Tiskovky

Máš rád nové tiskovky? Integrace tiskových zpráv nejen ze světa informačních technologií právě na tomto místě. Pojď se podívat pod pokličku PR agentur, které zastupují výrobce mobilní elektroniky. Hezký den přeje redakce www.FreeBit.cz

Zaujme vysokou odolností a nízkou cenou: Evolveo StrongPhone Z1

EVOLVEO rozšiřuje produktovou řadu odolných telefonů o model StrongPhone Z1. Tento tlačítkový telefon s 2,4″ displejem vyniká vysokou odolností a nízkou cenou.

EVOLVEO je jedna z mála značek, která pravidelně do segmentu odolných telefonů přináší zajímavé novinky. StrongPhone Z1 je odolný, vodotěsný DualSIM telefon, který je určen pro všechny, kdo očekávají, že jejich mobilní telefon vydrží víc než ostatní telefony. StrongPhone Z1 najde uplatnění v náročných podmínkách, kde je důležitá především odolnost a spolehlivost.

Zaujme vysokou odolností a nízkou cenou: Evolveo StrongPhone Z1
Zaujme vysokou odolností a nízkou cenou: Evolveo StrongPhone Z1

StrongPhone Z1 nabízí možnost používat dvě SIM karty

Smartphone Evolveo StrongPhone Z1 nabízí možnost používat dvě SIM karty, je vodotěsný a odolný vůči poškození při pádech a nárazech. Splňuje specifikace IP 68. Odolnost mobilu zajišťuje vnitřní robustní rám a výrazné pogumování hran. Telefon je vybaven tlačítkovou klávesnicí pro snadné telefonování a přijímání hovorů, je vybaven 1,3Mpix fotoaparátem, lze s ním posílat a přijímat SMS a MMS zprávy. Je vybaven přehrávačem fotografií, videa i hudebních souborů.

Nechybí digitální záznamník, budík a stopky. Displej o velikosti 2,4″ odolá nadměrnému tlaku i poškrábání. Předností mobilu je i vysokokapacitní baterie 1 700 mAh, která poskytuje spolehlivý a dlouhý provoz na jedno nabití. Užitná hodnota toto mobilu je doplněna svítilnou s velkou intenzitou světla. Extra výkonná svítilna je ovládána vyhrazeným tlačítkem na boku telefonu a dodává výrazně více světla, než standardní svítilny běžných mobilních telefonů.

Z1 předurčuje tento mobil pro používání v náročných podmínkách

Výše zmíněné vlastnosti mobilního telefonu Evolveo StrongPhone Z1 předurčují tento mobil pro používání v náročných podmínkách, kde u běžného telefonu hrozí riziko poškození. Evolveo StrongPhone Z1 nabízí spolehlivý provoz v drsných podmínkách a každodenním intenzivním provozu jako jsou stavby, průmyslová výroba, sklady nebo dílny. Oblibu si získá mezi řemeslníky, údržbáři ale i sportovci a turisty.

Dostupnost a cena telefonu

Odolný mobilní telefon Evolveo StrongPhone Z1 je dostupný prostřednictvím sítě internetových obchodů a vybraných prodejců za doporučenou koncovou cenu 1 390 Kč včetně DPH.

Technické specifikace: Evolveo StrongPhone Z1

• Vodotěsný podle specifikace IP68 (1 metr vodního sloupce po dobu 30 minut)
• Odolný vůči nárazům a vibracím
• Pogumovaný odolný povrch s vyztuženým vnitřním rámem pro zvýšení odolnosti
• Velmi výkonná svítilna s podporou SOS režimu
• Velký 2,4″ displej se zvýšenou odolností proti poškrábání a tlaku
• Rozlišení displeje 240 x 320 pix, 262 000 barev
• Dual SIM: standard SIM + micro SIM
• Možnost zapnutí pouze jedné SIM karty
• GSM 850/900/1800/1900 MHz
• 1,3 Mpix fotoaparát, Bluetooth
• Podpora microSDHC karet (až 64 GB)
• FM rádio, kalendář, budík, stopky, kalkulačka
• Prohlížeč obrázků, videorekordér, videopřehrávač, audio přehrávač
• Digitální záznamník, polyfonní vyzvánění/vibrační vyzvánění
• Handsfree s integrovaným mikrofonem ve šňůře pro sluchátka
• Vysokokapacitní baterie: 1 700 mAh
• Rozměry: 135 x 60 x 19 mm
• Hmotnost: 154 g

EFD iNAND 8521 a 7550 EFD jsou na trhu uváděny pod značkou SanDisk

Nová paměťová média s rozhraním UFS a e.MMC umožní chytrým telefonům nové generace reagovat na náročné požadavky sítě 5G, umělé inteligence a datacentrických aplikací.

Společnost Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) představila nové portfolio interních pamětí typu EFD (embeded flash drive) iNAND. Nové produkty nabízejí nyní kapacitu až 256 GB a umožňují uživatelům chytrých telefonů plně využít možnosti současných aplikací náročných na paměť a maximalizovat užitek mobilních technologií. Nová paměťová média iNAND 8521 a iNAND 7550 využívají technologii 3D NAND se 64 vrstvami a rozhraní UFS a e.MMC. Přínosem je výjimečný výkon a vysoká ukládací kapacita.

Tato interní paměťová média jsou navržena pro chytré telefony a minipočítače, urychlují využití všech možností širokého spektra na kapacitu náročných datacentrických aplikací, včetně virtuální zvětšené reality (AR) nebo videozáznamu ve vysokém rozlišení, maximalizují využití sociálních médií a nastupující umělé inteligence (AI) a také internetu věcí (IoT). Objem, rychlost, rozmanitost a hodnota dat roste exponenciálně a rozvíjí se napříč segmenty Big Data a Fast Data, včetně segmentu osobních dat. Tento souběh dat zažije na svých telefonech mnoho uživatelů po celém světě.

EFD iNAND 8521 a 7550 EFD jsou na trhu uváděna pod značkou SanDisk
EFD iNAND 8521 a 7550 EFD jsou na trhu uváděna pod značkou SanDisk

Western Digital X3 3D NAND s technologií SmartSLC

Odhadujeme, že se do konce roku 2018 průměrná úložná kapacita telefonu vyšplhá na 60 GB, aby zajistila potřeby rostoucího podílu multimediálního obsahu a zábavy postavené na velkých datových souborech od umělé inteligence až po virtuální zvětšenou realitu,“ říká Neil Shah, ředitel výzkumu společnosti Counterpoint Research, a dodává: „Požadovanou kapacitu bude možné zajistit i díky přechodu k pokročilým technologiím jako je 3D NAND u pamětí typu EFD, které navíc posunou možnosti mobilních zařízení ještě dále.“

Datacentrická podstata chytrých telefonů bude zesílena a posunuta na novou úroveň mimo jiné díky aplikacím, jako je video 360, fotoaparátům s více objektivy nebo vstupu umělé inteligence do mobilních telefonů,“ komentuje Christopher Bergey, vicepresident společnosti Western Digital pro integrovaná řešení, a dodává: „Naše nové řešení, které přináší paměť iNAND, vytvoří optimální prostředí pro data u většiny současných náročných mobilních aplikací a maximalizuje možnosti mobilních technologií. Spojili jsme špičkovou technologii Western Digital X3 3D NAND s technologií SmartSLC, abychom poskytli zákazníkům nejmodernější, nejvýkonnější a nejinteligentnější paměť iNAND. Toto nové obohacení našeho portfolia produktů iNAND je také naší reakcí na požadavky na kapacitu mobilních dat na dynamickém globálním trhu.“

iNAND 8521 EFD poskytuje výkon potřebný pro síť 5G u špičkových mobilních zařízení

Tato paměť je navržena pro potřeby uživatelů s maximálním nárokem na využití dat. EFD iNAND 8521 používá rozhraní UFS 2.1 a již pátou generaci technologie Western Digital SmartSLC a nabízí dvojnásobné rychlosti sekvenčního zápisu1 a až desetkrát vyšší rychlost náhodného zápisu2 (ve srovnání s předchozí pamětí iNAND 7232 EFD). Rychle a inteligentně reaguje na kapacitní a výkonnostní požadavky uživatelských aplikací, umožňuje rychlé hraní her virtuální reality a rychlé nahrávání HD videa. Výjimečná rychlost přenosu dat paměti iNAND 8521 také umožní uživatelům mobilních technologií využívat výhod nejnovějších rychlostí WiFi sítě při přechodu na 5G.

EFD iNAND 8521 a 7550 EFD jsou na trhu uváděny pod značkou SanDisk

iNAND 7550 EFD pro chytré telefony střední třídy

Tato paměť umožňuje producentům mobilních zařízení vyrábět cenově efektivní chytré telefony a výpočetní zařízení s dostatečnou kapacitou pro rostoucí nároky uživatelů. Současně poskytuje možnosti plně a rychle využívat mobilní aplikace. Tato paměť využívá rozhraní e.MMC 5.1. Rychlost sekvenčního zápisu dosahuje 260 MB/s. Náhodný zápis/čtení dosahuje hodnot 20 K IOPS respektive 15 K IOPS3. Tyto vlastnosti předurčují paměť a tím i celé mobilní zařízení pro rychlé startování, načítání a spouštění aplikací.

Dostupnost produktů a další informace

Paměťová média EFD iNAND 8521 a iNAND 7550 EFD jsou na trhu uváděna pod značkou SanDisk a rozšiřují produktovou řadu iNAND, na kterou spoléhá většina hlavním producentů chytrých telefonů a tabletů po celém světě již deset let. Aktuálně společnost Western Digital distribuuje iNAND 8521 and iNAND 7550 všem OEM partnerům až do kapacity 256 GB.

Zdroj: SanDisk.com

Absolvoval testy v náročných podmínkách: EVOLVEO StrongPhone G4

Outdoorový telefon EVOLVEO StrongPhone G4 absolvoval testy v náročných podmínkách himalájských hor a byl svědkem světového rekordu ve freedivingu „The Higest Dive“.

Nadmořská výška téměř pět kilometrů a vysokohorská jezera nepálské oblasti Manang. Taková byla kulisa neoficiálního světového rekordu v potápění bez kyslíkových přístrojů v rámci projektu chorvatských extrémních sportovců The Highest Dive – Nejvyšší ponor. Chorvatská mistryně světa a Evropy v potápění bez kyslíkového přístroje Lidija Lijić a vyznavač extrémních sportů Vitomir Maričić stanovili rekord potápění v extrémních podmínkách vysoké nadmořské výšky (4 720 m n. m.) a ledové vody časem ponoru 2 minuty 21 sekund v případě Lidije, respektive 3 minuty a 28 sekund v případě Vitomira.

Výprava sportovců byla vybavena outdoorovými mobilními telefony Evolveo StrongPhone G4, které v náročném horském prostředí potvrdily svoji spolehlivost, odolnost a vodotěsnost.

Absolvoval testy v náročných podmínkách: EVOLVEO StrongPhone G4
Absolvoval testy v náročných podmínkách: EVOLVEO StrongPhone G4

StrongPhone G4 je aktuálně dostupný s operačním systémem Android 7.0

Odolný telefon EVOLVEO StrongPhone G4 je aktuálně dostupný s operačním systémem Android 7.0 Nougat. Přidaná hodnota tohoto chytrého telefonu spočívá především v jeho odolnosti. Mobil vypadá jako běžný manažerský smartphone. V tenkém a elegantně vyhlížejícím těle se ale skrývá vnitřní pevný ochranný rám „SolidStone“, který je vyroben speciální technologií s využitím hořčíku. Tento unikátní rám dodává telefonu nadstandardní mechanickou odolnost, která jej chrání před následky nárazů a pádů.

Tento model splňuje stupeň krytí IP68, což znamená mimo jiné vodotěsnost v metrové hloubce po dobu 30 minut. Konstrukce telefonu splňuje podmínky testů Ministerstva obrany USA (United States Department of defense) MIL-STD-810G:2008. Display je 5″ HD IPS se zvýšenou ochranou díky Gorilla Glass 3, která byla vyvinuta pro zajištění vyšší odolnosti proti poškrábání a lepší stabilitu, jakmile dojde ke zvýšení tlaku na displej.

Technické specifikace EVOLVEO StrongPhone G4 Android 7

Vodotěsný podle specifikace IP68 (1 metr vodního sloupce po dobu 30 minut)
, hořčíkový pevný vnitřní rám „SolidStone“ pro zvýšení odolnosti
, odolný nárazům a vibracím , Mediatek čtyřjjádrový 64bitový procesor 1.4 GHz
, grafický chip Mali-T720 s podporou Open GL ES 3.1
, operační paměť 3 GB
, vnitřní paměť 32 GB s možností rozšíření microSDHC/SDXC kartou
, podpora pro nejrychlejší mobilní internet 4G/LTE, operační systém Android 7.0 Nougat
, rozměry 145 × 75 × 10 mm
 a hmotnost 180 g (s baterií).

Dostupnost a cena smartphone

EVOLVEO StrongPhone G4 Android 7 je dostupný v síti vybraných prodejců a internetových obchodech. Doporučená koncová cena je 6690 včetně DPH.

Fitbit OS 2.0 je dostupný pro chytré hodinky Fitbit Ionic: Aktualizace

Fitbit OS 2.0 je dostupný pro chytré hodinky Fitbit Ionic. Aktualizace přináší více než 60 nových aplikací Fitbit App Gallery nabízí nové aplikace od společnosti Fitbit, populárních světových značek a více než 100 motivů ciferníku s přístupem k okamžitým informacím, které jsou pro vás nejdůležitější.

Fitbit společně se službou Deezer nabídne celosvětově offline hudební službu pro Fitbit Ionic v 2018 Praha. Přední světový výrobce wearables, společnost Fitbit, dnes vydává první aktualizaci svého systému Fitbit OS 2.0 pro lepší zážitek z používání a s možností hlubší personalizace pro chytré hodinky Fitbit Ionic.

Uživatelé si tak budou moci vychutnat přes 60 nových aplikaci s nejrůznějším využitím, více než 100 nových motivů ciferníku a vylepšení výkonu s rychlejšími reakcemi na dotyk. Fitbit navíc oznamuje spolupráci s Deezer, jednou z nejpopulárnějších služeb pro poslech hudby na světě, a poskytne tak uživatelům možnost poslouchat hudbu přímo ze svého zápěstí pomocí Fitbit Ionic v roce 2018.

Fitbit OS 2.0 je dostupný pro chytré hodinky Fitbit Ionic: Aktualizace
Fitbit OS 2.0 je dostupný pro chytré hodinky Fitbit Ionic: Aktualizace

V příštím roce budou tak uživatelé, kteří si stáhnou do hodinek aplikaci Deezer, mít přístup k obsáhlému hudebnímu katalogu včetně svých oblíbených playlistů, mixů pro tréninky a také vychytávku Deezer Flow – osobní playlisty na míru, které kombinují datovou analýzu a hudební cit zaměstnanců Deezer. Společnost Fitbit také představuje vyýzkumný projekt Fitbit Labs, který si klade za cíl sledovat behaviorální změny koncových uživatelů skrze vývoj nových experimentálních aplikací a ciferníků pro chytré hodinky Fitbit.

“Chytré hodinky Ionic získaly mnoho pozitivních hodnocení hlavně díky funkcím zaměřených na zdraví a fitness, dlouhé životnosti na jedno nabití, kompatibilitě s různými platformami a dalším. S touto aktualizací plníme náš slib a nadále vylepšujeme zážitek z používání populárními aplikacemi, inteligentními ciferníky a novými motivujícími nástroji, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů,” říká Jon Oakes, viceprezident produktové divize společnosti Fitbit a dodává: “Toto je jen začátek. Společně s návrhy na budoucí vylepšení máme i mimořádně angažovanou globální komunitu vývojářů a jsme nadšeni, že můžeme neustále přinášet svým uživatelům jedinečné aplikace prostřednictvím Fitbit App Gallery.”

Přizpůsobujte své hodinky novými aplikacemi a motivy ciferníku

Objevte bezplatné aplikace od populárních značek v celé řadě kategorií, které vám poskytnou jednoduchý a účinný způsob interakce se zařízením a zvýší pohodlí vašeho života. Procházejte nové aplikace a motivy ciferníků, abyste vylepšili vzhled i pocit z vašich Fitbit Ionic a sledujte jednoduše informace jako jsou aktivní minuty, srdeční tep, splnění cíle, běh, spánek nebo počasí.

Nové aplikace populárních značek jsou k dispozici zdarma a zahrnují

Yelp, přední průvodce pro každého, kdo se snaží najít nejlepší restaurace v okolí. Clue, gynekologická aplikace číslo 1 pro sledování menstruačního cyklu a symptomů (dostupná na konci roku); GAME GOLF, přední aplikace pro sledování golfových výkonnostních analýz pomůže zlepšit vaši hru tím, že poskytne přesné vzdálenosti na hřišti a vizualizaci rozvržení golfových jamek. (dostupná na konci roku) a Surfline, přední zpravodajská a prognostická aplikace pro sledování vln a podmínek, takže můžete najít ty nejlepší vlny (dostupná na konci roku).

Nest, přední aplikace určená pro domácnost, pro jednoduché ovládání termostatu přímo na vašem zápěstí (dostupná na konci roku); a Hue Lights, pro bezdrátové ovládání osvětlovacího systému společnosti Philips. Flipboard, aplikace pro zprávy s jakýmkoliv zaměřením a rychlé náhledy nejnovějších příběhů například o zdraví a kondici a The New York Times, pro sledování aktuálních zpráv.

TripAdvisor, největší světová služba pro cestovatele, která umožňuje snadné objevování restaurací a zajímavostí, které jsou poblíž (dostupná na konci roku); Uber by Fitbit vám během několika minut zajistí rychlou a spolehlivou přepravu, zobrazuje stav jízdy a poskytuje přístup k podrobnostem výletu. (dostupná na konci roku) a United Airlines, aplikace jedné z největších světových leteckých společností, pro přístup k palubním průkazům a kontrola stavu letu. (dostupná na konci roku).

Stále rostoucí komunita vývojářů

Více než 5 000 vývojářů se připojilo k nové komunitě vývojářů společnosti Fitbit a více než 1 000 z nich začalo vytvářet skvělé aplikace a motivy ciferníku, které budou pravidelně přidávány do Fitbit App Gallery.

Očekávaná audiofilská sluchátka dorazila na český trh: Sennheiser HD 660 S

Nejnovější audiofilská sluchátka vycházející z legendárních HD 600 překvapí sníženou náročností na přehrávač a úchvatně přirozeným přednesem.

Společnost Sennheiser, výrobce špičkových sluchátek, mikrofonů a audiotechniky, zahájila prodej nových sluchátek Sennheiser HD 660 S v České republice. Ta navazují na oblíbená sluchátka Sennheiser HD 600 a Sennheiser HD 650. Nejnovější přírůstek řady audiofilských sluchátek se může pyšnit nejen zdokonaleným zvukem, ale také impedancí sníženou na 150 ohmů.

Díky tomu již fanouškům špičkového audia postačí jako zdroj i smartphone vyšší třídy nebo kvalitní přenosný přehrávač. Ti nejnáročnější ale ocení možnost připojit sluchátka ke zdroji se symetrickými XLR výstupy a využít tak jejich potenciál na maximum. Samozřejmě nechybí ani certifikace Hi-Res Audio dokládající, že sluchátka přehrají každý detail i nad rámec kvality, kterou dokáže zaznamenat disk CD.

Očekávaná audiofilská sluchátka dorazila na český trh: Sennheiser HD 660 S
Očekávaná audiofilská sluchátka dorazila na český trh: Sennheiser HD 660 S

Nekompromisní zpracování a inovace

Sennheiser HD 660 S snoubí ověřené technologie legendárních HD 600 s nejaktuálnějšími poznatky o konstrukci reproduktorů, díky čemuž posouvají kvalitu výsledného zvuku ještě dál. Kmitání membrány má na svědomí lehoučká aluminiová cívka, která reaguje na změny v signálu s neskutečnou rychlostí a má mizivou setrvačnost, díky čemuž vynikne každý detail hudby.

Přepracován byl i design a konstrukce mušlí, ve kterých se reproduktor ukrývá. Díky tomu se mohou posluchači těšit na transparentní reprodukci bez zbytečného, rušivého zabarvení. Pověstný perfekcionalismus německého výrobce se odráží i ve faktu, že jsou reproduktory párovány tak aby si byly co nejpodobnější. Navíc reproduktory nesmí překročit odchylku od ideálního průběhu frekvenční charakteristiky o více než 1 dB a tak sluchátka Sennheiser HD 660 S potěší i ty nejnáročnější posluchače.

Cena a dostupnost

Špičková sluchátka Sennheiser HD 660 S jsou dostupná za cenu 12 900 Kč v e-shopu pantershop.cz a vybraných partnerů.

UHD televizor LG UJ635V je jedničkou mezi menšími televizory: dTest

Model LED televizoru LG UJ635V s uhlopříčkou 43 palců je podle hodnocení předního českého magazínu dTest jedničkou mezi produkty podobné velikosti. Stal se jí díky kombinaci chytrých funkcí, živých barev a ceny. LG Ultra HD TV se chlubí IPS panelem s rozlišením 4K, reálnými živými barvami, technologií Active HDR a systémem webOS 3.5. Ten vyniká praktickým ovládáním a skvělou kompatibilitou s mobilními zařízeními.

Vítězem testu televizorů, který provedla interní laboratoř pro renomovaný český spotřebitelský magazín*, se stal televizor LG UJ635V s uhlopříčkou 43 palců. Hodnotitelé vyzdvihli především funkce, věrnost obrazu a kvalitu zvuku. Televizor již podporuje budoucí formát pozemního televizního vysílání ve vyšší kvalitě DVB-T2, což zajistí skvělý obraz i v příštích letech.

UHD televizor LG UJ635V je jedničkou mezi menšími televizory: dTest
UHD televizor LG UJ635V je jedničkou mezi menšími televizory: dTest

Další oceňovanou vlastností je praktičnost instalace i obsluha přístroje. Instalace je velmi jednoduchá na elegantní stojan. Nezbytné konektory jsou výborně přístupné ze zadní strany televizoru. Pozadu nezůstalo ani hodnocení zvuku. Až sedm virtuálních kanálů simuluje prostorový zvuk, který diváka doslova ohromí.

Rozšířené HDR schopnosti

Televizor disponuje funkcí Active HDR k detailnímu vykreslování stínů i při světlých scénách. Zpracovává totiž obsah scénu po scéně a v případě potřeby vloží do obrazu dynamická data pro kvalitní zobrazení. Kromě toho televizory podporují pestrou škálu formátů vysokého dynamického rozsahu, včetně HDR10 a HLG (Hybrid Log Gamma). Univerzální využití podpoří funkce HDR Effect, která zpracovává obsah v běžném rozlišení a v určitých částech zlepšuje jas, zvyšuje kontrast a vykresluje tak obraz dynamičtěji.

Vylepšené uživatelské prostředí WebOS

Nejnovější platforma webOS Smart TV dodává všem novým televizorům mimořádně přívětivé uživatelské prostředí. LG webOS 3.5 je vylepšené pro snadnější ovládání a rychlejší přístup k obsahu a aplikacím pomocí funkcí Quick Access a Magic Link. Diváci mají také okamžitý přístup k oblíbeným službám jako Netflix a Amazon Prime Video pouhým stiskem jednoho tlačítka na dálkovém ovladači. TV je také připravena pro použití Magického ovladače (není součástí balení). Model televizoru LG UJ635V s uhlopříčkou 43 palců je k dostání v autorizovaném obchodě společnosti LG za cenu 13 990 Kč s DPH.

Čtvrtý ročník přehledu technologických osobností New Europe 100: Google

Vytvářejí online galerie ze starých archivů, bojují proti plýtvání potravinami, vdechují nový život klasickému umění a vyprávějí příběhy za využití nových technologií. To je jen malý výběr práce, za kterou stojí letošní 100 oceněných inovátorů New Europe 100. New Europe 100 je síť inovativních lidí z regionu střední a východní Evropy, která mezi sebe každý rok zve dalších 100 členů. Jejich letošní seznam organizátoři projektu zveřejnili 23. listopadu v Sofii.

Cílem New Europe 100 je vytvářet pro inovátory z regionu síť

Sociální kapitál je základem startupového ekosystému. Představuje vzájemnou důvěru, schopnost jednat s lidmi, týmového ducha, ochotu riskovat a nebát se selhání. To znamená, že otevřenost a vytváření vztahů je zásadní pro ekonomický rozvoj každé země i celého regionu střední a východní Evropy. Cílem New Europe 100 je vytvářet pro inovátory z regionu síť, která jim dokáže poskytnout vzájemnou podporu a rozvoj. Stovka nejinovativnějších lidí a týmů, kteří se letos do sítě New Europe 100 zapojí, byla včera představena v Sofii.

Čtvrtý ročník přehledu technologických osobností New Europe 100: Google
Čtvrtý ročník přehledu technologických osobností New Europe 100: Google

Je třeba zdůraznit, že letošní finalisté jsou velmi často týmy, ne jednotlivci. Podle organizátorů to dokazuje, že budoucnost a úspěch inovací závisí na tom, aby jejich tvůrci byli zapojeni do kvalitní síťové spolupráce. „Prosperita závisí na schopnosti spolupracovat. Protože pouze spolupráce zajistí, aby její výsledky přetrvaly. Právě proto New Europe 100 propojuje nejúspěšnější podnikatele, aktivisty a úředníky, aktivní v oblasti technologií, z regionu střední a východní Evropy. Res Publica chce společně se svými partnery zprostředkovat jejich kontakty, aby se jejich individuální úspěchy staly společně součástí většího globálního příběhu,“ Wojciech Przybylski, předseda nadace Res Publica Foundation a zakladatel projektu.Zachraň

10 jednotlivců a týmů z České republiky

Letos se do seznamu probojovalo 10 jednotlivců a týmů z České republiky, od zakladatelů úspěšných online firem po sociální aktivisty. Je mezi nimi například Marek Novák, tvůrce glukometru o velikosti kreditní karty, spoluzakladatel a vůdčí osobnost organizace Zachraň Jídlo Adam Podhola, videoblogger Karel Kovář, zakladatel Seznamu a Windy.com Ivo Lukačovič, dvojice Pavel Konečný a Pavel Klinger, kteří využili neuronové sítě pro diagnostické přístroje, a další.

  • Jan Lukačevič, Predator
  • Marek Novák, X.GLU
  • Michal Prager, Pestrá společnost
  • Karel Kovář, Tady Kovy
  • Tomáš Gogár, Tomáš Tunys a Petr Baudiš, Rossum
  • Adam Podhola, Zachraň Jídlo
  • Ivo Lukačovič, Seznam.cz, Windy.com
  • Ondřej Šteffl, SCIO
  • Petr Chaloupka, GreyCortex
  • Pavel Konečný, Pavel Klinger, Neuron Soundware

Marta Poślad: ředitelka Googlu pro vztahy s vládními organizacemi

Jedná se o již čtvrtý ročník přehledu osobností New Europe 100. „Letošní přehled je „týmovým sportem“, protože inovace, pokud se mají stát motorem udržitelného růstu digitální ekonomiky, musejí vycházet ze sítí kontaktů a regionální spolupráce. Globálnímu úspěchu našeho regionu může pomoci koordinace technologického snažení, sdílení znalostí a zkušeností, ale i společné prosazování zájmů střední a východní Evropy jako regionu, který se věnuje rozvoji inovací, regionu s velkými ambicemi a s podnikateli, kteří jsou stále otevřenější k experimentování a odvážnému riskování,“ říká Marta Poślad, ředitelka Googlu pro vztahy s vládními organizacemi v regionu střední a východní Evropy.

Záměrem New Europe 100 je propojit inovátory pracující v reigonu, aby mohli využít a rozvíjet vzájemnou spolupráci. „Je tak inspirativní, když vidíte, kolik kreativity, inovací a lídrshipu je možné objevit po celé střední Evropě. Čtvrté vydání přehledu New Europe 100 to jen dokazuje. Od začátku této iniciativy věříme v důležitost toho, aby inovativní myšlenky byly středobodem regionální spolupráce. Jsem přesvědčená, že čím více investujeme do partnerství s inovativními lídry, tím silnější a úspěšnější budeme jako společnost i jako region,“ říká Beata Jaczewska, výkonná ředitelka Mezinárodního visegrádského fondu.

New Europe 100 chce podporovat inovace ve střední a východní Evropě vyzdvihováním hybatelů pozitivních změn. Projekt organizuje Res Publica, Google, Mezinárodní visegrádský fond a Financial Times ve spolupráci s mnoha dalšími institucemi a partnery ze střední a východní Evropy. Kompletní seznam 100 inovátorů a přehled vítězů předchozích ročníků je k dispozici na stránkách www.ne100.org a novinky na LinkedInu, Facebooku a Twitteru.

Mobilní platební brána Android Pay přichází do České republiky: Google

Na více než 144 tisících prodejních místech České republiky bude počínaje dneškem možné platit mobilem prostřednictvím služby Android Pay. Google společně s partnery spouští Android Pay, jednoduchý a bezpečný způsob platby mobilním telefonem. Od 14. listopadu bude tato služba plně dostupná pro zákazníky společností MONETA Money Bank, mBank a J&T Banka. Již brzy ji představí i Komerční banka. Česko je po Polsku hned druhou zemí střední Evropy, kde Google Android Pay představil.

Viceprezident pro platební produkty společnosti Google

„Jsme nadšení, že lidé v Česku mohou ode dneška jednoduše a bezpečně platit prostřednictvím Android Pay v mobilním telefonu. Používání služby Android Pay je bezpečnější a mnohem rychlejší než hledání peněženky a vytahování karty. Prostřednictvím Android Pay lze ode dneška zaplatit na více než 144 tisících prodejních místech v Česku,“ řekl Pali Bhat, viceprezident pro platební produkty společnosti Google.

Mobilní platební brána Android Pay přichází do České republiky: Google
Mobilní platební brána Android Pay přichází do České republiky: Google

Android Pay je dostupný po celé České republice všude tam, kde lze platit bezkontaktně. Pro používání této platební metody stačí jednoduše stáhnout aplikaci Android Pay z obchodu Google Play a přidat do ní platební karty podporovaných bank. Android Pay funguje u všech bezkontaktních terminálů v Česku – stačí probudit mobilní telefon, přiložit ho k terminálu a transakce je provedena. Pro transakce vyšší než 500 Kč je třeba pro zvýšení bezpečnosti telefon ještě odemknout. Již dnes mohou uživatelé touto metodou zaplatit mimo jiné v prodejnách a restauracích Lidl, McDonald’s, H&M, Albert nebo Billa.

Základním stavebním prvkem Android Pay je bezpečnost

Bezpečnost je základním stavebním prvkem Android Pay. Proto tato platební metoda neodesílá při platbě vaše číslo karty ani ho neukládá do telefonu. Místo toho každé platbě vytvoří jedinečné virtuální číslo, tzv. token, kterým bezpečně spojí transakci s konkrétním bankovním účtem. Navíc, na rozdíl od ztráty peněženky, mohou uživatelé Android Pay nejprve zjistit polohu ztraceného telefonu díky funkci „Najdi moje zařízení“. Poté ho mohou na dálku buď uzamknout novým heslem, nebo v případě potřeby celý vymazat. Není třeba v případě ztráty telefonu deaktivovat platební kartu, protože její údaje se v telefonu nenacházejí.

Velká podpora Android Pay

Android Pay funguje na telefonech a tabletech, které jsou vybaveny operačním systémem Android 4.4 nebo vyšším a podporují technologii NFC. Uživatelům stačí nainstalovat aplikaci Android Pay a přidat do ní podporované karty. Tento nový způsob placení mohou od 14. listopadu využít všichni držitelé platebních karet Mastercard a Visa vydaných bankami, které Android Pay podporují. Uživatelé mohou do služby přidat tolik debetních a kreditních karet, kolik chtějí, a kdykoliv si zvolit, která z nich má být výchozí. Android Pay umožňuje přidávat i věrnostní a dárkové karty.

Mimo Českou republiku je služba Android Pay dostupná v 15 zemích: v USA, Velké Británii, Singapuru, Austrálii, Hongkongu, Polsku, na Novém Zélandu, v Irsku, Japonsku, Belgii, Rusku, na Ukrajině, v Kanadě, Španělsku a na Tchaj-wanu.

Domov mobilních telefonů Nokia slaví první narozeniny: HMD Global

12 důležitých oznámení v pouhých 12 měsících od založení společnosti HMD Global. HMD Global, domov telefonů Nokia, dnes slaví své první narozeniny. Původně globální startupová společnost vydala během pouhých 12 měsíců 12 důležitých oznámení. Patřilo mezi ně představení jedenácti nových zařízení nebo například oznámení globálního partnerství se společností ZEISS. Velkou motivací během uplynulého období dynamického rozvoje společnosti byl rychlý růst fanouškovské základy nového domova telefonů Nokia.

