Pravda je venku. 10 nejvíce poruchových mobilních telefonů s Androidem a iOS. Firma Blancco se podívala na ty nejporuchovější telefony a podělila se o své výsledky. Najdete zde i srovnání poruchovosti mezi iOS a Android telefony. Telefony, které se zařadily v této nelichotivé TOP desítce, mají většinou známé jméno a je tedy možné, že zde najdete i váš telefon.
Společnost Blancco se zabývá pouze poruchovostí u modelů běžících na Android a Apple iOS. U ostatních operačních systémů jako BlackBerry nebo Windows Mobile se o tuto problematiku nestarají. A důvodem je jednoduše to, že jejich zastoupení na trhu s mobilními telefony je minimální.
TOP desítka telefonů s poruchovostí na Androidu
Nejvíce poruchovým modelem a zároveň „vítězem“ se stal model Xiaomi Redmi 4, u kterého byla objevena porucha téměř u každého desátého zařízení. Poruchovost zde dosáhla devíti procent, což je opravdu hodně. Druhým nejvíce opravovaným telefonem se stala Motorola Moto G5 s šesti procenty. Třetího místa se ujal model Lenovo K8 Note s pěti procenty. Čtvrté místo patří se čtyřmi procenty společnosti Nokia a jejich telefonu Nokia 6.
Páté až sedmé místo si s třemi procenty poruchovosti rozdělily telefony: Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S8+ a Samsung Galaxy S7 Active. A konečně osmé až desáté místo s poruchovostí 2 procenty si rozdělily modely: Xiomi Redmi Y1, Samsung Galaxy S6 a Samsung Galaxy S7 Edge. Po bližším prozkoumání si můžeme povšimnout, že gigant Samsung si v této tabulce pro sebe zabral hned pět příček. Což rozhodně není nic lichotivého (velký objem prodaných telefonů na trhu).
A jak vypadá deset smartphonů u Apple (iPhone)?
Nejvíce poruchový telefon se stal iPhone 6. Nicméně tady už je problém opravdu veliký, protože poruchovost přes 25% už o něčem vypovídá. Přesně má tento model 26% poruchovost, což znamená, že každý čtvrtý iPhone 6 bude potřebovat opravit. Na druhém místě máme opět iPhone 6, nicméně model iPhone 6S má poruchovost „pouze“ 14 procent. Třetí až páté místo si s devíti procenty rozebraly modely: iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus a iPhone 6 Plus. S osmi procenty se na šesté místo dostal telefon iPhone 7. Sedmé až osmé místo patří se šesti procenty modelům: iPhone 5s a iPhone SE. Deváté a desáté místo obsadily iPhone 8 Plus a iPhone 5 s dvěma procenty.
Ve srovnání s Android telefony si můžeme povšimnout, že společnost Apple je na tom razantně hůře a asi by bylo třeba trochu začít pracovat i na spolehlivosti jejich přístrojů. Podle těchto statistik nám totiž vyplývá, že ta kvalita, za kterou si u firmy Apple připlácíme, tam chybí. Jaké byly nejčastější poruchy? I na tento problém se podívali a dodali jasné a stručné výsledky.
Android:
Problémy s výkonem – 27%
Problémy s kamerou – 5%
Problémy s mikrofonem – 4%
Problémy se sluchátkovým reproduktorem – 4%
Problémy s reproduktorem – 3%
iOS:
Problém s Bluetooth – 3%
Problém s Wifi – 3%
Problémy se sluchátkovým reproduktorem – 2%
Problém s mobilními daty – 2%
Problém s příjmem dat – 1%
A závěrem pro vás máme jednu zajímavost. Podíváme se na poruchovost v rámci kontinentů. Je na tom lépe Android nebo iPhone? Je na tom lépe Evropa nebo Asie? Asi budete hodně překvapeni. Poruchovost Androidu v Evropě je 40% pro Android a 36% pro iOS. Pro Asii ji to 21% pro Android a 26% pro iOS. Překvapením je, že poruchovost v Severní Americe je pouhých 9% u Androidu a 12% u iOS. Pořád nám tedy výrobci chtějí tvrdit, že dodávají všem stejně kvalitní přístroje? Statistiky mluví jinak a opravdu to vypadá, že ty největší šmejdy putují právě k nám, do Evropy.
Zdroj: Blancco PDF