Internet

10 nejlepších seriálů na Netflixu s českým dabingem nebo titulky

sledovani netflix
Foto: pixabay.com, Tag: Netflix

5 nejlepších seriálů na Netflixu s českým dabingem

Oblíbená streamovací platforma Netflix nabízí mnoho zajímavého obsahu v podobě filmů, ale i seriálů. Které jsou ty nejlepší s českým dabingem?

Zaklínač

Akční fantasy Zaklínač vzniklo na motivy stejnojmenného cyklu poského spisovatele Andrzeje Sapkowského. První řada měla premiéru na konci roku 2019, na začátku roku 2022 odstartovalo natáčení už druhé série.

Seriál Zaklínač (Foto: netflix.com)
Seriál Zaklínač (Foto: netflix.com)

Hlavním hrdinou je Geralt z Rivie, nájemný lovec příšer, který cestou za svým osudem zažije četná dobrodružství.

Koruna

Seriál Koruna vznikl jako životopisný projekt. První série byla vysílána v roce 2016. Prozatím bylo natočeno pět řad, přičemž premiéra té zatím poslední je avizována na listopad roku 2022.

Seriál Koruna (Foto: netflix.com)
Seriál Koruna (Foto: netflix.com)

Cenami ověnčený seriál vznikl na motivy vlády královny Alžběty II., inspirován je skutečnými osudy britské královské rodiny. Příběh sleduje nejen jejich politické soupeření, ale také osobní životy a další události, které se staly hybatelem dějin 20. století.

Stranger Things

Stranger Things je americký sci-fi hororový seriál. První série se divákům představila v roce 2016, zatím poslední v roce 2022. V plném proudu jsou momentálně přípravy páté řady, která by premiéru měla mít v roce 2024.

Děj nás přenáší do 80. let minulého století. Příběh se točí kolem čtveřice kamarádů a dívky s poněkud podivnými telepatickými schopnostmi.

Narcos

Seriál Narcos se od roku 2015, kdy měl premiéru, dočkal celkem tří sérií. Plánována byla i ta čtvrtá, nicméně tvůrci nakonec místo ní připravili samostatný (a mimochdem stejně úspěšný) seriál s názvemNarcos: Mexiko.

Životopisný seriál sleduje osudy nechvalně proslulé, nicméně důležité postavy kolumbijské historie – narkobarona Pabla Escobara. V posledních epizodách pak mapuje dění na drogové scéně i po jeho smrti.

Sexuální výchova

Sexuální výchova je komediální seriál, který vznikl v roce 2019. úspěšný projekt se nakonec dočkal celkem 3 řad. Britský projekt se dočkal uznání publika i kritiky.

Jeho prostřednictvím nahlédneme do osudů teenagera Otise. Ten má malé sebevědomí, ale o sexuálních problémech toho díky matce terapeutce paradoxně ví dost. Na naléhání své spolužačky si tak ve škole založí sexuální poradnu.

5 nejlepších seriálů na Netflixu s českými titulky

Dabing je pro mnohé kontroverzní disciplína a preferují titulky. Které seriály si na Netflixu můžete pustit v originálním znění s titulky? A které jsou ty nejlepší?

Hra na oliheň

Seriál při své premiéře v roce 2021 spůsobil poprask a v krátkém čase se stal tím vůbec nejsledovanějším na celé platformě Neflix. Ohromující úspěch tak předurčil i druhou řadu, která je prozatím avizována na rok 2024.

Seriál Hra na oliheň (Foto: netflix.com)
Seriál Hra na oliheň (Foto: netflix.com)

Původem korejské drama vypráví o skupině lidí zapojených do hry, která ale nevinné dětské hrátky připomíná jen zdánlivě. Jde tady totiž přímo o život.

Perníkový táta

Seriál Perníkový táta měl premiéru už v roce 2008. Do roku 2012 pak bylo odvysíláno celkem pět sérií. Oceňovaný projekt se stal v roce 2013 i jedním z nejčastěji nelegálně stahovaných děl.

Seriál Perníkový táta (Foto: netflix.com)
Seriál Perníkový táta (Foto: netflix.com)

Příběh sleduje osud středoškolského učitele. Ten se mění ze seriózního otce od rodiny ve výrobce drog. K činu ho dohnalo zoufalství, neboť mu lékaři zjistili rakovinu v pokročilém stádiu. Snaží se tak s dopomocí svého studenta tímto kontroverzním krokem zajistit rodinu.

Mindhunter: Lovci myšlenek

Fanoušci krimi mohli tento seriál poprvé vidět v roce 2017. V roce 2019 pak vznikla i druhá série. Projekt byl natočen na motivy knihy Mindhunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit od Johna E. Douglasa a Marka Olshakera.

Vypráví o dvojici agentů FBI, kteří se snaží dopadnout násilníky dosud unikající spravedlnosti. Pomoct jim má sledování myšlenkových pochodů těch zločinců, kteří už si svoje činy odpykávají.

Černé zrcadlo

Dramatický sci-fi televizní seriál měl s první řadou premiéru v roce 2011 původně na britské stanici Channel 4. Na Neflixu se představil až v roce 2016. Výrazný úspěch dal nakonec vzniknout celkem pěti sériím, poslední konkrétně v roce 2019.

Děj se odehrává v sarkastické verzi naší budoucí reality. Tvůrci využili technologicko-paranoidního podobenství a zachytili důsledky rozvoje moderních technologií.

Bridgertonovi

Seriál Bridgertonovi vznikl jako romantické a historické drama. Představil se v roce 2020, druhá série navázala v roce 2022. Inspirován je knižní předlohou Julie Quinn. Stal se dokonce druhým nejsledovanějším počinem v historii Netflixu.

A to i přes kontroverzní přijetí. Mnohými bývá označován za kýčovitý a vzhledem ke vsazení děje do prostředí londýnské aristokracie na přelomu 18. a 19. století i značně historicky nepřesný. Navzdory nízkým hodnocením zejména pvní řady se však seriál Bridgertonovi stal fenoménem.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

2 Komentáře

  1. […] festivalu, odkud si také snímek odvážel ocenění. Vanessa Kirby tu získala ocenění za nejlepší ženský výkon v hlavní […]

  2. […] si tento titul vybojoval Oscara za nejlepší dokumentární film. Podle kritiků se však o dokument v pravém slova smyslu nejedná. Film je do […]

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Internet