Společnost HMD Global, jak již název napovídá, si klade za cíl od svého počátku působit globálně. Její portfolio chytrých telefonů čítá šest modelů, kterým sekunduje pětice tlačítkových telefonů. Společnost působí na 80 trzích, její zařízení byla aktivována ve více než 170 zemích a poskytuje také webové stránky ve 48 jazycích.

Domov mobilních telefonů Nokia slaví první narozeniny: HMD Global
Domov mobilních telefonů Nokia slaví první narozeniny: HMD Global

Rychle se rozrůstající společnost

Vstup společnosti HMD Global na scénu mobilních telefonů vzbudil značnou pozornost. Postaralo se o to oznámení inovovaného legendárního modelu Nokia 3310 na Mobile World Congress 2017 a představení první vlny chytrých telefonů s čistým operačním systémem Android. Nové portfolio na výstavě vyhrálo přes 20 ocenění a na mnoha trzích bylo brzy vyprodáno. Dnes jsou telefony Nokia nabízeny ve více než 80 zemích s pomocí 45 místních webových stránek ve 48 jazycích. Zařízení byla aktivována již ve více než 170 zemích.

V průběhu prvního roku uzavřela společnost HMD Global významná strategická partnerství s významnými technologickými společnostmi, mezi které patří Nokia, Google, Foxconn a ZEISS. Díky těmto partnerstvím chce společnost v příštím roce přinést fanouškům účelné inovace a nastavit nové standardy v oblasti chytrých telefonů.

Ohromující reakce fanoušků

HMD Global si váží nadšení svých fanoušků z celého světa pro nové portfolio telefonů. Živé vysílání uvedení Nokia 3310, Nokia 3, Nokia 5 a Nokia 6 na MWC 2017 sledovalo více než milion lidí. Produktová videa zhlédnulo více než 200 milionů lidí, stránky navštívilo 87 milionů lidí a fanouškovská základna na Facebooku čítá 2,2 milionů fanoušků a rozhodně o sobě dává vědět.

Florian Seiche, generální ředitel společnosti HMD Global

Po úžasném roce, který jsme zažili, chci nejprve poděkovat všem fanouškům za tak neuvěřitelnou odezvu. Jejich aktivita, nadšení a přízeň, kterou chovají k našim novým telefonům Nokia a také tomu, čeho se snažíme dosáhnout, stojí za možností oznámit všechny významné novinky. Ukazuje se tím, jak důležité je budovat komunitu, oslovovat lidi a naslouchat tomu, co by ve svých telefonech chtěli vidět. S učiněným pokrokem a s odezvou, které se nám dostalo, jistě mluvím za všechny, když říkám, že nadšeně očekávám, co rok 2018 přinese pro nás a naše fanoušky.“

HMD Global chce nyní fanouškům darovat něco zpět – čas. Společnost dnes představuje začátek své kampaně „Buď darem“, která si klade za cíl během svátků spojit lidi jednoduchým a smysluplným způsobem. Tím, že se nenechají rozptylovat svým smartphonem, mohou fanoušci dát svým milovaným ten největší dar ze všech – takový, který přesahuje pouhou krabici se stuhou – neocenitelnou osobní pozornost.

Závazky a úspěchy produktů

Díky komplexnímu a diferenciovanému produktovému portfoliu vytvořenému v průběhu jediného roku dodržuje společnost HMD Global svůj závazek dodat čistý Android všem svým chytrým telefonům. S ohledem na tradiční kvalitní design telefonů Nokia je každé zařízení vybaveno třemi hlavními principy – účelnými technologiemi, praktickým designem a čistým, bezpečným a vždy aktuálním systémem Android.

HMD Global také přináší Android Oreo do svého portfolia chytrých telefonů Nokia, jako první dostává nejnovější verzi tohoto operačního systému Nokia 8. Čistý charakter Androidu je doplněn funkcemi jako Android Instant Apps nebo Background Limits.

Juho Sarvikas, Chief Product Officer společnosti HMD Global

Začali jsme svou cestu s obrovským očekáváním fanoušků a obrovskou zodpovědností za to, abychom pokračovali v tradici telefonů Nokia. Věrni našim skandinávským kořenům jsme navrhli krásná zařízení, která nabídnou kvalitu, kterou od telefonů Nokia očekáváte. Při integraci nejnovějších technologií, které obohatí každodenní používání telefonů, jsme nic neobešli. Současně jsme dodali inovativní návrhy, jako například Dual-Sight mód v telefonu Nokia 8 a výjimečnou Nokia 2 s dvoudenní výdrží baterie na jedno nabití.“

Pekka Rantala, Executive Vice President a Chief Marketing Officer společnosti HMD Global

Design a řemeslné zpracování celého našeho portfolia jsou tvořeny tím, co fanoušci vyžadují, takže je nesmírně potěšující vidět, že reagují takto pozitivně. Zpětná vazba a aktivita fanoušků, které jsme se za posledních 12 měsíců těšili, nás velmi inspirovala pro nadcházející období. Celkově jsme průběhem prvního roku nadšeni a už se těšíme, co nám nabídne nadcházejících dvanáct měsíců. Jsme přesvědčeni, že budou patřit mezi naše nejlepší.“

Jednoduchou tvorbu moderního webu lze zvládnout i svépomocí, jak na to?

Vytvořit si vlastní webové stránky může dnes každý. Není potřeba být programátor nebo talentovaný grafik. Tvorba webových stránek je tak jednoduchá, že ji zvládne i malé dítě, které dokáže ovládat počítač. V tomto článku se podíváme na všechny potřebné věci, které potřebujete vědět předtím, než se pustíte do tvorby vlastního webu. Co budete vše potřebovat? Jaké jsou možnosti tvorby webstránek? Na vše si určitě odpovíme.

