doplňuje s vlněním tekoucí vody.

OLED panely lze zkombinovat do konvexních i konkávních tvarů, a to jak na šířku, tak na výšku, takže dobře zapadnou do jakéhokoliv veřejného i soukromého prostoru.

Kdo si do konce srpna pořídí mobil Honor 9, dostane k němu dárek

Na období od 8. do 31. srpna přichystala značka Honor skvělou akci spojenou s nákupem své nové vlajkové lodi Honor 9. Každý, kdo si do konce srpna pořídí Honor 9, k němu jako dárek dostane chytrý náramek Honor Band 3 v hodnotě 1829 Kč.

Honor 9 je designový telefon s 5,15“ FHD displejem. Má upgradovaný duální fotoaparát 12 + 20 MPx, USB-C port, čtečku otisků prstů nově pod displejem nebo NFC. Videa natáčí až do rozlišení 4K. Výkon zajišťuje 4GB operační paměť, kterou doplňuje 64GB interní paměť. Honor 9 nově získal ocenění „Nejlepší telefon za méně než 400 EUR“, které společně udělují servery Android central, Digital Trends a Stuff.

Honor 9, dostane k němu dárek
Kdo si do konce srpna pořídí Honor 9, dostane k němu dárek

Chytrý náramek Honor Band 3 má zabudovaný senzor měření srdečního tepu nebo krokoměr. Kromě chůze monitoruje běh a plavání, je vodotěsný až do 50 m hloubky. Po bluetooth spárování s telefonem upozorňuje také na příchozí hovory, zprávy nebo ukazuje notifikace navolených aplikací, jako jsou například Facebook, Hangouts nebo Instagram.

Levný a chytrý náramek Honor Band 3 se začal prodávat v ČR

Doporučená cena Honoru 9 je 12 990 Kč. Akce platí u všech autorizovaných prodejců a u operátora O2 vyhradně v online prodeji.

Provolají vaše děti každý měsíc majlant? Přijde vhod předplacená karta

Příznivci neomezených mobilních tarifů mnohdy považují předplacenou kartu za zbytečnou. Opak je ale pravdou, i předplacenka má stále své čestné místo na mobilním trhu. Díky specifickým rysům ji ocení především rodiče pro své děti a senioři. Vhodným řešením, jak využívat mobilních služeb, ale může být pro všechny. Předplacené karty už dávno nejsou jen drahé. Svou výhodností mohou často předčít i neomezené tarify. Důležité je při výběru předplacených karet zohlednit to: kolik měsíčně provoláte minut, kolik měsíčně pošlete zpráv, kolik měsíčně využijete dat.

Možná sami zjistíte, že jsou předplacenky vhodné i právě pro vás. Skvělou alternativou jsou pro ty, kteří chtějí mít výdaje pod kontrolou. Pokud si myslíte, že každý měsíc platíte zbytečně moc, pak s  kreditem se vám bude snáze šetřit. Pro koho je tedy předplacená karta ta pravá?

Provolají vaše děti každý měsíc majlant? Přijde vhod předplacená karta

Děti se s předplacenou kartou naučí lépe hospodařit s kreditem

Volají vaše děti s kamarády od rána do večera? Stále jsou připojeni přes data na internetu a mnohdy je ani nenapadne doma přepnout na Wi-Fi připojení? Už vás nebaví platit každý měsíc za vaše ratolesti stovky korun navíc? Neustupujte jim a nesjednávejte neomezený tarif, pořiďte raději předplacenou kartu. Na tu dětem měsíčně nabijte určitou částku a dejte jasně najevo, že po provolání kreditu se žádné navýšení konat nebude.

I přestože první měsíce budou pro děti velmi těžké, brzy pochopí, že není správnou taktikou provolat a prosurfovat celý kredit v průběhu prvního týdne. Díky předplacené kartě se tak vaše ratolesti snáz naučí hospodařit s penězi a vás už tak nikdy nepřekvapí vysoký účet za telefon.

S předplacenou kartou lze utratit i méně jak 100 Kč za měsíc

Předplacená karta ale není vhodná jen pro děti a teenagery. Skvělou volbou je i pro všechny, kteří nevyužívají mobilních služeb ve velkém a kteří mají telefon jen pro nejnutnější případy. S předplacenou kartou můžete měsíčně provolat třeba jen 100 Kč. Takto nízký měsíční paušál byste u žádného mobilního tarifu nezískali.

Předplacenka je také skvělým řešením pro seniory, kteří kromě volání a zasílání SMS jiné mobilní služby nevyužívají. Časté zasílání MMS a surfování přes data by se vám totiž s předplacenou kartou nemuselo vyplatit. Za jednu poslanou fotografii zaplatíte například s kartou Tesco mobile 5 Kč, zatímco volání nabízí operátoři i za méně jak 1 Kč za minutu. Například s kartou KlokanMobil voláte už od 0,50 Kč za minutu.

TIP: Rozrůstající se konkurence na mobilním trhu přichází s novinkou v podobě mobilních tarifů za pár desítek korun. Pokud si tak nevyberete z nabídky předplacených karet, můžete zvolit levný mobilní tarif od virtuálních operátorů. Například Šlágr mobil nabízí měsíční tarif za 25 Kč, díky této fixní částce získáte volání i SMS za 1,40 Kč.

Odolný a vodotěsný s Androidem 7: EVOLVEO StrongPhone G4

Odolný telefon EVOLVEO StrongPhone G4 byl uveden na trh na jaře tohoto roku. Nyní přichází ve verzi s novým operačním systémem Android 7.0 Nougat. Současně byla snížena jeho doporučená koncová cena na 6 690 Kč. Přidaná hodnota tohoto chytrého telefonu spočívá především v jeho odolnosti. Mobil vypadá jako běžný manažerský smartphone. V tenkém a elegantně vyhlížejícím těle se ale skrývá vnitřní pevný ochranný rám „SolidStone“, který je vyroben speciální technologií s využitím hořčíku. Tento unikátní rám dodává telefonu nadstandardní mechanickou odolnost, která jej chrání před následky nárazů a pádů.

Tento model splňuje stupeň krytí IP68, což znamená mimo jiné vodotěsnost v metrové hloubce po dobu 30 minut. Konstrukce telefonu splňuje podmínky testů Ministerstva obrany USA (United States Department of defense) MIL-STD-810G:2008. Display je 5″ HD IPS se zvýšenou ochranou díky Gorilla Glass 3, která byla vyvinuta pro zajištění vyšší odolnosti proti poškrábání a lepší stabilitu, jakmile dojde ke zvýšení tlaku na displej.

EVOLVEO StrongPhone G4
Odolný a vodotěsný s Androidem 7: EVOLVEO StrongPhone G4

Použitý čtyřjádrový 64bitový procesor Mediatek překonává konkurenční řešení v oblasti energetické účinnosti. Je založen na výkonné, ale úsporné architektuře ARM Cortex A53. Rychlý 64bitový procesor pracuje na frekvenci 1,4 GHz a jeho duální GPU Mali T720 poskytuje dostatečný výkon pro špičkové aplikace a hry. Telefon nabízí dostatek operační paměti a velké vnitřní úložiště. Rychlá 3 GB operační paměť umožní plynule přepínat mezi nejnáročnějšími úkoly nebo hraní graficky náročných her bez velkých prodlev. 32GB vnitřní paměť poskytuje dostatek místa pro všechny oblíbené aplikace, mapové podklady, hudbu nebo filmy, navíc s možností snadného rozšíření pomocí microSDHC/SDXC karty.

Telefon podporuje také funkci Adaptivního úložiště, které umí implementovat paměťovou kartu jako plnohodnotnou část úložiště. Telefon je vybaven kvalitním 8 megapixelovým fotoaparátem, který využívá obrazový snímač SONY Exmor R a video lze natáčet ve Full HD kvalitě. Model G4 také podporuje rychlé nabíjení baterie a navíc umožňuje Dual SIM režim. Mobil podporuje vysokorychlostní 4G/LTE sítě. Chytrý telefon EVOLVEO StrongPhone G4 je nově dodáván s operačním systémem Android 7.0 Nougat.

Technické specifikace EVOLVEO StrongPhone G4 (Android 7):

CPU: Mediatek čtyřjjádrový 64bitový procesor 1.4 GHz
Grafický čip: Mali-T720 s podporou Open GL ES 3.1
Operační paměť: 3 GB
Vnitřní paměť: 32 GB s možností rozšíření microSDHC/SDXC kartou
LTE: Podpora pro nejrychlejší mobilní internet 4G/LTE
Operační systém: Android 7.0 Nougat
Rozměry: 145 × 75 × 10 mm
Hmotnost: 180 g (s baterií)
Krytí: Vodotěsný podle specifikace IP68
Konstrukce: hořčíkový pevný vnitřní rám „SolidStone“
Odolnost: odolný nárazům a vibracím

Dostupnost a cena
EVOLVEO StrongPhone G4 Android 7 je dostupný v síti vybraných prodejců a internetových obchodech. Doporučená koncová cena je 6690 včetně DPH.

