Všechny novinky

Vítej v rubrice všech novinek na IT magazínu FreeBit.cz. Novinky a jejich sběr, na webu naleznete nové příspěvky, články a recenze v podobě novinek ze světa IT, hardware, mobilního software, mobilních telefonů (smartphone) či nositelného zařízení. Nechybí ani rubrika o tabletech s Androidem či systémem iOS. Můžete také nahlédnout do sekce tiskových zpráv, které také agregujeme. Zajímáte se o novinky, které jsou pevně spjaty s internetem?

Ochrana dětí a dat na videoserveru YouTube

S postupem času začínají internet ovládat mnohem mladší děti, než tomu bylo kdykoli v minulosti. Jejich orientace na webových stránkách je dokonalá. Kromě zlepšování ve školních předmětech informatiky, tráví u počítače mnoho času i doma.

Problém nastává, když rodiče přestanou sledovat aktivitu svých dětí na sociálních sítích a také na YouTube. YouTube kanál byl od počátku svým obsahem určen pro osoby starší 13 let. Postupem času uživatelé začali přidávat videa, jejichž obsahem byly pohádky a podobná různá témata. Díky tomu se na YouTube začali objevovat mnohem mladší uživatelé.

Někdy YouTube používají i malé děti, které jsou ponechány bez dozoru, aby je rodiče na chvilku zabavily. Děti samozřejmě nikdy nezůstanou na jedné stránce, protože si pohádky chtějí neustále přepínat. Aby se tak zabránilo klikání na nevhodné obsahy, přichází YouTube s aktualizací, která se má zaměřit právě na obsah určený dětem.

youtube web logo
Ochrana dětí a dat na videoserveru YouTube. #youtube

Jaké nastanou pro uživatele změny?

Aktualizace samozřejmě nenastala přes noc. Její zaběhnutí bylo oznámeno začátkem září a bude trvat minimálně následující čtyři měsíce, během kterých bude postupně docházet ke změnám. Vše probíhá i za aktivní spolupráce rodičů, kteří chtějí své děti chránit. Každé video s dětskou tématikou, které uživatel nahraje, bude pečlivě kontrolováno, je-li obsah opravdu vhodný pro mladší diváky.

Videa s dětskou tématikou tak budou omezeny na nezbytně nutné pro podporu provozování služby. Dále u těchto obsahů budou zcela zastaveny personalistické reklamy, a také nebude možné videa jakkoli komentovat.

Doporučována služba YouTube Kids

Máte-li dítě, které chcete nechat bez dozoru koukat na YouTube, je společností doporučována služba YouTube Kids, která zajišťuje zcela vhodný obsah dětem, které jsou mladší 13 let. Tato služba je  značně populární, vzhledem k počtu sledujících, i přesto se ji YouTube snaží ještě rozšířit pro další rodiče. Bylo tak investováno mnoho peněz do propagace, která probíhá za pomoci kampaně, rozšířené po celém YouTube kanále.

Aby v tvorbě videí na Youtube nebyl nikdo omezen, vychází společnost vstříc i každému rodinnému tvůrci, který přispívá značnou řadou videí. Tito tvůrci mají, již zmiňované čtyři měsíce, aby se přizpůsobili novému režimu. Během této doby s nimi bude YouTube jakkoli spolupracovat a poskytne jim případné zdroje k pochopení nastávajících změn.

Největší novinka a zároveň inspirace a příležitost, je poskytována na kvalitní dětská videa, která budou originální, promyšlená a pomohou rozvoji dětí na YouTube nebo YouTube Kids napříč celým světem. Společnost zřídila fond, který je v současné době ve výši 100 milionů dolarů a během následujících tří let bude vyplacen aktivním uživatelům, kteří splní stanovené podmínky pro videa určená pro děti.

iPhone 11 Pro a model Max prošel testem pádu

Apple tvrdí, že telefony iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max jsou nejodolnější smartphony na světě. Má to být díky speciálnímu sklu, které je umístěno jak v předu, tak vzadu. Mělo by se jednat o naprosto novou technologii.

Nové iPhony mají matnou zadní stranu a jsou silnější a těžší, než například iPhone Xs, což by mohlo mít vliv na odolnost telefonu.

Máme zde tři skleněné čočky fotoaparátu, které jsou o něco méně vyvýšené, než dříve. Uvnitř nich je však vše skleněné a citlivé na otřesy, což by mohl být problém, pokud telefon spadne. Přes to všechno si Apple stojí za tím, že je to jejich nejodolnější sklo vůbec. Jak tedy dopadl drop test telefonu?

Apple_iPhone_11_Pro_barvy
iPhone 11 Pro a model Max prošel testem pádu. #iphone11pro

Pád z úrovně prsou

Nejdříve ve videu vyzkoušeli pád z klasické výšky, ve které telefon držíme. Při pádu telefonu na kratší hranu se trošku poškrábala nerezová ocel, ale jinak bylo vše v pořádku a oba telefony přežily bez větších následků. Ani při pádu na delší hranu se nic nestalo. Dokonce se neobjevily ani žádné škrábance.

Při pádu na zadní stranu oba telefony opět bez újmy přežily. I těm křehkým skleněným objektivům se nic nestalo a fotoaparáty stále skvěle fungovaly. Ani na jednom z telefonů se neobjevily žádné nové škrábance či praskliny, i když dopadly na samotnou obrazovku. Tlumení všech nárazů je u těchto telefonů více než úžasné.

Pád z úrovně hlavy

Poté ve videu zkusili zvýšit výšku pádu. Když iPhony dopadly na delší hranu, u iPhonu 11 Pro Max se otevřela přihrádka na SIM kartu, ale dala se zastrčit zpět. Jinak žádné škrábance či oděrky. Dokonce ani pád na zadní či přední stranu neukázal nic nového. Obrazovka i kamery stále fungovaly. Jediným problémem je nerezová ocel, která se opravdu silně odírá, ale na celkové fungování zařízení to nemá vůbec žádný vliv.

Pád z deseti stop

Pád z deseti stop už je skutečně abnormálně vysoký. Ale je to hranice, při které se tyto „nerozbitné“ iPhony začínají ničit. Při prvním pádu se na iPhonu 11 Pro Max zlomila nerezová ocel a malinko popraskalo sklo v rohu smartphonu. Při druhém pádu na delší hranu telefonu už celá zadní strana iPhonu 11 Pro Max popraskala. Sklo se začalo vylupovat a šlo si o něj jednoduše pořezat prsty.

Chtělo to ovšem několik pádů, aby došlo až do tohoto bodu. Obrazovce se však vůbec nic nestalo, stále skvěle fungovala. iPhone 11 Pro byl jen malinko pokřivený a ohnutý. Kamerám se nestalo vůbec nic.

Závěr

Oba dva iPhony jsou prostě a jednoduše vysoce odolné. Opravdu nešlo pouze o štěstí či náhodu, tyto smartphony jsou skutečně vysoce mechanicky odolné. Je vidět, že Apple vložil hodně úsilí do toho, aby něco vydržely. Pokud tedy nad koupí váháte kvůli možnému zničení, vůbec se nebojte. Tyto iPhony toho skutečně vydrží hodně.

Možnosti sledování internetové televize zdarma

Běžný příjem televizního vysílání za pomoci klasické antény umístěné na střeše se pomalu stává historií. Velký počet domácností nyní sází na možnosti, které poskytují nejmodernější chytré televize, a mimo jiné i internetové připojení.

Mnoho televizních stanic poskytuje možnost, že se diváci mohou dívat na jejich kanály právě díky této celosvětové internetové síti. Lidé, kteří nemají doma žádný televizní přístroj nebo jsou například na cestách, poskytovatelé tak dávají těmto lidem šanci sledovat jejich oblíbené seriály a filmy přes počítač, tablet nebo dokonce mobil. Jak již bylo řečeno, stačí mít pouze dostatečné rychlé připojení k internetu.

Ačkoliv je pravda, že pokud chcete sledovat prémiové stanice, které nemáte možnost zdarma sledovat i díky klasickému pozemnímu vysílání (nyní se přechází na DVB-T2), musíte si za ně zaplatit. Většinou se tyto částky pohybují v cenách několika stovek korun a zaplatíte si je na jeden měsíc nebo jeden rok. Typický příkladem těchto kanálů je proslule HBO, Eurosport, AXN nebo Cinemax.

Možnosti sledování internetové televize

Variant, jak sledovat internetovou televizi zdarma je několik. V tomto článku se dozvíte o jaké možnosti se jedná. Kam tedy zajít na televizi pomocí internetu?

Software

Nejjednodušší cestou, jak se dostat k základnímu seznamu TV programů, na které se můžete bez omezení dívat na monitoru svého notebooku, tabletu nebo mobilu je bezpochyby instalace nezávislého programu. Jakmile jej nainstalujete, vyberete lokaci pro televizní programy a zajistíte stabilní připojení k internetu bez kolísání downloadu (stahování dat), máte vyhráno.

V seznamu si vyberete požadovaný kanál a sledujete jej jako na obyčejném televizním přijímači. Na spoustě internetových stránkách poskytující software pro počítače zdarma si můžete najít jakýkoliv program. I obchody nabízející vybavení vašich mobilních přístrojů nabízejí mnoho freewarových alternativ. Stačí jen hledat, porovnávat funkce a číst recenze, jak jsou lidé spokojeni s daným programem.

Multimediální přehrávač

U využití programů na počítači ještě chvíli zůstaneme. Mnoho multimediálních přehrávačů, které běžně používáte ke sledování duchaplných videí nebo filmů, či hudby podporuje možnost sledování televize díky zadání specifické IP adresy kanálu.

Vzhledem k tomu, že se jedná o starý způsob sledování TV přes počítač, většina IP adres již nefunguje nebo byla pozměněna. Jedná se o namáhavé hledání cest ke stanicím a následně otravné vkládání této informace přímo do přehrávače. Světe div se, několik adres stále funguje.

Známým vzorem tohoto přehrávače je třeba „VLC Player“. Na internetu si najděte seznam IP adres známých televizních stanic, zkopírujte si požadovanou adresu do schránky počítače, spusťte VLC Player, klikněte na „Média“ > „Otevřít síťový proud“ a sem vložte adresu. Potvrzením tlačítka „Přehrát“ zahájíte spojení s adresou příslušného kanálu.

Například oblíbená Česká televize má adresu „http://81.201.52.159:11077“ nebo hudební Očko „http://81.201.52.159:9030“. Jak již bylo zmíněno, spíše počítejte s tím, že tato metoda nebude fungovat, neboť je velice zastaralá.

Webové stránky

Osvědčenou metodou, jak sledovat filmy a seriály na internetu je samozřejmě návštěva oficiálních stránek televizního kanálu. Třeba online vysílání televize Prima najdete na jejich oficiálních stránkách, tedy iPrima.cz. Hudební kanál Očka můžete nalézt na Ocko.tv. Další video-obsah je možný sledovat v databázi na České televizi – iVysílání.

Ovšem mnoho lidí si nerado individuálně vyhledává jednotlivé stanice zvlášť – je lepší, když je celý seznam někde pohromadě. Ze své zkušenosti mohu doporučit web spustit.cz, kde je seznam známých českých televizních kanálů, jenž poskytují vysílání online.

Alternativní televizní kanály

Běžnými stanicemi, které můžete sledovat na televizním přijímači to rozhodně nekončí. Existuje mnoho českých streamovacích míst, o kterých jste ani možná neslyšeli. Seznam TV, Voyo, O2 TV apod. Můžete také využít internetovou televizi a zpětné shlédnutí za pomoci HbbTV (červené tlačítko na ovladači vašeho televizoru). Pozor však, pokud vám nefunguje HbbTV, ujistěte se, že se funkce zapnutá v nastavení televizoru.

Tato místa jsou plná filmů a seriálů, na které se můžete dívat, a oproti běžnému vysílání si je můžete kdykoliv pozastavit, přeskakovat nebo si užívat sledování bez jakýkoliv reklam. Je však nutné podotknout, že tyto televize nejsou většinou ke sledování zdarma. Za jejich speciální funkce musíte platit měsíční nebo roční poplatky.

YouTube Music je předinstalované v Androidu 10

YouTube Music si nakonec našelo své čestné místo mezi aplikacemi streamujícími hudbu. Vsadilo totiž na svou širokou uživatelskou základnu již z klasického YouTube. S aplikací Youtube Music si přehrajete žhavé novinky, ale také skladby, které ve světě známé nejsou a přesto mají své místo ve vašem srdci.

To vše navíc bez reklam a s možností vypnutého displeje na telefonu, což obyčejná aplikace zdarma neumožňuje.

Na nových Androidech dostanete pořádnou dávku hudby

Ano, je to tak. Uživatelé zařízení s novým operačním systémem Android 10 a dokonce i se starším systémem Android 9 si teď užijí jejich oblíbenou hudbu na každém kroku díky předinstalované aplikaci Youtube Music. V práci si tak můžete poslechnout ty nejnovější hity, v tělocvičně si užít playlist, který vás vždy dostatečně nabudí a večer si zpříjemnit domácí pohodu u vašich oblíbených živých vystoupení.

youtube music
YouTube Music je předinstalované v Androidu 10. #android10

Hudba pouze jediný klik daleko. Po spuštění nového telefonu s Android 10 stačí jen kliknout na ikonu aplikace YouTube Music a poslech vašich oblíbených skladeb může okamžitě začít. Po prvním zapnutí už nemusíte složitě nastavovat Play Store a čekat než se aplikace stáhne. Vaše hudba je opravdu jen jeden jediný klik daleko.

Jaké novinky aplikace přinese?

Skvělou kombinací nového Androidu s aplikací YouTube Music nekončíme. YouTube Music totiž přináší i nové vychytávky, které si jistě oblíbíte. Nyní si totiž v aplikaci můžete užít vylepšenou funkci Smart Reply nebo dokonalejší Digital Wellbeing nástroje, díky kterým můžete monitorovat svou aktivitu. Pokud je černá vaší oblíbenou barvou, rozhodně uvítáte možnost nastavit si tmavé téma namísto klasického bílého. Za nás palec nahoru.

funkce youtube music

YouTube Music zkrátka zvládá konkurovat ostatním aplikacím na streamování hudby a podle směru, kterým se ubírá, se rozhodně máme do budoucna na co těšit.

Jaké telefony dostanou Android 10? Podívejte se

Android konečně vydal systém se stabilní verzí 10 (cukroví se už nedočkáme), která přináší spoustu nových funkcí. Na Androidu 10 naleznete například vestavěný nahrávač obrazovky, plovoucí panel nastavení, podporu pro video kodek AV1 a video formát HDR10+ nebo také audio kodek Opus.

Vylepšenou podporu pro biometrické ověřování v aplikacích, funkci pro odfiltrování okolního hluku nebo tmavou verzi pro celý systém. Díky nové aktualizaci budete moci také snadněji spravovat své soukromí, zvýšit svou efektivitu, a rovněž si budete moci přizpůsobit svůj Android přesně podle sebe. S novou verzí systému však vyvstává otázka. Bude vaše zařízení podporovat Android 10?

Jaké telefony dostanou Android 10. #android

Kdo získal aktualizaci jako první?

První se mohli pyšnit aktualizací uživatelé telefonů Pixel od Googlu. Pixel telefony obsahovaly již beta verzi Androidu 10 a není tedy divu, že stabilní verze se k nim dostala jako první a to pro modely Pixel, Pixel 2, Pixel 3 a Pixel 3a (všechny včetně modelové řady XL) a na podzim i pro model Pixel 4.

Další společností, jejíž telefony obdržely aktualizaci na Android 10 je překvapivě společnost Essential, která doposud na trhu s mobilními telefony příliš neprorazila. Nicméně i na jejím modelu Essential Phone vás přivítá právě tento nejnovější systém od Googlu.

Co na to čínské Xiaomi? První informace o dostupnosti Androidu 10 u známých výrobců se objevila v souvislosti se společností Xiaomi a jejím modelem Redmi K20 Pro (Xiaomi Mi 9T Pro), i když zatím jen v Asii. Nicméně Xiaomi chystá nový Android u modelů Mi A2, Mi A2 Lite a také Mi A3, ale už teď je zřejmé, že seznam bude pokračovat i dál.

Jaké telefony aktualizuje Samsung?

Mnohé z vás nejspíš překvapí, že Samsung se do aktualizací na nový systém nehrne. Ze strany Samsungu totiž oficiálně není potvrzeno jediné zařízení, které by mělo vlastnit systém Android 10. Dá se ale předpokládat, že nový Android dorazí minimálně na modely S10 a Note10 a pravděpodobně i na modely S9 a Note9.

Dostane aktualizaci i Huawei a Honor? Samozřejmě, že ano. Nutno ale podotknout, že rozhodně nešlo o samozřejmou záležitost. Kvůli aférkám, které Huawei v poslední době má byla aktualizace na Android 10 ohrožena. Dnes již lze situaci označit za stabilizovanou, a proto se fanoušci Huawei mohou těšit na Android 10 u většiny jejich modelů jako např. u modelů P30 (včetně lite), Mate 20 Pro, P Smart (2019) nebo P20 (Pro).

Uživatelé Honoru pak dostanou aktualizaci např. u modelů 20 (včetně lite), 10 (včetně lite), Play, 9X (Pro) nebo 8X. Ve hvězdách je ale aktualizace (podpora oficiální instalace) Google Obchodu pro modely P30 a řadu Mate 30.

S Nokií máte vyhráno

Pokud jste dali přednost společnosti Nokia, která se znovu snaží dobít trh mobilních telefonů, ještě jednu šanci má. Rozhodně se můžete těšit na upgrade na nový Android 10. Nokia se totiž nechala slyšet, že téměř všechny její telefony budou fungovat na novém systému Android 10. Naopak výrobci jako je třeba HTC se pravděpodobně nové verze systému nedočkají.

youtube web logo

Vítejte v YouTube Fashion. Trendy v módě

Módní weby, blogy a instagramové profily se v dnešní době těší velké oblibě zejména u mladé populace. Módu na sociálních sítích sledují miliony uživatelů. Není tedy divu, že se YouTube rozhodlo vyčlenit samostatnou kategorii právě pro módu a styl.

Všechny módní trendy, tipy a inspirace na jednom místě – YouTube Fashion byl spuštěn již na začátku září a najdete ho na adrese YouTube.com/Fashion.

Na co se v YouTube Fashion můžete těšit?

YouTube slibuje příspěvky těch největších hvězd módního průmyslu, a také oblíbená módní videa na která jsou uživatelé YouTube zvyklí. Každá jednotlivá kategorie YouTube Fashion je napěchovaná zajímavými módními příspěvky.

Vítejte v YouTube Fashion. #youtube

Nechybí ani sekce pro krásu, kde můžete shlédnout spoustu inspirativních tutoriálů. Můžete se těšit na videa těch největších profesionálů v oboru, představitelů luxusních značek a vážených influencerů. Shlédnout můžete módní přehlídky těch nejluxusnějších světových značek. To vše vám kanál YouTube Fashion nabídne.

Kde vznikl nápad na vytvoření kanálu Fashion?

Derek Blasberg, ředitel YouTube Fashion, se nechal slyšet, že poslední době YouTube zaregistroval velký nárůst Youtuberek zabývajících se krásou a rovněž také těch módních. Dle statistik jejich počet vzrostl v posledních čtyřech letech až šestkrát. Stejně tak se zvyšovaly počty sledujících i počty samotných zhlédnutí, které sahají až do miliard.

Proto byl zrozen nápad zasvětit část YouTube jen módě a umožnit všem uživatelům mít videa o módě a kráse na jednom místě pěkně pohromadě. Blasberg ale dodává, že nejde jen o sjednocení obsahu. Cílem bylo také propojit komunitu nadšenců do krásy a módy s profesionály v oboru. Chtěl, aby se lidé od sebe navzájem inspirovali. A to se YouTube Fashion rozhodně povedlo.

Na která slavná jména na YouTube Fashion narazíme?

V sekci Creators se budete moci těšit například na Camilu Coelho, Jenn Im na módní přehlídce Fendi v Římě, Ingrid Nilsen na cenách CFDA s Chanel, a rozhodně ani nebudou chybět stylové výzvy Safiya Nygaard. V kategorii Beauty Today zase najdete novinky ze světa krásy. Zajímavý obsah pro vás připraví Jackie Aina a Huda Beauty.

Nepřehlédněte ani Industry Collaborations, kde se dozvíte, k jakým módním fúzím dochází. Najdete zde nejnovější informace například o spolupráci Louis Vuitton, Emmy Chamberlain a Dolan Twins. Nechybí ani jména jako jsou Dior, Wengie, Merrell Twins, Dulceida nebo Juanpa Zurita a jejich dech beroucí módní přehlídky.

Inspirace, krása a móda na jednom místě

Tvůrci YouTube Fashion se zkrátka snaží svým divákům přinést inovativní a exkluzivní videa ze světa krásy a módy. YouTube Fashion má být inspirativním místem plné nejnovějších trendů v oblékání a líčení. Blasberg slíbil, že v příštích měsících přivede na YouTube Fashion více mezinárodních tváří, aby byl obsah ještě zajímavější.

Coworking využívá stále více finančníků a konzultantů

Coworking využívá stále více finančníků, konzultantů a obchodníků. Spaces jim vycházejí vstříc novými pobočkami po celém světě. Podle údajů poradenské společnosti The Instant Group zájem klientů meziročně vzrostl o 19 %.

Bezmála 180 nových poboček coworkingových prostor Spaces bylo v letošním roce otevřeno po celém světě. Síť již čítá 3 500 center a od září k nim patří také pražský Albatros. Expanze společnosti IWG, která Spaces provozuje, reaguje na stále větší poptávku po tomto typu prostor. Podle údajů poradenské společnosti The Instant Group zájem klientů meziročně vzrostl o 19 %. A jak tato agentura předvídá, flexibilní pracovní prostory budou za deset let tvořit až 40 % kancelářského trhu.

V této souvislosti se ukazuje, že coworkingy už zdaleka nejsou doménou jen vyvojářů, kreativců a technologických firem. V poslední době spíše převládají společnosti z oblasti obchodu, poradenství a consultingu nebo finanční a právní korporace.

Coworking využívá stále více finančníků, konzultantů a obchodníků

I ty pomalu ustupují od praxe tradičních kanceláří zafixovaných na 10 a více let. Vyžadují pružný přístup, který je daný rozšířenějším projektovým řízení. A flexibilitu vyžadují rovněž sami zaměstnanci či přesněji členové týmu, kteří mohou být rozeseti po celém světě.

Bankám, obchodníkům a třeba konzultantům vyhovuje vysoký standard, zcela flexibilní smluvní podmínky a rozvětvená síť center Spaces po celém světě. Především ve Spojených státech a ve Velké Británii tento typ uživatelů coworkingů je zároveň ve fázi expanze a soustavném náboru pracovníků.

Tržby skupiny IWG přesáhly v roce 2018 2,5 miliardy liber

Právě pro severní Ameriku a Evropu předpovídá agentura The Instant Group rychlý růst poměru coworkingu na kancelářském trhu. Nyní činí zhruba 5 % a stále stoupá. Jen tržby skupiny IWG přesáhly v roce 2018 2,5 miliardy liber.

Uvedené trendy potvrzuje také český management Spaces. „Na jednu poptávku klienta z České republiky připadá jedna ze zahraničí. Je zcela běžné, že naši zákazníci během měsíce pracují ve Spaces v několika evropských metropolích. Naše členství jim umožňuje využívat síť center Spaces jako svou vlastní pobočkovou síť,” říká Karel Pelán, jenž řídí rozvoj Spaces v České republice a na Slovensku.

Do pražských Spaces jezdí a jezdit budou klienti z celého světa. Z poptávek za poslední období vyplývá, že nejčastěji se rekrutují ze západní Evropy, USA a Kanady a vyspělých asijských zemí. 

Mezinárodní síť Spaces je důležitá také pro tuzemské klienty. Souvisí s jejich častým cestováním do zahraničí, aktuálně převládá Německo, Rakousko nebo země Beneluxu. Zároveň ale v případě potřeby umožňuje rychlou expanzi a zakládání poboček. S veškerým podobným poradenstvím tým Spaces pomáhá.

V Praze budou na konci roku 2020 v provozu 4 centra Spaces – na Smíchově, na Pankráci a v Karlíně, plus zmíněný první prostor čítající 3 500 m2 v Albatrosu na Národní třídě. Celkem jde o 15 000 m2, které do budoucna jistě doplní další objekty s prostory Spaces. Podle tuzemského managementu se expanze nebude týkat jen Prahy.

Spaces

Společnost Spaces nabízí ve stovkách poboček po celém světě kreativní pracovní prostředí s jedinečnou podnikatelskou atmosférou. Své pracovní prostory koncipuje tak, aby lidi s originálním myšlením, inovátory a průkopníky nových postupů inspirovaly k ještě většímu rozletu.

Pod jednou střechou svádí dohromady lidi z malých firem, nezávislé podnikatele a intrapodnikatele z velkých společností, kteří vytvářejí dynamickou komunitu, a tím cíleně buduje perfektní prostředí pro tvůrčí činnost a rozvíjení nápadů a myšlenek. 

facebook logo velke

Jak vytvořit účet na Facebooku bez zbytečných komplikací

Jak vytvořit účet na Facebooku bez zbytečných komplikací a jednoduše se do něj přihlásit? Pomocí tohoto jednoduchého návodu už nebudete muset řešit kde a jak se na Facebook přihlásit. Vše najdete zde – můžete se tedy do vytvoření účtu pustit krok po kroku.

V záplavě existujících sociálních sítí jste zajisté nepřehlédli tu největší a nejpopulárnější z nich – Facebook. Původně ji autoři zamýšleli pouze jako malou studentskou sí, ale postupně se rozrůstala. V dnešní době ji využívají miliony lidí po celém světě. Jestliže se mezi ně chcete také zařadit, následující návod vám poradí, jak si založit účet.

facebook registrace a prihlaseni
Jak vytvořit účet na Facebooku. #facebook

Vše začíná v jednoduchém registračním formuláři. Nejprve se vás zeptá na vaše jméno a příjmení. Abyste se mohli stát členy této sociální sítě, budete navíc potřebovat i funkční emailovou adresu. Patříte-li mezi internetové nováčky a žádnou doposud nedisponujete, můžete si ji zřídit zdarma prostřednictvím služeb jako například Gmail, Yahoo Mail nebo Hotmail. Pokud preferujete české poskytovatele, zkuste Seznam.

Mezi další povinné položky registračního formuláře patří vaše pohlaví a datum narození. Pro dokončení registrace budete potřebovat vymyslet své přístupové heslo. Nezapomínejte v tomto okamžiku na zásady bezpečnosti. Vytvořte si úplně nové heslo, které nepoužíváte pro žádnou jinou službu. Dbejte na to, aby se skládalo z malých a velkých písmen a zároveň obsahovalo alespoň jednu číslici.

Registraci provedete zde

Ve chvíli, kdy vyplníte všechna pole formuláře tak, jak jsme si to ukázali výše, můžete jej odeslat. Jestliže jste se nedopustili žádné chyby, zobrazí se vám žádost o potvrzení vašeho emailu. Registraci provedete pomocí tohoto návodu:

Jak vytvořit účet na Facebooku:

  1. Přejděte na www.facebook.com/r.php.
  2. Zadejte své jméno, e-mail nebo číslo mobilního telefonu, datum narození a pohlaví.
  3. Klikněte na Zaregistrovat se.
  4. Pokud chcete dokončit vytváření účtu, je potřeba potvrdit e-mail nebo telefonní číslo.

Pro dokončení registrace tedy musíte přejít do své emailové schránky, vyhledat v ní příslušnou zprávu a kliknout na potvrzující odkaz. Pokud by vám během následujících minut nic nepřišlo, zkontrolujte si složku „spam“. Často se totiž stane, že emailový server některé důležité zprávy omylem vyhodnotí jako nevyžádanou poštu.

Poté zbývá jen poslední krok. Objeví se jednoduchý průvodce, jenž vám pomůže začít používat všechny nabízené funkce. Nejvíce ze všeho pravděpodobně oceníte nástroj pro usnadnění vyhledávání vašich přátel, kteří se již na Facebooku nacházejí.

rog phone II (Asus_1)

ROG Phone II míří na český trh. Výkonu má na rozdávání

Nejvýkonnější herní smartphone ROG Phone II míří na český trh. Nová generace herního telefonu přichází jako první na světě s procesorem Qualcomm Snapdragon 855 Plus, 120Hz/1ms AMOLED displejem a monstrózní 6000 mAh baterií.

ASUS začne na začátku října v Česku prodávat herní smartphone ROG Phone II, nástupce loňského modelu ROG Phone. ROG Phone II (2) sází na speciální design zaměřený na opravdové hráče. Telefon využívá nejvýkonnější mobilní platformu současnosti – Qualcomm Snapdragon 855 Plus s frekvencí 2,96 GHz a nový grafický procesor Adreno 640. Bleskový multitasking zajišťuje úctyhodných 12 GB operační paměti a 512GB vnitřní úložiště.

Tyto výkonné součásti chladí vylepšený systém GameCool II s 3D parní komorou, který pomáhá docílit plného výkonu telefonu za všech okolností. ROG Phone II je také vybaven prvním 120Hz AMOLED displejem s odezvou 1 milisekunda, 10-bitovým HDR a úhlopříčkou 6,59 palců, který nabízí přesnost barev Delta-E <1 a výbornou dotykovou odezvu. Výjimečná je i baterie s kapacitou 6000 mAh a boční konektor v kombinaci s 30W napájecím adaptérem ROG HyperCharge umožňujícím bleskové nabíjení.

rog phone II (Asus)
ROG Phone II míří na český trh. #asus

ROG Phone II s bílými sluchátky, chladicím ventilátorem a lesklým krytem v balení lze již předobjednat na e-shopu Asus a také u prodejců Alza.cz, CZC.cz, Datart, Huramobil.cz, Mall.cz a MobilPohotovost.cz za 23990 Kč s DPH.

Design telefonu ROG Phone II je od základu navržen pro hraní s orientací obrazovky na šířku. Telefon obsahuje vylepšené ultrazvukové senzory AirTrigger II, technologii Dual Surrounding Vibration a výkonné stereofonní reproduktory orientované dopředu. Zbrusu nové volitelné příslušenství zahrnuje TwinView Dock II pro hraní se dvěma obrazovkami a multikonfigurační ROG Kunai Gamepad pro dokonalý herní zážitek podobný konzoli.

Výkon smartphonu, který dominuje

ROG Phone II je první herní chytrý telefon na světě, který pohání nová mobilní platforma Qualcomm Snapdragon 855 Plus s procesorem Qualcomm Kryo 485 frekvencí až 2,96 GHz. Tu doplňuje 12 GB operační paměti, která je zárukou bezprecedentního herního výkonu.

duet rog phone II (Asus)
ROG Phone II posouvá obraz mobilních her o stupeň výše

Speciální grafická karta Adreno 640 je v rámci platformy Snapdragon 855 Plus o 15 % rychlejší než u platformy Snapdragon 855, díky čemuž přináší ROG Phone II významně vyšší výkon, který si hravě poradí i s nejnáročnějšími vizuálními efekty. Snapdragon 855 Plus přichází s plně integrovaným Qualcomm Snapdragon Elite Gaming, který poskytuje hráčům plný arzenál výjimečných funkcí, které jsou optimalizovány pro hraní her.

Pro zajištění co nejstabilnějšího výkonu má druhá generace chladicího systému GameCool II nově navrženou 3D parní komoru, která je ještě efektivnější při odvádění tepla z telefonu. K dispozici je i nový externí chladič AeroActive Cooler II s přepracovanými lopatkami ventilátoru, které zajišťují ještě lepší proudění vzduchu do aerodynamického systému ROG a které se vejdou do pláště ROG Phone Aero Case. AeroActive Cooler II je nyní zcela tichý, s hladinou hluku 24 dB, tedy 4krát tišší než u předchozí generace.

Vysokokapacitní 512GB UFS 3.0 paměť zvládá velmi rychlé ukládání dat. Rychlý přenos mobilních dat obstarává modem 4G LTE Cat 18 s rychlostí stahování až 1,2 Gb/s. Bezdrátový přenos dat zajišťují Wi-Fi standardy 802.11a/b/g/n/ac (2×2 MIMO) a 802.11ad (60 GHz) pro bezdrátové streamování videa s minimální latencí.

Vynikající obraz, dva displeje

ROG Phone II posouvá obraz mobilních her o stupeň výše díky prvnímu 120Hz/1ms AMOLED 10bitovému HDR displeji na světě. Ten má úhlopříčku 6,59 palců, chrání ho odolné sklo Corning Gorilla Glass 6 a přináší naprosto plynulé hry a zábavu bez rozmazání. Přesnost barev s hodnotou Delta-E menší než 1 je garancí toho, že hry vypadají přesně tak, jako vývojáři zamýšleli.

První 49ms dotyková latence na světě poskytuje okamžitou haptickou odezvu, která je o 44 % rychlejší než u aktuálně nejlepších telefonů na světě. Takto rychlá odezva znamená především konkurenční výhodu během herních klání.

Baterie? Non-stop výdrž

Monstrózní 6 000 mAh baterie poskytuje dlouhou výdrž při herních maratonech. Technologie přímého nabíjení ROG HyperCharge přesouvá nabíjecí obvody vně telefonu a vkládá je do speciální 30W nabíječky. Poskytuje tak ROG Phonu II kratší a bezpečnější časy nabíjení (až 66 % za pouhých 58 minut). Hráči mohou snadno nabíjet svůj telefon s jakoukoli nabíječkou typu USB-C nebo naopak pohodlně nabíjet další svá zařízení energií z telefonu ROG Phone II.

Pohlcující hraní. AirTrigger II

Technologie AirTrigger II nabízí mimořádně přesné ultrazvukové dotykové ovládání s latencí vibrací pouhých 20 ms, což je o 60 % rychlejší než u loňského ROG Phonu. Nově podporuje také kliknutí i posun po obrazovce – s jemně laděnou zpětnou vazbou pro pocit podobný tlačítkám herní konzole. Technologie Dual Surrounding Vibration vytváří silný 3D zážitek ze zpětné vazby.

Nabíjecí port USB-C se nachází kromě spodní strany také na boku telefonu, což umožňuje uživatelům pohodlně ovládat telefon i se zapojeným konektorem během herních maratonů, aniž by byla jakkoli dotčena jejich herní schopnost nebo pohodlí.

Nové volitelné příslušenství

Zcela nová dokovací stanice TwinView Dock II nabízí skutečný zážitek z hraní se dvěma obrazovkami. Přídavná AMOLED obrazovka s rozlišením Full HD+ (2340 x 1080) o úhlopříčce 6,59 palce je optimální pro živé streamování na oddělené obrazovce, rozšířené zobrazení hry nebo skupinovou komunikaci. Toto příslušenství je nyní lehčí a lépe vyvážené, s novým chladícím systémem turbo ventilátoru a přídavným akumulátorem o kapacitě 5000 mAh.

ROG Phone II lze rozšířit o unikátní nabídku příslušenství, a dosáhnout tím maximálního zážitku ze hry. Dokovací stanici ROG WiGig Display Dock Plus a Mobile Desktop Dock dodávané k první generaci ROG Phonu podporuje i generace druhá. Novinkou je modulární herní podložka ROG Kunai, která poskytuje fyzické ovládací prvky typu herní konzole. ROG Kunai se skládá ze tří komponent – ROG Kunai Bumper, ROG Kunai Controller a ROG Kunai Holder.

Dvoudílné Kunai Controllery mohou být připojeny k držáku Kunai Holder. Tím vznikne samostatná herní podložka nebo v kombinaci s Kunai Bumperem lze přidat fyzické ovládací prvky. ROG Phone II take podporuje audio kodeky Qualcomm aptX, aptX HD a aptX Adaptive pro přehrávání kvalitního zvuk přes Bluetooth připojení.

Technické parametry:

Procesor 2,96GHz mobilní platforma Qualcomm Snapdragon 855 Plus se 7nm, 64bitovým osmijádrovým procesorem
GPU Až 675 MHz Qualcomm Adreno 640
Uživatelské rozhraní Android 9 Pie s novým ROG UI
Displej AMOLED displej se sklem Corning Gorilla 6 Glass 6,59palcový s poměrem stran 19,5:9 (2340 x 1080) 120 Hz/1 ms, AMOLED, 10bitový HDR displej 600 cd/m2 jas pro čitelnost i ve venkovním prostředí Delta E < 1 Barevné pokrytí spektra DCI-P3 – 108 % kontrastní poměr 500 000:1  Filtr modrého světla pro ochranu očí Podpora Vždy zapnuto Kapacitní dotykový panel s 10ti bodovým rozpoznáním dotyku (podporuje dotykové rukavice)
Rozměry 170,99 x 77,6 x 9,48 mm 
Hmotnost 240 g
Baterie 6000 mAh 
Paměť LPDDR4X 12 GB RAM
Úložiště UFS3.0 512 GB
Senzory Snímač otisků prstů integrovaný do displeje, rozpoznávání obličeje, akcelerátor, e-kompas, gyroskop, snímač přiblížení, Hallův senzor, senzor okolního světla, ultrazvukové snímače pro AirTrigger II a rukojeti, duální vibrátory
Bezdrátové technologie Integrovaná (802.11a/b/g/n/ac/ad, 60 GHz, 2×2 MIMO) Bluetooth 5.0 (EDR + A2DP), podpora aptX a aptX HD Wi-Fi Direct NFC
GPS Podpora GPS (L1+L5), GLO, BDS, GAL (E1+E5a), QZSS (L1+L5)
I/O porty Boční strana:  vlastní USB-C Podpora USB 3.1 Gen 1 / DP 1.4 (4K) / rychlé nabíjení (PD 3.0) (30W)  30W ROG HyperCharge přímé nabíjení Spodní strana:  USB-C Podpora USB 2.0 / rychlé nabíjení (PD3.0) (30W) / přímé nabíjení 3,5mm sluchátkový konektor
Přední fotoaparát 24 Mpx
Hlavní fotoaparát 48 Mpx + 13 Mpx (125° ultra široký úhel)
Probuzení hlasem Ano
Reproduktor Dvojité čelní stereofonní DTS Headphone:X Ultra Stereo reproduktory se dvěma inteligentními zesilovači NXP TFA9874 pro hlasitější, hlubší a méně zkreslený zvukový efekt
NFC Podporováno

xiaomi mi mix (alpha)

Xiaomi ukázalo směr smartphonem Mi Mix Alpha

Mobilní telefony jsou dospělé. Technologické firmy ale chtějí zaujmout. To se podařilo aktuálně smartphony, které mají ohebný displej. Xiaomi to však vzalo trochu jinak. Představilo totiž koncept smartphonu, který má zalomený displej přes stranu telefonu. Koncept mobilu Xiaomi pojmenovalo Mi Mix Alpha.

Alpha značí ve zvířecí řeči toho vyvoleného. Bude to i nový telefon od Xiaomi? Hardwarová specifikace se povedla a první funkční telefony snad výrobce představí ještě do konce roku. Cena bude přímo úměrná použitým technologiím. Xiaomi na tomto telefonu částečně spolupracovalo se Samsungem. Jihokorejci dodali do tohoto mobilu optický čip o velikosti 108MPx. Ano, čtete správně. Displej po skoro celé ploše telefonu nestačí.

mi mix alpha
Smartphone Mi Mix Alpha. #xiaomi

Alpha hardware a použité technologie

Xiaomi na hardwarové výbavě nešetřilo. Celý telefon pohání ARMový Qualcomm Snapdragon 855+. Operační paměť je stejná, jako u vlajkových modelů Android telefonů – 12GB RAM. Vnitřní úložiště je o kapacitě 512GB. Slot pro microSD karty kvůli konstrukci nečekejte. Výrobce nezapomenul ani na 5G konektivitu. Ve skeletu Mi Mixu Alpha je vložena 4 050 mAh baterie, kterou doplňuje možnost rychlého nabíjení (40W).

smartphone mi mix alpha
Strana smartphonu Mi Mix Alpha

Displej je prakticky po celém smartphonu. Na zadní straně je vidět pouze pruh, ve kterém jsou fotoaparáty a mikrofon. Výrobce si na fotoaparátu dal opravdu záležet. Nabídne v senzoru známé Ultra-Pixely. Spojí až čtyři do jednoho. Idea se částečně opírá o již představenou technologii v telefonech HTC One. Fotoaparát se chová jako čtveřice optických čipů po 27MPx a na zadní straně ho doplňuje 12 megapixelová čočka s dvojnásobným optickým zoomem a ultraširkoúhlý 20 megapixelový senzor.

Idea telefonu je více než skvělá

Obecně se dá říci, že mobily s ohebným displejem mají poměrně hodně neduhů. Navíc je lom na telefonu viditelný a do budoucna by mohl dělat problémy s čitelností. Je pouhým okem vidět, kde přesně se display láme. To Xiaomi tímto konceptem skvěle řeší. Je to prakticky jiná konstrukce, ale za to nebude mít tolik problémů. Displej je pevný a nebude problematický. Tento typ konstrukce by mohl mít budoucnost.

Společnost ve své prezentaci ukázala také jeho využití. Můžete bez problémů přecházet z jedné strany na druhou. Videohovor si můžete změnit na přední stranu a opačně. Bok displeje funguje jako senzorové tlačítko – jsou citlivé na tlak. Stranou smartphonu ovládáte hlasitost, nebo jen smartphone probudíte. Celý displej zabírá skoro 180 % celkové plochy. 20 % tedy zbylo na proužek s kamerami.

Dostupnost a cena smartphonu

Poslední informace ze zahraničí jsou nakloněny k prodeji již tento rok. Xiaomi to chce stihnout na vánoční trh. Telefon bude zatím dostupný pouze pro čínský trh. A co cena? Hodně se spekulovalo nad cenou, která nebude určitě malá. Výrobce svůj koncept telefonu cení na přibližně 80 tisíc korun (po přepočtu). Jaká však bude konečná oficiální cena a kde všude se telefon bude prodávat, není známo.