Software

4 skryté tipy v mapách Google Maps

google maps logo final
Foto: Google Maps

Myslíte si, že umíte používat oblíbené Google Maps? Přesvědčíme vás, že tyhle čtyři skryté tipy jste do této chvíle určitě neznali.

Vyzrajte s Google na cestování

Někam jedete a dopředu máte hrůzu z toho, jak zaparkovat. Běžná situace, se kterou se potkal už asi každý motorista. Naštěstí Google Maps dokáží podobné stresové situace velmi účinně eliminovat. Stačí, když se je naučíte správně používat.

Některé šikovné vychytávky už určitě znáte. Kdo mapy používá často, jistě si všiml, že si může uložit svoje oblíbené výchozí body, například adresu pro domov a zaměstnání. Jediným kliknutím se pak dostanete k uloženým informacím.

Jestliže jste alespoň někdy plánovali nad Google Maps výlet, víte, že mapy dokáží poradit i s dalšími informacemi – kde si najít ubytování, kam zajít do nejbližší restaurace nebo tipy na aktivity v nejbližším okolí.

Užitečných funkcí, které Google Maps nabízejí pro vaše pohodlné cestování, však existuje více. Pro mnoho uživatelů jsou přitom důkladně skryté. Znát je se vám rozhodně vyplatí. S aplikací, která je dostupná jak pro Android, tak i pro majitelé iPhonů, můžete navíc mapy mít kdykoli po ruce i v mobilu.

Google Maps Offline

Nemáte k dispozici mobilní data nebo vám na trase vypadává signál? Mnoho lidí neví, že si můžete mapu také stáhnout pro pozdější offline použití. Jak na to:

 1. Zadejte do mapy cílový bod.
 2. Ve spodní části obrazovky klikněte na název místa nebo adresu.
 3. Vyberte nabídku pod třemi tečkami v pravém horním rohu.
 4. Klikněte na volbu Stáhnout offline mapu.
 5. Klikněte na Stáhnout.
 6. Vybraný úsek bude nyní k dispozici offline.
Google Maps Offline
Google Maps Offline

Započítání zastávek do trasy

Zejména u delších cest, například v době dovolené, je potřeba počítat s tím, že se doba strávená na trase prodlouží. S vysokou pravděpodobností totiž daný počet kilometrů neujedete naráz, na cestě můžete chtít tankovat, posádka se bude potřebovat najíst, odskočit si nebo si třeba jen dát pauzu na dlouhé cestě.

Započítání zastávek do trasy
Započítání zastávek do trasy

Napadlo vás, že by se vám hodilo, kdyby Google uměl spočítat čas nejen v návaznosti na délku trasy, ale také se zohledněním podobných „zdravotních“ pauz? Skutečně to algoritmus dokáže. Postup je následující:

 1. Vyhledejte cílový bod.
 2. Potvrďte svou volbu. Klikněte na modré kolečko pro navigaci.
 3. Vyberte si požadovaný způsob dopravy (auto, hromadná doprava).
 4. Klikněte na kontextovou nabídku pod třemi tečkami.
 5. Vyberte si z nabídky volbu Přidat zastávku.
 6. Zadejte požadovaný bod.

Najděte si parkování

Hledat parkování může být téměř noční můrou. Dobře to znají například návštěvníci české metropole. Problém může být i pohyb v místě, které zkrátka neznáte. S Google Maps už ovšem nikdy nebudete odsouzeni k bezmocnému bloudění ulicemi. Užitečná funkce se aktivuje následovně:

 1. Nechte vyhledat svou aktuální polohu.
 2. Vyberte možnost Trasy.

Google Maps vám zobrazí jednak předpokládaný odhad doby, za kterou se dostanete k cíli, a zároveň se zobrazí ikona s písmenem P. Pokud na ni klepnete, uvidíte takto označená místa v okolí. Jsou-li červená, znamená to obsazená parkoviště. Bezproblémové hledání indikuje modrá barva.

Virtuální prohlídka místa

Tato funkce se opět hodí v okamžiku, kdy vyrážíte na dovolenou. Kdo by nechtěl vidět, jak ve skutečnosti vypadá hotel vylíčený v propagačních materiálech naprosto idylicky? Google vám ochotně prozradí realitu. Co je potřeba?

 1. Najděte si na mapě adresu požadovaného místa, například zmiňovaného hotelu.
 2. V levém dolním rohu si všimněte fotografie.
 3. Poklepejte na fotografii. Otevře se vám reálný pohled na vámi vybraný objekt.
 4. Přetažením můžete navíc pohled přiblížit nebo oddálit.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software