Program všech 70 speakerů je venku: WebExpo 2017

Program všech 70 speakerů je venku. Nechybí mezi nimi odborníci digitálního designu, vývoje a on-line byznysu. A my posíláme ochutnávku jejich přednášek, které dokousnete v září:

“Beyond the measure” by Erika Hall (US): Jedete podle hesla “Čím víc dat, tím lepší porozumění”? Jenže to není úplně vždy pravda. Na téhle přednášce uslyšíte, jak vás sebepečlivější sběr dat a jejich analýza může nakonec zavést mimo skutečný svět vašich zákazníků. Erika vysvětlí, jak se dá spoléhat na věci, které jednoduše nelze změřit. Must-see pro všechny designéry!

WebExpo 2017
Program všech 70 speakerů je venku: WebExpo 2017

“Dreams, Lies, and the Autonomous Web” by Mike Amundsen (US): “Baví mě jazz a improvizace. Právě souhra služeb API a nezávislých webových aplikací mi připadá jako jazz. Aplikace je jako skladba, kterou ovlivňuje, kdo se v ní objeví, co chce udělat a jak komunikuje s dalšími. Web je zkrátka jedna velká improvizace,” popisuje Mike v rozhovoru pro Data2crm.com. Jako ředitel API Architecture (API Academy) nám na WebExpo představí budoucí model počítačové vědy, který předem počítá se záměrnými odchylkami. Tím se komunikace mezi systémy stane efektivnější než kdy předtím. Pohoda jazz!

“The Engagement Advantage: unearthing the simple process behind how engagement works” by Scott Gould (UK): Angažovanost, obří buzzword současného marketingu. Pro marketéry alfa a omega a i výzkumy ukazují, že zaujatí uživatelé jsou 3x hodnotnější než ti ostatní. Ale jak strategicky zvyšovat engagement publika? Scott se 17 let zabývá výzkumy a prací v této oblasti a slibuje, že vás naučí jednoduchý způsob, snadno aplikovatelný na váš vlastní byznys. Aniž byste si museli složitě lámat hlavu, jak zaujmout publikum.

“SecureLogin: usable and secure authentication” by Egor Homakov (RUS): Komunita GitHub ho zná moc dobře – v roce 2012 prolomil nejčastější bezpečnostní chybu v Ruby. Tím převzal kontrolu nad všemi databázemi GitHub k distribuci Linuxu a tisíců dalších opensource softwarových balíčků. Na letošním WebExpo vám dokáže, že ověřování heslem je zastaralé, nedostatečně zabezpečené a pro uživatele navíc nepohodlné. Představí proto lepší variantu – vlastní decentralizovaný protokol, který můžete začít používat zdarma, třeba hned po přednášce.

15 skvělých důvodů, proč letos navštívit pražské WebExpo 2017

“How to survive as a web designer beyond 2020” by Mike Kus (UK): Spousta korporátních webovek začíná vypadat NAPROSTO STEJNĚ! Designéři ale musí být schopni odlišit firemní web od konkurence – protože přežijí jen originály! Jak vysosat identitu organizace a inspirovat se jí k vytvoření opravdu výrazného web designu? Nenechte si ujít fascinující talk Mika Kuse, experta na webdesign a branding napříč obory.

“Fundraising fundamentals: how angel round, seed round and Series A differ” by Jakub Nešetřil (CZ): Úplně první zaměstnanec GoodData a především spoluzakladatel a CEO firmy Apiary. Jakub vás provede celým procesem investování, ve svém vyprávění se opírá pouze o vlastní zkušenosti. Vždyť komu se podaří, aby jeho firmu koupila světová Oracle! Nechte si poradit, kdy byste měli získat finanční prostředky a kdy ne nebo jak zvládnout různé fáze fundraisingu. Jakub opravdu ví, o čem mluví.

PROGRAM WEBEXPO: Třeste se na WebExpo! Čekají vás inspirací nabušené přednášky, tři bujaré večírky a hlavně – letos poprvé vyrážíme na retro jízdu do muzea arkádovek! Už je k dispozici jen 400 lístků za 6999 Kč.

Nový tablet pro bohaté multimediální zážitky: Asus ZenPad 10

ASUS zařadil do své nabídky nové tablety z řady ZenPad. Inovované modely ZenPad 10 (Z301ML/Z301MFL) zajmou kovovým rámečkem a zadním krytem s reliéfem v podobě tkané látky. 10,1“ modely nabídnou displeje až s Full HD rozlišením, až 3 GB operační paměti, úložiště až 32 GB a také 4650mAh baterii s výdrží až 13 hodin při přehrávání videa. Všechny novinky podporují 4G (LTE) sítě využívané v České republice a disponují nejnovější verzí operačního systému Android (Nougat). Tablety ZenPad 10 se prodávají ve dvou barevných provedeních, šedém a modrém, a jejich cena začíná na 4990 Kč včetně DPH.

Design tabletu ZenPad 10 (Z301ML/Z301MFL) je inspirován současnými módními trendy s čistými liniemi. Zajímavostí je vzor zadního krytu imitující vzhled tkané látky kombinovaný s leštěným kovovým rámem, což mu dodává jedinečný vzhled. Díky ergonomicky zaobleným hranám padne ZenPad 10 pohodlně do ruky.

Asus ZenPad 10
Nový tablet pro bohaté multimediální zážitky: Asus ZenPad 10

Tablet s operačním systémem Android 7 Nougat je určen pro každodenní konzumaci online obsahu, jako jsou webové stránky, videa nebo sociální sítě. K tomu je vybaven Wi-Fi připojením a také slotem na microSIM kartu, jejímž prostřednictvím se připojíte do mobilních 3G a 4G sítí s rychlým internetem. Stejně zdatně zvládne i mobilní hry zásluhou čtyřjádrového procesoru MediaTek 8735. Baterie s kapacitou 4650mAh zaručuje až 13 hodin přehrávání videa. Ve výbavě nechybí moderní oboustranný port USB Typu C (USB-C), jenž poskytuje snadné a pohodlné připojení i nabíjení.

ASUS ZenPad 10 je vybaven 10,1“ IPS displejem s rozlišením Full HD (Z301MFL) nebo HD (Z301ML) s technologiemi ASUS Tru2Life a ASUS TruVivid pro pokročilé zpracování obrazu. Technologie ASUS Tru2Life analyzuje každý pixel v obraze před jeho zobrazením a provádí úpravy kontrastu a ostrosti pro zvýšení dynamického rozsahu a zobrazuje i ty nejmenší detaily. ASUS TruVivid zlepšuje čistotu barev a jas displeje.

Na stranách tabletu se nacházejí dva přední stereofonní reproduktory, které díky své poloze nabízejí uživateli kvalitní zvukové zážitky při sledování videa, poslechu hudby nebo hraní her. Díky podpoře technologie DTS-HD Premium Sound poskytuje ZenPad 10 věrný zvuk s jakýmikoli médii pomocí kódování DTS-HD a přeměňuje stereofonní zvuk na virtuální prostorový zvuk. Poslech hudby nebo sledování filmů se zapojenými sluchátky zpříjemňuje podpora technologie DTS Headphone:X, která nabízí virtuální 7.1kanálový prostorový zvuk.

8 nejlepších aplikací pro Android, které si na dovolenou nezapomeňte

Chystáte se stopovat s kamarádkou po Evropě? Plánujete romantický výlet vlakem do Paříže nebo jedete s rodinou na poznávací zájezd do Norska? Ať už se letos na dovolenou chystáte kamkoli, nezapomeňte si do vašeho chytrého telefonu stáhnout ty nejlepší aplikace, které vám ulehčí cestu za dobrodružstvím. Nezáleží přitom na tom, zda máte nějaký starší model, nebo si chcete 
na dovolenou pořídit smartphone nový, třeba nějakou horkou novinku, jakou je například designový Honor 9. Tak či onak, vám teď představujeme pár nejlepších tipů na cestovní aplikace, které jsou praktické a jsou navíc zcela zdarma.

Google Maps

Jistě uznáte, že bez mapy se turista neobejde. Google Maps nejsou žádnou novinkou. Ale co dělat, když nemáte mobilní data, nebo se ztratíte a nemáte signál? Stáhněte si offline mapy určené primárně pro auta. Pohodlně si tak prohlédnete silnice a cesty klidně celé Itálie.

Packpoint

Balení kufrů a batohů je základ. Dalším krokem je napsat si seznam a nic nezapomenout. Občas je to problematické, že? Packpoint je aplikace zdarma, která prakticky vytvoří seznam za vás. Zadáte pohlaví, místo a účel pobytu, vyberete, které aktivity budou náplní vašeho programu 
a voilà, máte hotový seznam. Paráda, na vás už zbývá zabalit si jen svou oblíbenou knihu.

