Mobilní telefony

5 mobilních telefonů s největší baterií pro rok 2022

vydrz baterie
Foto: pixabay.com, Tag: Baterie

Baterie jsou pověstným slabým místem většiny současných smartphonů. Dostatečně velká kapacita baterie značí, že svůj mobil nebudete muset i několikrát denně nabíjet, případně si nosit všude powerbanku. Které přístroje si vybrat?

Moto G Power 2021

Moto G Power nabídne lepší parametry než jeho předchůdce z roku 2020. Nejdůležitější specifikace se však paradoxně nezměnila. Baterii s kapacitou 5 000 mAh návrháři zachovali. Při běžném používání umožní telefonu několik dní „přežít“ bez nabíjení.

Moto G Power 2021
Moto G Power 2021

Pokud jste navíc ochotni poněkud oželet část výkonu i velikost úložiště, Motorola nabídne kromě modelu se 4 GB RAM a 64 GB úložiště také variantu se 3 GB RAM a 32 GB úložištěm, která je levnější. Kapacita baterie je však u obou modelů zachována shodná, můžete tak získat příslovečné více muziky za méně peněz.

Nubia RedMagic 6

Tento telefon nebude první volbou pro úplně každého a stojí za zamyšlení, zda běžný uživatel potřebuje herní mobil. Je-li pro vás prioritou výdrž mobilního telefonu právě na baterii, určitě je vhodné si položit otázku, zda si pořídit přístroj právě z tohoto segmentu. Nubia RedMagic 6 není v tomto směru výjimkou.

Nubia RedMagic 6
Nubia RedMagic 6

Test baterie tohoto přístroje zaznamenal výsledek téměř 13,5 hodiny. Což je bezesporu mimořádně působivé. Dalším velmi zajímavým aspektem, který recenzenti uvítali, je rychlé obnovování displeje. To sice pochopitelně logicky výdrž baterie snížilo, testeři se dostali na hodnotu necelých 12 hodin při 120 Hz a 11 hodin a 16 minut při 165 Hz. Což je však stále dostatečně solidní na to, aby si tento model své místo v žebříčku top přístrojů s nejlepší baterií rozhodně zasloužil.

Moto G Power 2022

Moto G Power 2022 je dalším zástupcem značky Moto v této kategorii. Motorola produkuje další varianty mobilu Moto G Power, nicméně vzhledem k výdrži baterie lze produkci těchto smartphonů jednoznačně uvítat.

Test baterie proto dopadl na výbornou, nicméně příliš u Motoroly nepotěší dlouhé nabíjení. Oproti edici 2021 příliš nelze ocenit ani přítomnost pokey procesoru. Moto G Power (2022) se tak sice dodává se systémem Android 11 a uživatel má i dostupnou aktualizaci na Android 12, ale přesto jej oproti verzi 2021 nelze úplně doporučit.

Nubia RedMagic 6S Pro

Varianta RedMagic 6S Pro test baterie, s nadsázkou řečeno, zcela „rozdrtila“. Při nastavení 60Hz obrazovky vydržela pracovat 13 hodin a 13 minut. Při zapnutí vyšší obnovovací frekvence však nedošlo k tak významnému poklesu.

Což je nesporně pozitivní jev, protože 165 Hz je ideální obnovovací frekvence pro hraní. Budete tedy moci maximalizovat nastavení displeje RedMagic 6S Pro bez obav z předčasného vybití baterie. Telefon nabídne zajímavou celkovou kapacitu 5 050 mAh.

Kyocera DuraForce Ultra 5G UW

Pokud kromě dlouhodobé výdrže baterie řešíte odolný telefon schopný přežít náročné podmínky, je pro vás Kyocera DuraForce Ultra 5G UW dobrou volbou. Doporučit ho lze dokonce i například na stavbu. Požadavek na výdrž baterie kráčí s takto náročným prostředím ostatně často přímo ruku v ruce.

Telefon nabídne kapacitu baterie 4 500 mAh a výkonný čipset Snapdragon 765G. Odolný smartphone vydržel při testování necelých 12,5 hodiny.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony