Kryptoměny

10 milionů etherů je nyní uzamčeno v ETH 2.0

ethereum logo
Foto: ethereum.org, Tag: Ethereum

Podle údajů analytického nástroje Dune Analytics je nyní na smlouvě Ethereum 2.0 před plánovaným přechodem na blockchain proof-of-stake (PoS) zablokováno více než 10 milionů etherů (ETH).

Přelomového čísla bylo dosaženo téměř 15 měsíců poté, co byl ethereový 2.0 staking v listopadu 2020 uveden do provozu na základě konsensuálního hlasování.

Přechod sítě Ethereum na konsensuální mechanismus proof-of-stake

ETH 2.0 je vícestupňový přechod sítě Ethereum na konsensuální mechanismus proof-of-stake, který ověřuje transakce pomocí uzlů provozovaných „stakery“. Je to ve prospěch současného návrhu proof-of-work, který se při ověřování transakcí v síti spoléhá na centralizované subjekty zvané „těžaři“. Výsledkem současného návrhu je pomalá a drahá síť, jejíž poplatky dosahují v obdobích přetížení přehnaných cen 250 USD a více.

10 milionů etherů je nyní uzamčeno v ETH 2.0
10 milionů etherů je nyní uzamčeno v ETH 2.0

Smlouva o vkladu ETH 2.0 původně vyžadovala ke spuštění 524 000 etherů, ale po pomalém startu byla ve dnech blížících se spuštění přepsána o více než 400 %.

Do stakingového kontraktu přispělo 67 040 unikátních vkladatelů

Údaje ukazují, že do stakingového kontraktu přispělo 67 040 unikátních vkladatelů. Přispěný ether je uzamčen a nepřístupný, ale stakeři vydělávají 4,81 % ročního výnosu, ukazují údaje ze Staking Rewards. Tento měsíc došlo ke skokovému nárůstu vkladů etheru do kontraktů 2.0 po relativně chudém období v lednu a únoru tohoto roku, ukazují grafy.

ETH 2.0 se v současné době nachází ve fázi takzvané testovací sítě Kintsugi před uvedením na trh. Testnety běží nad jádrem blockchainu neboli mainnetu a napodobují jeho činnost, aniž by jej ovlivňovaly. Umožňují vývojářům a komunitě testovat aplikace a funkce v kontrolovaném prostředí.

Ether si za posledních 24 hodin připsal nominální zisky ve výši 2,9 %, zatímco širší trh s kryptoměnami zůstal beze změny. Podle údajů společnosti CoinGecko se tato kryptoměna v době psaní článku obchodovala za 2 620 USD.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny