Novinky ze světa ITSmartphone

Samsung hlásí rekordní prodeje Notů

Jihokorejský poloostrov se v posledních pěti letech mění k nepoznání. Stala se z něj průmyslová velmoc. Z Jižní Korei přicházejí skvělá auta a tisíce různých gadgetů a elektronických vychytávek. Jen některé ale dokážou prorazit a dostat se do povědomí širší veřejnosti.

Samsungu jde vývoj a výroba takových zařízení pěkně od ruky.Kdybychom jmenovali jejich mistrovské počiny, které ač nebyly největšími technologickými výstřelky ani nejnadupanějšími přístroji, dokázali být bezkonkurenční a prostě úspěšné, byli bychom tu dlouho.

Samsung hlásí rekordní prodeje Notů

Samsung hlásí rekordní prodeje Notů

Tentokrát bude řeč o přístroji, jenž se pohybuje v málo rozrostlém segmentu, kterému se u nás říká tabletofon /v angličtině phablets/. Je jasné, že se bavíme o přerostlém telefonu či minimalistickém tabletu chcete-li jménem Samsung Galaxy Note. Jeho obří displej o úhlopříčce 5,3 palce vzbuzuje všemožné reakce, pro někoho je obří displej velkou výhodou, pro někoho zbytečným výstřelkem.

V tuto chvíli vám ale prozradíme pár čísel informujících o stavu podobných zařízení na trhu. Note sice nemá téměř žádnou konkurenci, vyjímaje LG Optimu Vu a Dellu Streak. Za pět měsíců prodeje Galaxy Notu se prodalo 5 milionů kusů. Je pravda, že například s iPhonem se nedá rovnat, ten získává spoustu objednávek hned po vydání, ale to je kapitola sama pro sebe. Na to že je Note průkopníkem nového segmentu, je jeho výkon úctyhodný.

Tato skutečnost možná předzvěstuje budoucnost. Displeje se stále zvětšují a těší se čím dál větší oblíbenosti a pět palců se možná v budoucnu stane standardem.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > Novinky ze světa IT