Internet

3 tipy jak lépe používat aplikaci WhatsApp

whatsapp logo
Foto: pixabay.com, Tag: WhatsApp

Aplikace WhatsApp je pojem sám o sobě a protože je všem tak dobře známá, nemusím jí dlouhým úvodem představovat. Určitě také víte, jak ji používat, jaké má vlastnosti a v čem spočívají její silné stránky. I přesto, že si ji společnost Facebook vzala pod svá křídla, WhatsApp vyletěla ke slunci a nic ji nezadrželo.

Ovládání samotné aplikace bylo navrženo jednoduchým stylem, proto si nikdo nejspíš nezalamoval dalším prozkoumáváním. Aplikace v sobě skrývá mnohé a užitečné funkce mohou sloužit všem.

Díky tomu, že všem dokázala aplikace vlézt na mozek i srdce, neustále se vyskytují podvodné platformy, kde chtějí za instalaci aplikace zaplatit. Mnozí však zapomínají na to, že aplikace je zcela zadarmo. Takže pokud vám dojde zpráva, že je aplikace zaplacena nebo se teprve chystá akce na zaplacení, jedná se pokaždé o podvod. Čili, dávejte si pozor na co klikáte a co schvalujete!

3 tipy jak lépe používat aplikaci WhatsApp (Foto: whatsapp.com)
3 tipy jak lépe používat aplikaci WhatsApp (Foto: whatsapp.com)

Nastavení nového stavu WhatsAppu

WhatsApp jako novinku na trhu, předvedl nový stav konceptu. A nazvali jej WhatsApp Stories. Stories bývaly dříve jen na Snapchatu a Instagramu. Smyslem tohoto konceptu je nasdílení fotky a videa, ty pak zkrášlit a dát o sobě vědět, jak jste zajímavý. Příběh má samozřejmě omezené trvání a následně zmizí. Takže si to neplaťte s postem. k aktualizaci stavu nebo vytvoření nového, slouží přidání textu či pouhý GIF a video. Záleží pouze na vaší fantazii.

Odblokování 

Pokud jste nějakým způsobem naštvaly osobu na druhé straně a ta vás zablokovala, pak jste si určitě položili otázku: “Jak se odblokovat?“ No jde to, ale nejdříve si položte otázku, zda je rozumné bez souhlasu té osoby se odblokovat a dále ji obtěžovat. Je to stejné jako ve vztazích, netlačte na páku a raději nechejte danou osobu vychladnout. Protože nemá ten, kdo vám nechce naslouchat, tomu nemáte právo rvát své rozumy.

Kdopak vás zablokoval? V rámci ochrany soukromí, je aplikace vázaná podmínkami, které udávají, že o blokování druhá strana nesmí dozvědět. Ale je to lehké, stačí si všimnout pár věcí. Třeba, že vaše zprávy nebyly doručeny, daný/á vám nezvedají hovory, nemůžete si vyhledat jejich profilovou fotku, atd. Stačí být pouze všímavý.

Existují podvodné aplikace, jejichž autoři vám slibují, že vám prozradí, kdo vás zablokoval. Ale nenechte se napálit, jde jen o trik, jak z vás vyloudit další peníze.

Používání automatické odpovědi

Dnes, kdy prakticky není čas na nic, nemůžeme být ani neustále na příjmu a konejšit touhy druhých. K tomu slouží automatické zpráva. Automatická zpráva se pošle všem kontaktům, které vás kontaktují a které si sami zvolíte. Odesílání si třeba naplánujete na konkrétní čas, prostě tak jak vám to bude vyhovovat. A hlavně nezapomínejte, že aby se vám zprávy rozeslali, musíte mít aktivní internetové připojení.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet