Tiskové zprávy

Máš rád nové tiskovky? Integrace tiskových zpráv nejen ze světa informačních technologií právě na tomto místě. Pojď se podívat pod pokličku PR agentur, které zastupují výrobce mobilní elektroniky. Hezký den přeje redakce www.FreeBit.cz

Alcatel (TCL) představuje novinky na veletrhu IFA 2019 v Berlíně

Alcatel na IFA 2019 v Berlíně – nové smartphony a domácí LTE router. Společnost TCL Communication představila na veletrhu IFA 2019 nejnovější řadu mobilních zařízení pod značkou Alcatel. Patří mezi ně chytré telefony Alcatel 3X a Alcatel 1V a LTE/Wi-Fi router Alcatel LINKHUB LTE cat7 Home Station.

Alcatel 3X (2019)

Smartphone Alcatel 3X nabízí 6,5palcový HD+ Super Full View displej, který je vhodný ke hraní her, sledování filmů, procházení webu či prohlížení fotek. Jeho záda zdobí fotoaparát se třemi objektivy (16 + 8 + 5 Mpx), vybavený inteligentní detekcí scény, která identifikuje různé fotografické scénáře a automaticky optimalizuje nastavení snímku, aby byly snímky co nejkvalitnější.

Alcatel 3X je vybaven také širokoúhlým objektivem s úhlem záběru 102 stupňů. Třetí objektiv slouží ke změně hloubky ostrosti (bokeh efekt), díky kterému lze pořídit zajímavé fotky. Nechybí ani režim nočního focení, který výrazně napomáhá filmování či focení ve špatných světelných podmínkách či tmě. K dispozici je také přední 8MPx kamera s LED bleskem pro focení autoportrétů.

Alcatel (TCL) představuje novinky na veletrhu IFA 2019 v Berlíně
Alcatel (TCL) představuje novinky na veletrhu IFA 2019 v Berlíně (Alcatel 3X (2019))

Alcatel 3X pohání osmijádrový procesor, který má dostatek výkonu i pro náročnější hry. Na boku má telefon tlačítko Google Assistant, díky kterému lze jediným stiskem prstu provádět mnoho činností od bleskového spouštění oblíbených aplikací přes vyhledávání informací, ovládání chytrých domácích zařízení, nastavení připomenutí, odesílání textových zpráv a mnoha dalších akcí. K dispozici je i služba Google Lens, která ve spojení s fotoaparátem dokáže pomoci s identifikací objektů či rychlým vyhledáváním věcí online.

Alcatel 3X se v Česku a na Slovensku začne prodávat v barvě Jewelry Black během listopadu/novembra. Bude k dispozici ve dvou různých výbavách. Verze se 4 GB RAM a 64GB interní pamětí za částku 3990 Kč, resp. 159 euro s DPH. Lépe vybavená verze se 6 GB RAM a 128GB úložištěm bude v prodeji za 4990 Kč, resp. 199 euro s DPH.

Alcatel 1V (2019)

Další novinka, smartphone Alcatel 1V, je ideálním vstupním zařízením do světa chytré mobilní komunikace. Ani jemu nechybí vyhrazené tlačítko Google Assistant pro rychlý přístup k tomu, co uživatel právě potřebuje – ať už jde o rychlé vyřízení rezervace v restauraci, správu úkolů, psaní poznámek, nastavení nejrůznějších připomenutí či upozornění.

O plynulý chod operačního systému se stará osmijádrový procesor, kterému sekunduje plnohodnotný operační systém Android 9 Pie. Nechybí ani populární Google funkce jako Google Assistant, Google Go či Gboard, díky kterým lze pracovat rychle a efektivně. Alcatel 1V se bude V Česku a Slovensku prodávat od října za 1990 Kč, resp. 79 EUR a k dispozici bude v elegantních povrchových úpravách Anthracite Black a Metallic Blue.

Alcatel LINKHUB LTE cat7 Home Station

Domácí LTE/Wi-Fi router Alcatel LINKHUB LTE cat7 Home Station nabízí uživatelům maximální svobodu rozšířit své spojení doma nebo v kanceláři. Minimalistické zařízení, které může být i stylovým doplňkem vašeho bytu, podporuje downlink až 300 MB/s a uplink až 100 MB/s. Jeho předností je snadná správa sítě, široké možnosti kontroly a úpravy stavu spojení, připojených zařízení, SSID či hesel. Je předpokládaná cena je 129 eur.

Alcatel LINKHUB LTE cat7 Home Station
Alcatel LINKHUB LTE cat7 Home Station

Balding získal 25 000 životopisů náležících zaměstnancům Huawei

Docent společenských věd na Fulbrightově univerzitě ve Vietnamu Christopher Balding zveřejnil on-line článek, ve kterém prohlašoval, že odhalil „přesvědčivé záznamy, že pracovníci Huawei spolupracují s čínskou zpravodajskou službou“.

Sdělovací prostředky o tom informovaly jako o další skvrně na pověsti Huawei, největšího světového výrobce telekomunikačních zařízení, čelícího útokům ze strany Washingtonu, který tlačí své spojence, aby nepoužívali zařízení Huawei ve svých 5G sítích. Před několika týdny poskytl Balding rozhovor Českému rozhlasu, ve kterém zopakoval tvrzení uvedená v jeho článku.

Balding zřejmě není fanouškem Huawei

Balding není fanouškem Huawei. Nedávno vydal o společnosti další negativní článek, stejně jako spolupracující organizace Henry Jackson Society ve Velké Británii. Fulbrightova univerzita, kde Balding učí, je nezisková instituce financovaná americkým ministerstvem zahraničí. To nutně neznamená, že je Balding zaujatý proti Huawei, ale vzhledem k současnému stavu vztahů mezi USA a Čínou se to sluší zmínit.

Po přečtení jsem zjistil, že Baldingův dokument není dílem bádání, přestože se rozhodl ho publikovat na webu dříve známém jako Social Science Research Network, nyní znám jako SSRN, úložiště akademických prací dostupných veřejnosti. Jak Balding připouští na svém blogu, článek byl míněn pouze tak, aby „poskytoval informace veřejnosti“.

Balding získal 25 000 životopisů náležících zaměstnancům Huawei
Balding získal 25 000 životopisů náležících zaměstnancům Huawei

Svůj článek začíná tvrzením, že si přeje ochránit ty, kteří by mohli čelit negativním důsledkům, pokud by byli identifikováni, a proto úmyslně prezentoval svá zjištění tak, aby je nikdo nemohl replikovat. Tímto není článek možné přezkoumat nebo dokonce zkontrolovat základní fakta.

Přesto, jak sám tvrdí, jeho analýza poskytuje „přesvědčivý záznam“ o spojení mezi Huawei a čínskou zpravodajskou službou – k tomuto závěru dospěl prozkoumáním tří životopisů zaměstnanců Huawei, které unikly z několika nechráněných čínských webových stránek nabízejících práci.

Začátkem tohoto roku tyto weby neúmyslně vydaly neuvěřitelných 590 milionů životopisů. Balding získal 25 000 z nich náležejících zaměstnancům Huawei. Učinil průzkum na základě několika klíčových slov a našel 100 životopisů, které naznačovaly možné propojení s armádou. Ale z těchto 100 životopisů se jeho článek zabývá třemi.

Yangův životopis ukazuje, že zároveň s prací pro Huawei zastává pedagogickou a výzkumnou pozici

První životopis patří někomu, kdo je označen pseudonymem inženýr Yang, jehož úkolem je testovat software používaný v mobilních základnových stanicích. Yangův životopis ukazuje, že zároveň s prací pro Huawei zastává pedagogickou a výzkumnou pozici na Národní univerzitě obraných technologií, jedné z nejlepších čínských vojenských akademií se sídlem v Changsha v provincii Hunan. Univerzity někdy najímají lidi z průmyslu, aby přednášeli na částečný úvazek, ale Huawei má přísnou politiku, která zakazuje zaměstnancům pracovat pro někoho jiného. Balding ve svém příspěvku říká, že „nemůže vyloučit (možnost, že) v údajích máme chybu.“

Ačkoli to životopis neříká, Balding dospěl k závěru bez dalšího vysvětlení, že Yang pracuje na univerzitě v rámci Lidové osvobozenecké armády (PLA – People’s Liberation Army) nazvané Strategická podpůrná síla (SSF – Strategic Support Force), která dohlíží na „vesmírné, kybernetické a elektronické bojové schopnosti.“

Balding říká, že „to vyvolává nesmírně znepokojivé otázky“, ale pak dochází k závěru, že není možné s jistotou říci, zda se Yang zapojil do jakéhokoli špehování nebo hackerských útoků. Nicméně tvrdí, že „nepřímé důkazy se zdají být docela významné“, přičemž Yangova práce pro Huawei na základnových stanicích a jeho (možné) zaměstnání na částečný úvazek v kybernetické jednotce PLA by mu umožňovalo pro PLA tajně sledovat přenos dat v zahraničních sítích.

Balding jako sociolog zřejmě nedoceňuje důslednost, s jakou zahraniční vlády testují kód společnosti Huawei. Například ve Velké Británii je technologie hodnocena zvláštním Střediskem pro hodnocení kybernetické bezpečnosti (Cyber Security Evaluation Center) zřízeným v roce 2010 britskou vládou a provozovaným společně Národním střediskem pro kybernetickou bezpečnost (National Cyber Security Centre), Huawei a operátory, jako je British Telecom. Podobná střediska pro hodnocení Huawei existují v kontinentální Evropě a kdekoli na světě.

Huawei může být na celém světě maximálně pečlivě zkontrolován

Výsledkem je, že kód Huawei může být na celém světě maximálně pečlivě zkontrolován, což obecně vzbuzuje důvěru mezi zákazníky, že tento kód nebyl ohrožen. I přes intenzivní tlak ze strany Washingtonu a přání, aby tak nečinili, oznámili všichni hlavní britští operátoři plány na využití zařízení Huawei v radiových přístupových částech jejich 5G sítí – něco, co by neudělali, kdyby byli přesvědčeni, že pro ně společnost představuje bezpečnostní hrozbu.

Druhý životopis patří zaměstnanci Huawei označovanému jako Li, který jako výzkumný inženýr vyvíjel software. Balding říká, že Liův životopis naznačuje, že v Huawei působil jako „zástupce“ ministerstva státní bezpečnosti, ale ve skutečnosti zaměstnancem ministerstva nebyl. Balding dochází k závěru, že tento údajný status zástupce by znamenal „systematizovaný vztah“ mezi ministerstvem a Huawei. Z Liova životopisu vyplývá, že pracoval na budování „zákonného odposlouchávání vybavení Huawei.“ Balding proto tvrdí, že „je důvod se domnívat“, že to Li udělal jménem ministerstva.

„Důvod se domnívat“ je hodně daleko od „přesvědčivých záznamů“, natož důkazů, že Li spolupracoval s čínským ministerstvem státní bezpečnosti. A i kdyby ano, spolupráce ve věcech zákonného odposlechu by byla ze své podstaty zákonná. Většina zemí vyžaduje, aby telekomunikační operátoři poskytli přístup policejním a výkonným složkám k zachycení komunikace v trestních případech. Praxe je tak běžná, že technické správy vytvořily jednotné rozhraní pro tyto přístupy.

Balding se také pokouší propojit Liovu práci v Huawei se zpravodajským příběhem Bloomberg, který nesprávně uvedl, že Vodafone našel „zadní vrátka“ v síťovém zařízení Huawei v Itálii. (Zadní vrátka, jak se tento termín běžně používá, znamená zranitelnost, která je úmyslně použita, aby se část komunikačního vybavení stala nezabezpečenou.) Vodafone zprávu rychle opravil, přičemž vysvětlil, že to, co Bloomberg omylem nazval zadními vrátky, bylo ve skutečnosti součástí rutinní diagnostické funkce běžně používané v telekomunikačním průmyslu – jinými slovy, možný přístupový bod do sítě úmyslně vybudovaný, aby mohl Huawei se souhlasem Vodafone provádět údržbu a upgrade.

Balding ignoruje tuto skutečnost a říká: „existuje jasná shoda“ mezi prací vykonanou Liem a (běžnými) slabými místy nalezenými v italské síti Vodafone. Poté okamžitě ustoupí a tvrdí, že nemůže spojit jakoukoli Liovu práci s jakýmkoli konkrétním projektem v Itálii, protože v Liově životopisu chybí potřebné informace k vytvoření takového propojení.

CASC – China Aerospace Science and Technology Corporation

Třetí životopis patří zaměstnanci Huawei označovanému jako Qiang, který dříve pracoval v Čínské společnosti pro leteckou a vesmírnou vědu a techniku (CASC – China Aerospace Science and Technology Corporation). Tato státní společnost, která se podílí na čínském vesmírném programu, vyvíjí také raketovou technologii. Z tohoto spojení autor vyvozuje (jeho slova), že Qiang není „normálním programátorem nebo síťovým inženýrem“, ale „položkou státní bezpečnosti“. Balding tvrdí, že „existuje také nějaký záznam, že se Qiang účastnil kopírování nebo hackování cizího hardwaru“. Nepředkládá pro to ale ve svém příspěvku důkazy.

Baldingův článek je provokativní a chápu, proč upoutal pozornost médií. Něco z toho by mohlo být pravdivé, ale to se nikdy nedozvíme, protože nelze vyhodnotit jeho výsledky.

Huawei je globální technologická společnost se 194 000 zaměstnanci. Někteří z nich mohli v minulosti pracovat pro vládu či armádu. Takové vazby, i když existují, neposkytují žádný důkaz o nedovolené činnosti. Huawei je jednou z mnoha úspěšných společností založených veterány. Bývalý vojenský personál obvykle považuje svou službu za čest, obzvláště americké společnosti se mohou chlubit náborem veteránů. Člověk si klade otázku, co by Balding mohl najít, kdyby analyzoval životopisy zaměstnanců společnosti Ericsson, Nokia, Samsung nebo Cisco.

Přestože je Baldingův článek zajímavý, žádný vážný analytik by neřekl, že představuje „přesvědčivý záznam“ proti Huawei. Skládá se převážně ze spekulací a dedukcí, a přestože na tom není nic špatného, ​​neměly by být prezentovány jako výzkum. Obvinění jsou bohužel nyní on-line. Novináři k nim budou odkazovat při psaní o Huawei a bude pro ně – ve skutečnosti pro všechny – tím těžší přemýšlet objektivně o společnosti Huawei nebo o důležitém tématu kybernetické bezpečnosti.

Spaces v České republice a na Slovensku. Zónový coworking prostor

Zaměstnanců na trhu je dostatek. Jen chtějí pracovat flexibilně, ukazuje provozovatel coworkingů Spaces princip nového hnutí.

Pracovnímu modelu „pondělí až pátek, od devíti do pěti” zřejmě definitivně odzvonilo. Lidé chtějí větší svobodu rozhodování, jak a kde budou pracovat. Nejde jim o to, zůstat v rámci „home office” doma. Nepožadují zkrácené úvazky. Spíše chtějí co nejefektivněji využít vlastní potenciál v průběhu dne. Flexibilně. Ve vztahu k sobě samým, času i prostoru, ale třeba i k dojíždění do práce.

Vyplývá to z globálního průzkumu největšího provozovatele coworkingových prostor – Spaces. Zapojilo se do něj přes 15 000 respondentů v řídících pozicích po celém světě.

Spaces v České republice a na Slovensku. Zónový coworking prostor
Spaces v České republice a na Slovensku. Zónový coworking prostor

Vyberou si možnost flexibilní práce

Více než polovina oslovených potvrdila, že sami pracují mimo kancelář aspoň 2,5 dne z týdne. Obdobně tomu bude i v případě jimi řízených týmů. Například 80 % uchazečů o práci bez ohledu na jejich věk si ze dvou identických nabídek vybere tu s možností flexibilní práce.

Naprostá většina lídrů a manažerů také potvrzuje, že takto pojatá organizace práce vede k lepším výsledkům. Je to i díky rozšíření výkonných informačních a komunikačních technologií. „Z flexibility se stala nová norma. Hnutí,” shrnuje lakonicky výsledky rozsáhlého průzkumu Mark Dixon, spoluzakladatel a šéf společnosti IWG provozující několik coworkingových platforem, včetně Spaces.

Jeho slova potvrzuje rovněž Karel Pelán, jenž řídí rozvoj Spaces v České republice a na Slovensku. Podle něj zmíněnou flexibilitu majitelé i management firem přenášejí do všech úrovní: nechtějí se upisovat na dlouhou dobu na fixní plochu kanceláří, obdobně nastavují pružné pracovní podmínky i pro své týmy.

Spaces jej doloží na konkrétních příkladech i v České republice

Stále více firem umožňuje zaměstnancům pracovat tam, kde chtějí, a jak chtějí. Práce na dálku, pružná pracovní doba, projektové zaměstnávání či zapojování externích spolupracovníků nabízejí dostatek flexibility firmě i lidem, kteří pro ni pracují,” popisuje konkrétní podobu stále rozšířenějšího pracovního „hnutí” Karel Pelán. Podle něj také firmy s podobným přístupem nevykazují nedostatek zaměstnanců, ani zájemců o volné pracovní pozice.

Ostatně, velmi záhy to Spaces doloží na konkrétních příkladech i v České republice. Hned zkraje září do do Spaces v budově Albatros na pražské Národní třídě přebírá celé jedno patro velká obchodní společnosti Weber-Stephen Products. Další klienti by objekt měli obsadit do konce roku. Postupně se v Praze Spaces otevřou v karlínském Nile House, komplexu Smíchoff na Praze 5 a během roku 2020 i v Parkview v kancelářském srdci Prahy 4.

Projektovému zaměstnávání a využívání externích odborníků přesně vyhovují coworkingové prostory typu Spaces. V nich si mohou společnosti nebo i jednotlivci pronajmout libovolně velký prostor. Třeba jen na jeden den s bezproblémovou možností prodloužení na celý rok.

Praktický zónový coworking prostor

Třicet let zkušeností s pronájmem sdílených prostor IWG také ukázalo, že vždy bude významné procento nájemců, kteří do coworkingu (třeba kvůli mladým talentům) chtějí, zároveň však vyžadují profesionální pracovní zázemí i se značnou mírou soukromí. Spaces proto kromě prakticky zónovaného coworking prostoru, klubových a eventových prostor, teras nebo nezbytné kavárny Spaces Café nabízejí také privátní kanceláře. Na klíč.

Možná v tom tkví podstata hnutí flexibiliánů. Nastupující generace zaměstnanců nebo i freelancerů je velmi výkonná a zodpovědná. Funguje týmově. Ale musí mít latentní pocit svobody, volnosti. Proto jsou Spaces celosvětově vyhledávanou platformou pro společnosti, jež hojně využívají energii a potenciál studentů vysokých škol nebo čerstvých absolventů,” uvažuje Karel Pelán.

Generaci Y a Zet vychází Spaces vstříc rovněž nadčasovým designem a zařízením, umožňujícím – opět – flexibilní členění prostor. Návrhy interiérů, které řada klientů vnímá jako „new age”, tvoří mezinárodní tým dvorních architektů IWG, zakázkovou výrobu zajišťuje zdejší osvědčený dodavatel Capexus. Vybavení je tvořené na základě globálních zkušeností s lokálními dodavateli. Například srdcem Spaces v Albatrosu je a zůstane kavárna s kávou Nespresso a fresh barem od pražské firmy OfficeFood.

Spaces

Společnost Spaces nabízí ve stovkách poboček po celém světě kreativní pracovní prostředí s jedinečnou podnikatelskou atmosférou. Své pracovní prostory koncipuje tak, aby lidi s originálním myšlením, inovátory a průkopníky nových postupů inspirovaly k ještě většímu rozletu. Pod jednou střechou svádí dohromady lidi z malých firem, nezávislé podnikatele a intrapodnikatele z velkých společností, kteří vytvářejí dynamickou komunitu, a tím cíleně buduje perfektní prostředí pro tvůrčí činnost a rozvíjení nápadů a myšlenek.

Spaces je provozní značka společnosti IWG plc, holdingové skupiny, jež sdružuje řadu předních poskytovatelů pracovních prostorů. Do portfolia společnosti IWG patří také značky Regus, Signature by Regus, HQ a No18.

V září 2019 vstoupí v platnost změny obsahových zásad pro AdSense

V září 2019 vstoupí v platnost změny některých obsahových zásad našich služeb pro majitele obsahu (AdSense, AdMob a Ad Manager).

V tuto chvíli sice nemusíte provádět žádnou akci, protože avízované změny nemají na majitele obsahu okamžitý dopad, nicméně si prosím pozorně přečtěte tento e-mail a seznamte se s tím, co přijde za měsíc.

Proč tyto změny děláme:

Jednou z nejčastějších připomínek majitelů obsahu směrem k nám je, že bychom měli naše zásady zjednodušit a zestručnit. Víme, že mnozí z vás využívají hned několik našich služeb pro majitele obsahu. Ať už používáte kteroukoli z nich, chceme, abyste vždy snadno a rychle pochopili, jak s našimi zásadami pracovat a co pro vás znamenají.

Co můžete očekávat:

Zásady společnosti Google pro majitele stránek, které určují typy obsahu, který nebudeme zpeněžovat prostřednictvím žádných našich služeb pro majitele obsahu. Mezi tyto typy patří: nezákonný obsah, pedofilní obsah a materiály zachycující sexuální zneužívání dětí, sexuálně explicitní obsah, témata určená jen pro dospělé v rodinném obsahu, zneužití duševního vlastnictví, ohrožené a kriticky ohrožené druhy živočichů nebo rostlin, nebezpečný nebo hanlivý obsah, napomáhání podvodnému jednání, zkreslující a zavádějící obsah, škodlivý či nevyžádaný software a nevěsty na objednávku.

V září 2019 vstoupí v platnost změny obsahových zásad pro AdSense
V září 2019 vstoupí v platnost změny obsahových zásad pro AdSense

Omezení společnosti Google pro majitele obsahu, která určují typy obsahu, u něhož se mohou zobrazovat reklamy pouze z omezeného okruhu zdrojů. Mezi tyto typy patří: sexuální obsah, šokující obsah, výbušniny, střelné zbraně, součásti střelných zbraní a související produkty, jiné typy zbraní, tabák, víkendové drogy, prodej a zneužívání alkoholu, hazardní hry na internetu, léky na předpis a neschválená léčiva a doplňky.

Služba Google Ads (dříve AdWords) nebude ani nadále u žádného z těchto typů obsahu sama dodávat reklamy k zobrazování. Bude pouze přijímat reklamy z jiných inzertních služeb nebo z přímých dohod mezi majiteli obsahu a inzerenty.

Sjednocení napříč různými službami pro majitele obsahu – jednoduchost, konzistence a srozumitelnost ve všech službách, které používáte.

Co to znamená pro vás jako majitele obsahu ve službě AdSense:

Zpeněžování obsahu, který spadá pod omezení společnosti Google pro majitele obsahu, už nebude nadále porušením zásad. Místo toho inzerci u tohoto obsahu omezíme odpovídajícím způsobem na základě předvoleb jednotlivých inzertních služeb a předvoleb jednotlivých inzerentů. V některých případech se může stát, že pro vaši reklamní plochu nebudou k dispozici žádné nabídky od zdrojů inzerce, takže se u tohoto omezeného obsahu reklamy vůbec nezobrazí. Obsah, na nějž se vztahují omezení společnosti Google pro majitele obsahu, tedy můžete zpeněžovat ale pravděpodobně se vám však u něj bude zobrazovat méně reklam než u jiného obsahu, který omezením nepodléhá.

Obsah, který spadá pod zásady společnosti Google pro majitele obsahu, není povoleno zpeněžovat a nesmíte do něj umisťovat reklamy. Stejně jako v současných zásadách bude i nadále platit, že pokus o zpeněžení obsahu porušujícího zásady může vést k pozastavení nebo ukončení vašich účtů.

Tyto zásady a omezení platí společně s dalšími zásadami, kterými se řídí používání služeb Google pro majitele obsahu.

Co je třeba udělat:

V tuto chvíli nic. Jakmile v září 2019 vstoupí v platnost plné znění nových zásad a omezení, aktualizujeme centrum nápovědy a centrum zásad. Pak se s aktualizovanými zásadami a omezeními seznamte a přizpůsobte jim svůj obsah.

Od této chvíle bude společnost Google o aktualizacích zásad a omezení služby AdSense informovat v tomto protokolu změn. Majitelé obsahu jsou povinni udržovat si o zásadách přehled a důsledně je dodržovat.

Zdroj: support.google.com/adsense/answer/9336650

Ascend 910 je nový procesor AI. Patří do řady čipových sad Ascend-Max

Huawei uvádí na trh Ascend 910, nejvýkonnější procesor s umělou inteligencí (AI) na světě. Eric Xu: Slíbili jsme kompletní portfolio AI pro všechny způsoby použití. A dnes jsme ho dodali. Huawei uvádí na trh nejvýkonnější procesor AI na světě – Ascend 910 – stejně jako výpočetní rámec AI pro způsoby použití, MindSpore.

Od té doby, co jsme v říjnu loňského roku oznámili naši strategii pro oblast umělé inteligence, dosahujeme stabilního pokroku,“ řekl Eric Xu, rotující předseda Huawei. „Všechno se posouvá vpřed podle plánu, od výzkumu a vývoje po uvedení produktu na trh. Slíbili jsme kompletní portfolio pro všechny způsoby použití umělé inteligence. A dnes jsme ho dodali s vydáním Ascend 910 a MindSpore. To také znamená novou etapu v plánování strategie pro oblast umělé inteligence,“ doplnil Xu.

Ascend 910: více výpočetního výkonu, než jakýkoli jiný procesor AI na světě

Ascend 910 je nový procesor AI, který patří do řady čipových sad Ascend-Max. Společnost Huawei oznámila plánované specifikace procesoru již na akci Huawei Connect 2018 v Šanghaji. Po roce neustálého vývoje ukazují výsledky testů, že procesor Ascend 910 plní své výkonnostní cíle s mnohem nižší spotřebou energie, než se původně plánovalo.

Ascend 910 je nový procesor AI. Patří do řady čipových sad Ascend-Max
Ascend 910 je nový procesor AI. Patří do řady čipových sad Ascend-Max

Ascend 910 disponuje výkonem až 256 teraFLOPS (při FP16 a 512 teraOPS). Navzdory svému bezkonkurenčnímu výkonu je maximální spotřeba Ascend 910 pouze 310 W, což je mnohem nižší než plánovaná spotřeba 350 W. Společnost Huawei bude i nadále investovat do procesorů umělé inteligence, aby poskytovala cenově dostupnější a vyšší výpočetní výkon, který vyhovuje potřebám širokého spektra scénářů (např. výpočetní technika pro vozidla s autonomním řízením).

Ascend 910 má mnohem lepší výkon, než jsme očekávali,“řekl Eric Xu. „Nepochybně má větší výpočetní výkon než jakýkoli jiný procesor AI na světě,“ dodal.

MindSpore: AI výpočetní rámec pro všechny scénáře

Společnost Huawei dnes také představila MindSpore, výpočetní rámec AI, který podporuje vývoj aplikací AI ve všech způsobech použití.

Tři rozvojové cíle pro rámec AI:

  • Snadný vývoj: dramaticky snižuje čas a náklady.
  • Využívá co nejmenší množství zdrojů s nejvyšší možnou hodnotou OPS/W.
  • Přizpůsobitelné pro všechny způsoby použití.

MindSpore znamená významný pokrok směrem k těmto cílům. S rostoucím významem ochrany soukromí je podpora všech způsobů použití důležitější než kdy jindy. Zároveň je nezbytná pro umožnění bezpečné a všudypřítomné umělé inteligence. MindSpore pomáhá zajistit soukromí uživatelů. Nezpracovává totiž samotná data, takže data soukromých uživatelů mohou být účinně chráněna. Kromě toho má MindSpore vestavěnou technologii ochrany modelů, která zajišťuje, že modely jsou bezpečné a důvěryhodné.

Huawei definuje umělou inteligenci jako novou univerzální technologii. V 19. století jimi byly například železnice a elektřina a automobily, počítače a internet ve 20. století. Společnost věří, že umělá inteligence bude používána téměř ve všech odvětvích ekonomiky.

Široké přijetí Ascend 310 a ModelArts

Nízkoenergeticky model Ascend 310 je první komerční AI systém Huawei na čipu (SoC – Systém on Chip) v sérii Ascend-Mini. S maximální spotřebou energie 8 W poskytuje Ascend 310 16 teraOPS. Od svého uvedení na trh Ascend 310 již zaznamenal široké uplatnění v široké škále produktů a cloudových služeb. Například mobilní datové centrum Huawei 300 bylo použito mnoha výrobci automobilů v kyvadlových autobusech, nových energetických vozidlech a autonomním řízení.

Huawei nabídne více produktů AI na své nadcházející konferenci Huawei Connect 2019, která se bude konat mezi 18. a 20. zářím v Šanghaji. Společnost Huawei úzce spolupracuje se svými partnery na tom, aby se umělá inteligence stala všudypřítomnější a přístupnější a pomohla přinést výhody digitální technologie všem osobám, domovům, vozidlům a organizacím.

Mobilní online kasino dobývá svět. Historie mobilního casina v Česku

(Sponzorovaný článek) Mobilní online kasino je poměrně nový fenomén, který vzal útokem herní průmysl v posledních deseti letech. Vývoj mobilních technologií umožnil, že dnes může každý nosit oblíbené hry v kapse. Počátky těchto kasin sahají do let 2006 – 2007, kdy se objevily první chytré telefony, a kdy první český operátor začal poprvé spolupracovat s jedním z předních provozovatelů online hazardních her. Zpočátku se jednalo zejména o jednoduché verze klasických stolních her, jako je ruleta, blackjack nebo bingo, až s příchodem 3G sítě se objevily videosloty tak, jak je známe dnes.

V současné době mají hráči dvě možnosti, jak si zahrát v online casino jako je – https://hravelka.com/online-casino/eatsleepbet/. Mohou se buď připojit prostřednictvím internetu, tak jako se to dělá přes počítač, nebo mohou využít některou z herních aplikací. Mnoho platforem online kasin nabízí přímé stažení jejich aplikací, kterou si jednoduše nainstalujete, a posléze ji jen spustíte. Aplikace nabízejí buď konkrétní hru, nebo se jedná o zjednodušenou verzi online kasino CZ.

Mobilní online kasino dobývá svět. Historie mobilního casina v Česku
Mobilní online kasino dobývá svět. Historie mobilního casina v Česku

Nejlepší mobilní kasina u nás

Asi nikoho nepřekvapí, že mezi nejoblíbenějšími mobilními kasiny v České Republice se vyskytují původní české značky, které si oblíbilo mnoho generací hráčů, a které původně byly známé pro kamenné sázkové kanceláře. Na prvním místě je mobilní casino Sazka Online, mutace od nejznámější tuzemské sázkové společnosti. Velkou výhodou je, že platforma je kompletně v češtině, včetně zákaznické podpory. Sazka nabízí velkou škálu slotů a videoslotů od předních světových vývojářů. Najdete zde ovšem i mutace klasických loterií se sázením na čísla, nebo sportovní sázky.

Další oblíbené online kasino je Fortuna Online. Opět se jedná o českou sázkovou kancelář. Tato mobilní platforma se věnuje především kurzovým sázkám a najdete zde například i živé sportovní přenosy, a bohatou nabídku videoslotů se sportovní tematikou. Nakonec zmíníme kasino Synot Tip, které spustilo mobilní casino hry nedávno, ale hráče si získalo bohatou nabídkou slotů. Rovněž nabízí zákaznickou podporu v češtině, stejně jako celý provoz.

Uvítací bonusy

Uvítací bonusy jsou prostředkem, jak online kasino CZ, včetně těch mobilních, lákají nové hráče, aby se zaregistrovali. Kdo se nebojí zkoušet nové hry a nová kasina, jistě tyto bonusy využije. Obvykle se pro jejich získání stačí zaregistrovat, jen někdy je třeba kontaktovat zákaznickou podporu. Oblíbeným druhem uvítacího bonusu pro casino hry je připsání free spinů zdarma. Využijete je zejména, pokud si chcete vyzkoušet automaty online, které neznáte. Dalším způsobem je dorovnávací bonus, kdy jeho výše závisí na výši vašeho vkladu. Ten je vynásoben většinou částkou 100% a bonus vám bude vyplacen, jakmile splníte požadavky na protočení.

Metody uložení

Mobilní online kasino CZ nabízí různé způsoby uložení výher. U mobilních verzí někde existuje omezení pro částku, kterou si můžete vybrat, a to jak směrem dolů, tak směrem nahoru. Samozřejmostí je, že si nemůžete vybrat bonusové peníze, nebo peníze za free spiny, dokud nesplníte požadavky, které na ně kasino klade. Vždy si přečtěte provozní podmínky, kde se dozvíte podrobnosti.

Ve většině online kasino akceptuje různé způsoby platby i výběru výhry. Prakticky všude v online casino se setkáte s kreditní/platební kartou. Pokud nechcete sdílet své údaje, můžete si většinou vybrat z internetových peněženek jako je Skrill nebo Neteller. Ty jsou zcela anonymní a můžete si je jednoduše dobít.

Výhody mobilního kasina

Výhody mobilního kasina jsou zřejmé. Dlouhé čekání na autobus? Líné odpoledne na gauči? Stačí vzít do ruky chytrý telefon a rázem se přenesete do barevného, zábavného světa a zahrajete si automaty online. Mobilní kasino můžete spustit kdykoliv a kdekoliv, klidně i na cestách. Hry jsou většinou oproti počítačovým protějškům zjednodušeny, roztočit a zastavit válce můžete jediným stiskem prstu. S rozvojem technologií nebudete ochuzeni ani o nádhernou grafiku, vložené bonusové hry, zvukové efekty, zkrátka vše, na co jste zvyklí z klasických online kasin.

Huawei je údajně zapojen do vládních sil kybernetické bezpečnosti v Ugandě

Právní výzva adresovaná The Wall Street Journal. Článek o aktivitách Huawei v Ugandě, Alžírsku a Zambii. Bezpečnostní nástroje, které vlády používají pro digitální dohled.

Zastupujeme společnost Huawei v souvislosti s článkem publikovaným ve Wall Street Journal 14. srpna 2019 popisujícím údajné zapojení Huawei do vládních sil kybernetické bezpečnosti v Ugandě a Zambii (dále jen „článek“). Tento článek nepopisuje objektivně ani odpovědně zastoupení legitimních obchodních aktivit společnosti Huawei v těchto zemích.

Dle článku WSJHuawei Technologies Co., největší telekomunikační společnost na světě, dominuje na afrických trzích, kde prodává bezpečnostní nástroje, které vlády používají pro digitální dohled a cenzuru.

Společnost Huawei je obzvláště zklamána článkem, videem a rozhlasovým podcastem ve světle informací, které vám Huawei poskytla během přípravy tohoto článku, včetně e-mailové komunikace od 19. června.

Huawei je údajně zapojen do vládních sil kybernetické bezpečnosti v Ugandě
Huawei je údajně zapojen do vládních sil kybernetické bezpečnosti v Ugandě

V rámci e-mailové komunikace dodala společnost Huawei konkrétní informace, dokládající, že řada prohlášení uvedených v článku o údajném zapojení Huawei do vládních sil kybernetické bezpečnosti byla prokazatelně nepravdivá. Huawei samozřejmě nezná totožnost vašich anonymních zdrojů, ale je jasné, že vám poskytly nepravdivé a zavádějící informace.

Na základě e-mailu společnosti Huawei z 19. června a dalších informací, které vám byly poskytnuty, je možné dospět k závěru, že jste věděli, že tyto zdroje nebyly spolehlivé. V důsledku toho publikoval Wall Street Journal tyto falešné výroky minimálně lehkovážně a bez ohledu na jejich pravdivost.

Advokátní společnost Squire Patton Boggs (US) LLP zastupující společnost Huawei zaslala právní výzvu The Wall Street Journal.

Společnost Huawei bere tato nepravdivá a hanlivá prohlášení o své činnosti vážně, zejména
pokud je zveřejňuje zpravodajský zdroj, který má tak dobrou pověst jako Journal. Uveřejněním nepravdivých prohlášení poškozuje a bude i v budoucnu poškozovat reputaci a obchodní zájmy společnosti Huawei po celém světě. Společnost Huawei si v tomto ohledu vyhrazuje všechna práva a nároky a bude hájit své chování a pověst. Rádi s vámi probereme související záležitosti.

Zdroj: huawei.com/legal_demand_wall_street_journal

Huawei je proti rozhodnutí ministerstva obchodu přidat dalších 46 společností

Huawei se vyjádřil k rozhodnutí amerického ministerstva obchodu prodloužit dočasnou všeobecnou licenci pro Huawei.

Společnost Huawei je proti rozhodnutí amerického ministerstva obchodu přidat do tzv. seznamu subjektů (entity list) dalších 46 přidružených společností. Je jasné, že rozhodnutí přijaté v této konkrétní době je politicky motivované a nemá nic společného s národní bezpečností. Tato opatření porušují základní zásady hospodářské soutěže na volném trhu a nebudou pro nikoho prospěšné, včetně amerických společností.