8 nejlepších aplikací pro Android
8 nejlepších aplikací pro Android, které si na dovolenou nezapomeňte

Citymapper

Podle New York Times nejlepší cestovní aplikace. Citymapper je víc než jen mapa, pomůže vám najít nejrychlejší spojení s ohledem na dostupné prostředky včetně půjčení kol, Uberu nebo trajektu. Navíc vás upozorní na zpoždění spojů a navede vás krok za krokem, kamkoli budete potřebovat. Se Citymapperem se zkrátka neztratíte.

Airbnb

Airbnb není třeba představovat, ale je určitě dobré ho připomenout. Aplikace umožňující se ubytovat na zajímavých místech mimo hotel. Pokud nejste fanoušci řetězců a anonymních prostorů bez duše, zkuste pronájem lokálních autentických bytů, domů nebo jen pokoje, a poznejte kulturu přímo od místních. Aplikace se jednoduše ovládá, ukládá vaše oblíbené domovy, nasměruje vás na místo pobytu a jedním klikem si zavoláte s majitelem bytu či domu.

Tripit

V této aplikaci najdete všechny vaše potřebné informace o cestě na jednom místě – přes potvrzovací e-maily si Tripit zaregistruje vaše odlety, přílety, místo ubytování. Zpřístupní vám informace o možnostech lokální dopravy a můžete si s ním naplánovat program. A funguje 
i offline, kdykoli potřebujete.

Duolingo

Samozřejmě, že telefony s Androidem mají skvělý Google Translator, ale díky aplikaci Duolingo okouzlíte více než jednoho Itala. Zkuste si před dovolenou projít několik úrovní jazyka, osvěžit si fráze a zopakovat slovíčka. Uvidíte, že vás bude dovolená víc bavit a budete miláček místní obsluhy. Parla italiano?

Time Out

Všechno na jednom místě. Jste ve městě, kde nic a nikoho neznáte, ale díky této aplikaci budete mít tipy na skvělé večerní akce, doporučené restaurace i na místa, kde se budou bavit vaše děti. Vytvořte si seznam ještě před odjezdem nebo hledejte přímo na ulici, kde stojíte. Některé tipy si uložíte na později a rezervaci večeře zvládnete i bez zavolání právě s touto aplikací.

Tripadvisor

Ultimátní klasika všech cestovních rádců. Tuhle aplikaci použijete pro hledání toho nejlepšího na vaší dovolené. Tisíce recenzí doplněné o fotografie, žebříčky nejlepších míst v okolí po celém světě. Ať už jde o hotely, restaurace nebo památky. Tripadvisor vám zajistí prvotřídní zážitky podle vašeho gusta.

A až budete u nejlepších zážitků tohoto léta, nezapomeňte je i fotit. To, že s sebou nemusíte tahat fotoaparát, je snad samozřejmost. Technologie nám nepřinesla jen jednodušší život s těmito praktickými aplikacemi na cestu, ale i telefony s výborným duálním foťákem jako jsou například Honor 9 nebo Honor 8, pro dokonalé fotky. Zachytí perfektně každého Pařížana 
v kavárně i každé zrnko písku na vaší božské pláži.

Energie na cesty? Ať jsi holka nebo kluk, kup si batoh na notebook!

„Všechno své nosím s sebou,“ řekl před mnoha a mnoha lety klasik. A platí to dodnes. Část informací si nosíme po kapsách prostřednictvím chytrých mobilních telefonů, část na zádech – k čemuž jsou ideální batohy na notebooky. Do práce, do školy, do přírody, prostě kam se hneme, můžeme se spolehnout na stále více nepostradatelný notebook.

Abychom při přesunu z místa na místo mohli využít i například kolo, což vyžaduje mít volné obě ruce, je batoh na notebook skvělá volba. Platí to samozřejmě i pro teenagery a školáky, pro něž je batoh jedním z vyhledávaných módních doplňků. Právě pro ně se hodí batoh do školy s kapsou na notebook, designově, barevně i prakticky odpovídající požadavkům mladých lidí.

Kingsons Solar Power
Energie na cesty? Ať jsi holka nebo kluk, kup si batoh na notebook!

Že jdou dnes nové technologie mílovými kroky kupředu, toho je důkazem batoh na notebook se solárním panelem. Například Kingsons Solar Power Grey 15,6, batoh s odepínatelným solárním panelem v přední části a USB konektorem na boku. S tímto batohem se vám nestane, že zůstanete „na suchu“, jelikož budete mít možnost si kdykoli dobít třeba mobilní telefon nebo i „za poklusu“ vaši powerbanku. Batoh je vyroben z polyesterových vláken, což zaručuje dlouhou životnost, a kapsa je polstrovaná, takže váš notebook bude jako v bavlnce. V batohu je samo sebou místo i pro další potřebné věci: pouzdro, brýle, peněženku, knihy nebo oblečení.

Skvělé provedení tohoto batohu vám zaručí příjemné nošení i po několika hodinách – oddělené polstrování na zádech a kvalitní ramenní popruhy jsou už jen třešničkou na dortu. Přesvědčte se o tom sami. Rozhodně budete spokojeni. Batoh na notebook se solárním panelem Kingsons Solar Power Grey můžete zakoupit na eshopu Cel-Tec.cz.

Společnost Honor uvádí svůj cenově nejdostupnější model Honor 6A

Značka smartphonů Honor na náš trh 1. srpna uvedla svůj zbrusu nový model Honor 6A. Telefon potěší kovovými zády a osmijádrovým procesorem. Chlubit se může nejnovější verzí operačního systému Android 7 Nougat, který je pro zařízení této třídy výjimečný. Výkon zajišťuje 2GB operační paměť, kterou doplňuje 16GB interní paměť. Doporučená cena nejnovějšího modelu je nastavená na 4 290 Kč.

Elegantní kovová záda

Honor 6A má kvalitní kovová záda, která podtrhují jeho praktičnost, ale neopomíjí elegantní design. Díky sofistikovaným detailům a jemnému pískovanému povrchu se perfektně drží i ovládá jednou rukou. Tento nejnovější model s 5palcovým displejem s HD rozlišením 1280 x 720 px přichází celkem ve třech barevných provedeních. Zákazníci si mohou vybrat mezi zlatou, stříbrnou a šedou verzí.

Honor 6A (smartphone)
Společnost Honor uvádí svůj cenově nejdostupnější model Honor 6A

Oslnivý displej a perfektně vykreslené fotky

Obraz 5″ displeje Honoru 6A zaujme čistotou a dokonalou ostrostí detailů. Zároveň ale pohled na něj nenamáhá zrak. Režim péče o oči automaticky přizpůsobuje jas displeje, snižuje emise modrého záření, a tak oči zbytečně neunavuje. Zadní strana Honoru 6A je vybavená 13MPx fotoaparátem, který díky autofokusu s technologií fázové detekce ostří během 0,5 sekundy. Jeho precizní 5dílná čočka dokáže zachytit okolní svět opravdu věrohodně. Přední fotoaparát je vybaven 5 MPx kamerou. Vyniká čistým obrazem za každé situace, ať už během videohovoru nebo pořizování selfie.

Nadprůměrný výkon ve své kategorii

Jako výjimečný smartphone v kategorii nejlevnějších telefonů funguje na Androidu 7.0 Nougat s nadstavbou uživatelského rozhraní EMUI 5.1. Rozhraní umožňuje snadno přepínat mezi různými režimy zobrazení „domácí“ obrazovky, a poskytne tak široké možnosti, jak vzhled jednoduše přizpůsobit vlastním potřebám a požadavkům. Nechybí ani plná podpora LTE ve všech lokálních pásmech. Telefon navíc za skvělou cenu ovládá systém dual SIM. Honor 6A je poháněn osmijádrovým procesorem Snapdragon 430, kterého podporuje 2GB RAM. Baterie s kapacitou 3020 mAh s novou technologií úspory energie zajistí výdrž až na 270 hodin v GSM režimu 
a až na 12 hodin telefonování. Baterii lze plně dobít za 4 hodiny. Interní paměť telefonu má 16 GB. Paměť lze rozšířit pomocí micro SD karty až na 128 GB.

Lokální dostupnost

V České republice byl prodej Honoru 6A zahájen 1. srpna, a to za cenu 4 290 Kč. Telefon je možné zakoupit u prodejců CZC.cz, Smarty, Alza.cz, Mall.cz, T.S. Bohemia, Mobil pohotovost, Datart, Euronics, Okay, Space, Alfa.cz, Kasa.cz a Electroworld, BPS Mobil, OKAY a také u operátora O2.

Specifikace