4K televize by se mohly snadno specifikovat jako nejvyspělejší televize současnosti. Její samotný název, 4K, je odvozen od toho, že má televize čtyřnásobně větší rozlišení než normální HD televize. Zatímco televize s HD (Full HD) rozlišením má 1 920 x 1 080 pixelů, tak 4K televize má 3 840 x 2 160 pixelů, dohromady tedy 8 294 400 obrazových bodů.
Takový obraz je již tak dokonalý, že lidské oko není schopné rozpoznat, že se jedná o uměle vygenerovaný obraz. Zlí jazykové tvrdí, že je obraz detailní až příliš a že díky tomu je obraz působí také velmi uměle. Při standardním vzdálenosti je ovšem obraz zcela ideální.
4K televize mají mnoho výhod, ale i nevýhod. Hlavní nevýhodou jsou obrovské ceny – některé modely s větší úhlopříčkou atakují i jeden milion korun. Příkladem je i Samsung UE85S9ST, který je k vidění na obrázku výše. Ovšem vysoké ceny byly i u začínajících LCD televizí, takže i zde se očekává, že se ceny posunou mnohokrát dolů. Další nevýhodou je nedostatek filmů nebo seriálů, které by byly na takové rozlišení stavěné. K dispozici jsou zatím především různé ukázkové dokumenty.
Tyto moderní televize podporují také local dimming, jedná se o lokální stmívání kdy se při projekci černé barvy jednoduše zamezí průniku světla. Ačkoliv je cena za televizory 4K velmi vysoká, tak je o ně obrovský zájem. Je pravděpodobné, že během následujících let budou zcela nahrazovat běžné televize. Zajímavostí 4K televizí je i to, že na nich můžeme sledovat 3D obraz i bez brýlí. Takové televizory mohou díky vysokému rozlišení produkovat buď čtyři 1080p obrazy nebo osm 720p obrazů najednou, čímž vytvoří 3D obraz.
Ve skutečnosti jde o složení dvou 2D obrazů. Standardním vybavením většiny 4K televizí je Blu-ray, kamerové snímače, kontrolní LCD panel, vysoce kvalitní reproduktory, konektory pro propojení a mnoho dalšího. Je jen otázkou času, kdy 4K televize pohřbí současné televize a lze jen těžko určit, jaká technologie jednou nahradí samotnou 4K technologii.