Před tvorbou se zamyslete, proč chcete vytvořit vlastní webové stránky

Víte proč si chcete vytvořit svoje webové stránky? Chcete blogovat nebo mít tematickou stránku či si vytvořit web, který bude propagovat vaše nové služby? Před samotnou tvorbou je dobré vědět, proč se chcete naučit tvořit web svépomocí. Někdy je lepší nechat tvorbu stránek na profesionálech. Obzvláště, když chcete vytvořit velký e-shop. Pokud však nemáte dostatek financí, musíte sáhnout po jiném řešení. V takovém případě máte několik možností.

Naplánujte si strukturu webu a máte půl hotovo

Před samotnou tvorbou je dobré naplánovat strukturu webu. Připravte si rubriky, které chcete mít na stránkách. Je také dobré vědět, jak jednotlivé stránky budou na sebe navazovat. Nezapomínejte ani na přehlednou strukturu webstránek. Návštěvník se musí vyznat ve vašich stránkách. Pokud chcete aby na nich trávil určitý čas, je zapotřebí, aby mu bylo příjemně. Grafika a design webu by měl být přívětivý. Ošklivý design a nepřehledná navigace může udělat z jinak hodnotných stránek naprostý brak. Důležitá je také celková doba načítání stránek, návštěvníci dnes bohužel nechtějí čekat.

Máme strukturu a co dál?

Máte vymyšlenou strukturu a jste s ní spokojeni. Nyní je na výběr z několika možností. Z dlouhodobého hlediska je dobré naučit se jazyk HTML a postavit své stránky od podlahy. Vždy si je budete moci upravit podle svého a budete vědět, co si můžete dovolit. Naučit se však kódovat webové stránky je poněkud složitý a zdlouhavý proces.

Jednoduchou tvorbu moderního webu lze zvládnout i svépomocí, jak na to?
Jednoduchou tvorbu moderního webu lze zvládnout i svépomocí. (Zdroj: WIX.com)

Navíc ne každý touží po tom rozumět tvorbě stránek od píky a stačí mu jen web, který bude fungovat. V takovém případě se nabízí další možnosti. Využít můžete WISIWYG editor. V těchto programech snadno poskládáte stránku v grafickém prostředí, které je jednoduché a rychle v něm postavíte web aniž byste znali potřebný kód. Existují i elegantnější řešení, které jsou rychlejší a uživatelsky příjemnějším řešením. O těch si povíme.

Řešení téměř na míru v podobě redakčních systémů

Další možností, jak si vybudovat stránky od základu, jsou redakční systémy. Ty nabízí možnost vytvořit portfolio, blog nebo eshop doslova na koleni a bez potřeby znát kód. Stačí ovládat počítač a orientovat se v prostředí internetu. Jedním z oblíbených nástrojů je například platforma Wix.com. Konkurenční službou je například tvorba webových stránek na míru, ale ta je ve většině případů drahá a zdlouhavá.

Základní služby jsou komplet zdarma a nemusíte platit ani za doménu nebo hosting. Jde o to jen zvolit správný název domény a počet volného prostoru pro webové stránky. V případě, že budete chtít VIP řešení, budete muset měsíčně utratit 24 eur, což není mnoho. Nejedná se o složitý proces a vše se dá poměrně rychle naučit. V základním tarifu je částečné omezení, pokud chcete mít tvorbu webu za co nejnižší finanční částku. Například je zdarma celá řada šablon nebo pluginů. Jejich funkce a možnosti následují zvolený tarif.

Prémiové šablony a pluginy nabízí celou řadu výhod. Za poměrně malou částku získáte kvalitní služby, možnost úpravy šablony pomocí drag & drop funkce, technickou podporu a plné využívání funkcí. Jak je patrné Wix.com je skvělým nástrojem, jak si vytvořit za žádné nebo minimální peníze svůj vlastní web. V základních tarifech najdete neomezený přenos dat, připojení vlastní domény, prémiovou podporu, doménu zdarma, web bez vložených reklam, vlastní ikonu stránek nebo aplikaci Form Builder.

Řešení pro absolutní nováčky existuje

Pokud hledáte skutečně jednoduché řešení pro tvorbu webu a začínáte zoufat, že nic takového neexistuje, ještě s tím chvíli vydržte. Výše jsme se zmínili o službě Wix.com, která nabízí možnost, jak si snadno vytvořit web bez znalostí. Musíte umět číst. Portál Wix.com nabízí krásné šablony od profesionálních designérů, optimalizované stránky pro mobilní zařízení, možnost dokoupení domény, velké úložiště, SEO optimalizaci a zákaznickou podporu. To vše zčásti zdarma a v češtině.

Tvorba webových stránek ve Wix.com funguje na funkci drag & drop. Jednotlivé prvky stránky do sebe skládáte jako puzzle. Rozvržení stránek je jen ve vašich rukách. Nejste ničím omezeni a tvořit můžete podle své fantazie. Základní služby jsou zcela zdarma. Při prémiovém plánu dostanete řadu rozšíření, které využijete v případě, že jste pokročilý uživatel nebo plánujete rozvíjet své úmysly na internetu. Začít se však dá s málem a do začátku vám stačí verze zdarma. Zakoupit rozšíření můžete kdykoliv. Upgrade pak umožní ještě vyšší level tvorby a s výsledkem budete opravdu spokojeni.

Zkuste si vytvořit webové stránky opravdu jednoduše a poté se do komentářů pod článkem podělte, jaké máte z tvorbou zkušenosti. Určitě budete příjemně překvapeni, jak moc je to jednoduché. Děkujeme.