Tiskové zprávy

440 TH/s? Těžaři zpochybňují oprávněnost nového zařízení pro těžbu bitcoinů

bitcoin-v-pc
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

V kryptoměnové komunitě se diskutuje o nově oznámeném bitcoinovém mineru Numiner NM440, který tvrdí, že dosahuje rychlosti až 440 terahashů za sekundu (TH/s).

Veřejně kótovaná společnost Sphere 3D navíc podrobně uvedla, že zakoupila 60 000 těžebních rigů Numiner NM440 a hodlá nasadit 32 exahashů za sekundu (EH/s) hashpower SHA256. Mezi členy kryptografické komunity se navíc objevila nedůvěra, zda jsou tvrzení o rychlosti hashrate oprávněná.

Numiner NM440 odhalen, výrobce tvrdí, že se zařízení může pochlubit rychlostí až 440 TH/s

Řada příznivců kryptoměn hovoří o novém bitcoinovém (BTC) mineru, který tvrdí, že jeho rychlost zpracování je vyšší než u jakéhokoli těžebního zařízení na současném trhu. Stroj nazvaný Numiner řady NM440 navíc údajně zpracovává vyšší rychlostí hashrate než chystané modely společnosti Bitmain. To proto, že Numiner NM440s údajně produkuje 440 TH/s, ve srovnání s modely Bitmain Antminer S19 XP (140 TH/s) a Antminer S19 Pro+ Hyd. (198 TH/s).

Kromě nově oznámených těžebních zařízení oznámila veřejně obchodovaná společnost Sphere 3D (Nasdaq: ANY), že zakoupila 60 000 zařízení Numiner NM440s. Podle tiskové zprávy společnost Sphere 3D „obdrží 12 předprodukčních strojů NM440 k závěrečnému vyhodnocení a testování, které [bude] dokončeno nejpozději 1. června 2022„.

Stroj nazvaný Numiner řady NM440 (Foto: numiner.com)
Stroj nazvaný Numiner řady NM440 (Foto: numiner.com)

Současný obchod s 60 000 stroji NM440

Po závěrečném vyhodnocení budou společnosti Sphere 3D dodány další série s možností nákupu strojů o kapacitě 26,4 EH/s. Současný obchod s 60 000 stroji NM440 stál podle společnosti Sphere 3D 1,7 miliardy dolarů. Akcie společnosti Sphere 3D zaznamenaly po tomto oznámení růst a vyskočily o 30 % výše.

Podle webových stránek společnosti Numiner je vlajková loď NM440 „nejvýkonnějším a nejekologičtějším minerem na světě„. Kromě masivních 440 TH/s specifikace tvrdí, že jeden NM440 získává účinnost 20,2 joulů na terahash (J/TH).

Webový portál tvrdí, že stroje poskytují 75% snížení spotřeby energie, a firma dále trvá na tom, že pokud by „všichni těžaři bitcoinů nasadili NM440, celosvětová spotřeba energie na těžbu bitcoinů by v roce 2021 klesla z ~121 terawatthodin (TWh) elektřiny1 na ~30 TWh„.

Luxor Mining říká, že uváděné specifikace jsou velmi pochybné

I když jsou specifikace lepší než u většiny strojů na trhu, lidé se ptají, zda jsou stroje legitimní, a jednotlivci jsou na novou společnost zvědaví. Alejandro De La Torre ze společnosti Poolin na Twitteru o novém těžaři napsal: „Nikdy předtím jsem o nich neslyšel.“ Společnost Luxor Mining o oznámení také tweetovala a na Twitteru se svých sledujících ptala, zda si lidé myslí, že je vše legální.

„Numiner se objevil z ničeho nic a oznámil těžař s rychlostí 444 TH/s a účinností 20,2 J/TH,“ uvedla společnost Luxor Mining. „Tyto specifikace by z něj dělaly špičku v oboru ASIC. Co si myslíme, fam, je ta věc legální?“

Společnost Luxor Mining byla nadále skeptická a dále uvedla: „Žerty stranou, pokud jde o Numiner NM440:

Když jsme včera viděli předobjednávku společnosti Gryphon, byli jsme velmi skeptičtí, ale vzhledem k tiskové zprávě společnosti Gryphon jsme této platformě dali přednost. Přesto je zde příliš mnoho červených vlajek na to, abychom mohli NM440 považovat za legitimní produkt,“ dodala těžební společnost.

Společnost Luxor Mining dále poznamenala

Uváděné specifikace modelu NM440 jsou velmi pochybné, stejně jako marketingové materiály. Dále je zde velmi málo informací o vývoji a týmu společnosti Numiner. Z tohoto důvodu nemůžeme potvrdit platnost produktu a v tuto chvíli bychom před ním naše příznivce varovali.

O projektu Numiner hovořil 3. února také čínský novinář známý jako Wu Blockchain. „Numiner oznámil svůj nový stroj na těžbu bitcoinů NM440, používá čipy TSMC a spolupracuje se společnostmi Foxconn a Xilinx, nejvyšší 440T v historii a 20,2 J/T. Společnost Sphere 3D se zavázala koupit 60 000 NM440 za 1,7 [miliardy] dolarů. (Pravost údajů je sporná),“ uvedl Wu Blockchain.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Tiskové zprávy