Huawei je proti rozhodnutí ministerstva obchodu přidat dalších 46 společností
Huawei je proti rozhodnutí ministerstva obchodu přidat dalších 46 společností

Pokusy omezit podnikání společnosti Huawei nepomohou USA dosáhnout technologického vedení. Vyzýváme vládu USA, aby ukončila toto nespravedlivé zacházení a odstranila Huawei ze seznamu entit.

Prodloužení „dočasné všeobecné licence“ nic nemění na skutečnosti, že bylo se společností Huawei nespravedlivě zacházeno. Dnešní rozhodnutí nebude mít na podnikání společnosti Huawei v žádném případě podstatný dopad. Budeme se i nadále soustředit na vývoj nejlepších možných produktů a poskytování nejlepších možných služeb našim zákazníkům po celém světě.

O2 se prostřednictvím O2 Knihovny stává významným hráčem na trhu

O2 Knihovna je nově dostupná nejen pro zákazníky O2. Nabízí také více obsahu a nejširší možnosti platby.

Společnost O2 se prostřednictvím O2 Knihovny stává významným hráčem na trhu s elektronickou četbou. Její nabídka je nyní dostupná úplně všem, nezávisle na tom, zda jde o zákazníka společnosti O2, nebo ne. Navíc přináší nejširší platební varianty na současném českém knižním trhu – od platby na fakturu nebo z kreditu předplacené karty pro zákazníky O2, po platbu online kartou, Apple Pay nebo Google Pay pro všechny.

V O2 Knihovně také došlo k výraznému nárůstu dostupného obsahu, a to o 40 % u e-knih a o 20 % u audioknih, ve srovnání s loňským rokem.

O2 se prostřednictvím O2 Knihovny stává významným hráčem na trhu
O2 se prostřednictvím O2 Knihovny stává významným hráčem na trhu

Digitální čtení se v Česku těší stále větší oblibě. Moderní způsob četby využívají čím dál mladší čtenáři, často i v rámci školní výuky. Na tuto poptávku zareagovala společnost O2 zpřístupněním O2 Knihovny pro všechny.

Dostupnost O2 Knihovny pro celý český trh považujeme za významný krok. Trh s e-knihami neustále roste, a proto jsme se rozhodli vytvořit z O2 Knihovny univerzální a bezbariérovou obsahovou službu bez ohledu na mobilní příslušnost zákazníka a limity ve způsobu platby,“ říká Jiří Langer, manažer pro digitální obsah společnosti O2.

V O2 Knihovně lze nyní použít většinu známých platebních metod

Při zakoupení produktů v O2 Knihovně lze nyní použít většinu známých platebních metod, jako je platba kartou nebo nedávné novinky v podobě Apple Pay a Google Pay. Aplikace O2 Knihovna přináší i podstatně větší komfort pro konzumaci obsahu. Umožňuje zaslat si e-knihy do čtečky přímo z aplikace v mobilu nebo si stáhnout zakoupený obsah do počítače a přehrát si jej ve vlastním zařízení podle toho, zda se jedná o e-knihu nebo audioknihu.

V O2 Knihovně si vybere opravdu každý. Víme, že rozmanitost a množství titulů je pro čtenáře a posluchače důležitá, a proto je pro nás letos prioritou zařazování nových titulů a vydavatelů,“ dodává Jiří Langer. Nabídka je široká – v současné chvíli lze v O2 Knihovně nalézt téměř 25 tisíc e-knih, více než 4500 audioknih a přes 200 e-magazínů.

V Česku startuje studentské předplatné YouTube Music a YouTube Premium

YouTube spouští v Česku studentské předplatné YouTube Music a YouTube Premium – právě včas, abyste si stihli užít letní festivalové playlisty
. YouTube v Česku spouští studentské předplatné pro služby YouTube Music a YouTube Premium.

Ty českým vysokoškolským studentům otevírají přístup ke streamované hudbě i dalším YouTube videím bez reklam, na pozadí a za ceny, které unese i studentská peněženka. Zvýhodněné předplatné hudební služby YouTube Music Premium studenty měsíčně přijde na 79 Kč a YouTube Premium na 109 Kč za měsíc.

V Česku startuje studentské předplatné YouTube Music a YouTube Premium
V Česku startuje studentské předplatné YouTube Music a YouTube Premium

Nový typ předplatného se českým uživatelům postupně zpřístupní během následujících dnů.

Chystáte se s kamarády na letní road trip a hledáte muziku, při které vám bude cesta příjemně ubíhat? Chcete si připomenout letošní Rock for People nebo Colours of Ostrava? Máte to mít!

Letos na jaře spuštěná YouTube Music je nová hudební streamovací služba, ve které najdete oficiální alba, playlisty a singly i nepřeberný katalog hudebních videí, remixů, a záznamů živých vystoupení.

Nárok na studentskou slevu ověří společnost SheerID

To vše v placené verzi bez reklam, na pozadí a klidně i bez přístupu k internetu. YouTube Premium rozšiřuje možnost sledování videí bez přerušování reklamou na veškerý obsah YouTube.

Jak získat studentský tarif na YouTube?

Na stránce YouTube Music Premium Student nebo YouTube Premium Student klikněte na možnost “Získat studentské předplatné”.

Váš nárok na studentskou slevu ověří společnost SheerID. Na studentskou slevu mají v Česku nárok studenti většiny místních vysokých škol. Po ověření si můžete studentské členství užívat až čtyři roky, jen je třeba každoročně ověřit, že jste stále student. 

Podrobný návod najdete přímo v nápovědě YouTube.

Více informací: support.google.com/youtube/9158808?hl=cs