Internet

4 důvody, proč má internet negativní dopad na naše životy

web logo final
Foto: WWW

Internet je možnost, jak se dostat pohodlně k informacím. Ale? Musíte si také přečíst 4 důvody, proč má internet negativní dopad na životy nás všech.

Může mít internet negativní dopad na naše životy? Jistě mi dáte za pravdu, že bez připojení k internetu si v dnešní době jen těžko dokážeme představit běžný den. Tato technická vymoženost s sebou však přináší i určité negativní důsledky.

Ačkoliv asi nikdo z nás se nehodlá odpojit od této celosvětové sítě a žít v jeskyni, díky tomu, že poznáme její stinnou stránku, můžeme tyto důsledky alespoň částečně eliminovat. Pojďme se tedy společně podívat, na co vše bychom si měli dát pozor.

4 důvody, proč má internet negativní dopad na naše životy
4 důvody, proč má internet negativní dopad na naše životy

1. Závislost na internetu

Jedna věc je čas od času si na internetu najít nějaké informace nebo jeho prostřednictvím pracovat a něco jiného stát se na něm závislým.

Nezapomínejme proto, že žijeme v reálném světě. Pokud trávíte na síti spoustu času, dělejte si pravidelné přestávky. Neuškodí se někdy odpojit i na několik dnů. Věřte, že vám nic neuteče.

2. Nadváha

Asi vás nepřekvapí, že celodenním klikáním myší nespálíte tolik kalorií, jako kdybyste navštívili posilovnu. Proto spousta uživatelů internetu trpí nadváhou. V některých profesích, jako například u programátorů, kteří prosedí u počítače celý den, tento problém bývá mnohem markantnější. Pokud se vás to také týká, naordinujte si pravidelnou denní dávku pohybu.

3. Zdravotní problémy

S užíváním internetu a dlouhodobým pobytem u počítače souvisí i jiné zdravotní problémy. Místo toho, abyste se celé odpoledne hrbili před klávesnicí, pořiďte si ergonomickou židli.

Celodenní dívání se do obrazovky zrovna neprospívá vašim očím. Dejte si proto občas přestávku a věnujte se jiným aktivitám.

4. Ztráta času

Buďme k sobě upřímní. Kolik času denně strávíte na sociálních sítích? Kolik přečtete článků o věcech či událostech, které nemají prakticky žádnou hodnotu pro zlepšení vašeho života?

Pravda je taková, že na internetu trávíme až příliš mnoho času. Vyhneme se tomu tak, že předtím, než vůbec zapneme počítač, si přesně naplánujeme, co potřebujeme udělat.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Internet