Novinky ze světa ITSmartphone

Samsung vyvinul 2 GB RAM pro mobily

Když se podíváme rok nazpět, tak zjistíme, že jsme byli uneseni z dvoujádrových smartphonů. V té době to byl největší highend. Dnes nám již dvoujádra nestačí a ženeme se za quad-core zařízeními. V největší míře jde o marketing, ale za nedlouho budou opravdu na sto procent efektivní.

Samsung vyvinul 2 GB RAM pro mobily

Samsung vyvinul 2 GB RAM pro mobily

S výkonem musí logicky růst i operační paměť, která se ale na více než dva roky zastavila na jednom gigabajtu. Android 4 ICS potřebuje jen pro svůj chod 512 MB RAM, když k tomu připočítáme uživatelské rozhraní, jako je třeba HTC Sense nebo Samsung TouchWiz, zbude nám opravdu malé množství paměti.

Výrobci si tuto skutečnost uvědomují, a tak vyvíjejí RAMky, jak nejrychleji to jde. Samsung nedávno oznámil, že jeho operační paměť LPDDR2-1066 o velikosti 2 GB, která je vyrobena 20 nm technologií, je připravena do výroby a zanedlouho se objeví na trhu s tablety a smartphony.

Hlavní proud zařízení nesoucími dva gigabajty RAM by se měl v největší míře rozmoct na konci roku 2013. První u koho se s deklarovanou pamětí setkáme, nebude nikdo menší než Samsung Galaxy S3.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  1 Komentář:

  1. […] nejmodernějších vysokorychlostních sítí LTE, což první vlajkový model postrádal. O dvou-gigabajtových operačních pamětech se spekulovalo už dlouho, a dnes jme svědky uvedení do posledních modelů od Samsungu. […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Novinky ze světa IT