Tiskové zprávy

4 tipy pro pořizování dobrých fotografií pomocí telefonu

huawei P smart
Foto: huawei.com, Tag: Huawei

Pokud rádi zachycujete hezké okamžiky, jedinečná setkání a dechberoucí pohledy na fotografiích, osvojte si umění tvorby povedených fotografií pomocí smartphonu. Nemusíte kupovat zrcadlovku. Zde je několik tipů, jak pořídit dobré fotografie.

Dobré fotky? Nepotřebujete profesionální zrcadlovku!

Fotíte rádi? Nebo možná své dobrodružství s fotografováním teprve začínáte? Pravděpodobně totiž hledáte dobré vybavení, které vám umožní zachytit prchavé okamžiky. Nemusíte nutně investovat do profesionálního fotoaparátu, protože jeho ceny jsou často příliš vysoké. Výrobci sice nabízejí i levnější modely, ale kvalita focení je mnohem horší a rozměrnou velkou zrcadlovku s sebou všude nevezmete. Alternativou k němu je moderní smartphone, jako je Huawei P Smart.

Dobré fotografie pořízené telefonem jsou velmi kvalitní. Můžete je ihned upravovat v nahraných fotoeditorech nebo si stáhnout jiný program pro aplikaci filtrů, retuš a zpracování fotografií. Smartphone je navíc lehký, šikovný a máte ho stále u sebe. Jak tedy pořídit dobré fotografie pomocí telefonu, abyste si výjimečné okamžiky zapamatovali navěky? Jak udělat dobrou fotku s telefonem? Tady je 4 tipů!

Dobrá poloha a rámování

Sníte o pěkných fotkách pořízených vaším telefonem? Začněte cvičit základní principy rámování. V záběru se vyplatí zachytit alespoň část okolí, protože příliš omezené snímky nepůsobí přirozeně. Pozadí tvoří příroda, fragmenty budov a dokonce i dav. Vyhněte se naklánění telefonu doleva nebo doprava – horizont by měl být rovný.

Při pořizování dobrých fotografií telefonem hraje klíčovou roli třetí dělení, což je nejznámější a běžně používaný princip rámování. Díky tripartitnímu dělení jsou fotografie kompozičně transparentní. Jak to aplikovat?

Nejprve rozdělte fotografii dvěma vodorovnými a svislými čarami. V důsledku toho vznikne 9 čtverců. Průsečík čar jsou silné oblasti, na které je váš zrak vždy zaostřený. Zajímavé je, že v nejnovějších chytrých telefonech můžete funkci třetí divize zapnout kdykoli. Díky virtuální síti, která rozděluje fotografii na 9 čtverců, můžete upravit průsečíky čar k rámu.

Moderní telefony navíc umožňují zapnout mřížku během zpracování fotografií. Ve výsledku posunete obraz tak, aby nejdůležitější body byly na dělicích čarách fotografie.

Zkontrolujte tuto P smart 2021 cena. Je to jeden z nejlepších smartphonů pro fotografie.

Osvětlení fotografie

Světlo hraje klíčovou roli při fotografování pomocí telefonu. Čím více toho, zejména přirozeného, ​​tím lépe. Fotografie získá ostrost a barvy získají požadovanou hloubku. Proto platí zlaté pravidlo – snažte se zachytit výjimečné okamžiky, když je světlo. Rám můžete také nasvítit, když se přiblížíte k oknu nebo zapnout kvalitní umělé osvětlení. Vyplatí se experimentovat se stíny umístěním svíček, žárovek a lamp, jako jsou vaty, do místnosti.

Na druhou stranu příliš intenzivní a jasné světlo může pokazit záběr pořízený venku. Fotografování na plném slunci se proto nedoporučuje. Paprsky například nepřirozeně zostřují rysy obličeje a vytvářejí na něm stíny. Fotka se nejlépe dělá na zastíněném místě, v jeho nejsvětlejším bodě.

Pořizování snímků telefonem při východu a západu slunce také poskytuje úžasné efekty. Když je nízká, vytváří jedinečné barvy, včetně odstínů červené a zlaté. Tato doba se nazývá „zlatá hodina“.

Šikovné použití blesku

Jak pořídit dobré fotografie pomocí telefonu? Především nefoťte ve dne se zapnutým bleskem! Určitě znáte fotky, na kterých mají postavy zarudlé oči, jejich pleť nepřirozeně září a přeexponovaný obličej působí jako maska. Je to všechno kvůli lampě, která dělá obraz plný ostrých stínů.

To neznamená, že byste se měli bát lamp. Vyplatí se používat, když fotíte proti světlu. Díky tomu je objekt osvětlen stejně jako jeho okolí. Tato funkce funguje dobře, když se stmívá. Pamatujte však, že moderní telefony mají zabudovaný automatický noční režim, který úspěšně nahrazuje nedokonalý blesk. Znamená to, že světlé body na fotografii nevypadají „přepáleně“ a tmavé části jsou efektně prosvětleny se všemi detaily.

Aplikace a filtry

Dobré fototelefony přicházejí s užitečnými fotografickými režimy, editory, aplikacemi a filtry. Díky tomu můžete fotografie libovolně korigovat, včetně změny jejich kontrastu, osvětlení, tmavosti, ostrosti, rozostření, sytosti a dokonce i barev. Programy pro zpracování také umožňují otáčet a ořezávat fotografie podle vašich představ. Zkoušel jsem Huawei P Smart a fotky byly skvělé.

Důležité je, že aplikace pro zpracování fotografií v telefonu mají minimalistické rozhraní a jejich použití je intuitivní. Parametry fotografie změníte pomocí pár pohybů posuvníků nebo tlačítek, rychle nastavíte připravené filtry, odeberete nebo přidáte objekty do záběru a rozpixelujete vybrané fragmenty. Existují dokonce tisíce možností zpracování!

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Tiskové zprávy