Mobilní telefony

5 nejlepších mobilních telefonů pod stromeček do 20 000 Kč

Vánoce
Foto: pixabay.com, Tag: Vánoce

Kategorie mobilních telefonů v cenové relaci do 20 000 Kč je poměrně velkorysá. Které z těch prémiových zařízení se vyplatí pořídit nejen pod stromeček?

Co očekávat od mobilního telefonu do 20 000 Kč

Pakliže si při nákupu nového mobilu nastavíte cenový strop 20 000 Kč, platí, že v této kategorii už nebude nutné dělat výraznější ústupky. Jednotlivé značky jsou v tomto segmentu prakticky ochotny předvést to nejlepší.

Nemusíte tak dělat kompromisy ohledně výkonu, špičkovými parametry se může chlubit i fotoaparát. Vybrat si navíc už můžete mezi zařízeními se systémem Android, případně sáhnout po iPhone.

Nejlepší mobilní telefony do 20 000 Kč

Nejčastěji se tak v souvislosti se špičkou této cenové kategorie skloňují hlavně následující modely:

Xiaomi 12T Pro

Xiaomi 12T Pro je vlajkovou lodí známého čínského výrobce. Tento model je úspěšným pokračovatelem série, jejíž filosofie je poměrně jasně patrná: Dobrá výbava za příznivou cenu, jak je u Xiaomi obvyklé, ale s několika kompromisy.

Xiaomi 12T Pro
Xiaomi 12T Pro

K nejdůležitějším přednostem tohoto smartphonu se určitě řadí 200Mpx fotoaparát, 120W nabíjení či 5 000mAh baterie. Špičkový výkon s 120Hz AMOLED displejem si však vyžádal některé ústupky třeba v podobě absence bezdrátového nabíjení.

Apple iPhone 13 mini

V prémiové kategorii už nebudeme odkázaní pouze na telefony s Androidem. Apple i v modelu iPhone 13 mini se ctí dostává vizi špičkových technologií, vyladěného softwaru a atraktivního designu. Do miniaturního těla se díky čipu Apple A15 Bionic podařilo vměstnat i maximální výkon.

Apple iPhone 13 mini
Apple iPhone 13 mini

Díky rychlému 5G, výkonné soustavě fotoaparátů, perfektní výdrži baterie a mnoha dalším funkcím si už loňský model neudělá ostudu ani dnes.

ASUS ZenFone 9

ASUS ZenFone 9 reprezentuje opět to nejlepší z dílny značky ASUS. Ta zacílila zcela jasně na ty, kteří prahnou po kompaktním přístroji. S jistými kompromisy se jí navíc podařilo do svého zařízení včlenit kvalitní fotoaparát i nesmlouvavý výkon díky procesoru Snapdragon 8+ Gen 1 a 8 nebo 16 GB RAM. Potěší i displej Super AMOLED nebo přítomnost 3,5 mm jacku. Naopak už se nedostalo například na bezdrátové nabíjení.

Samsung Galaxy Z Flip3 5G

Samsung Galaxy Z Flip3 5G je návratem do starých časů. Konstrukčně se totiž inspiroval kdysi populárními „véčky“. Netradičně totiž nabízí ohebnou obrazovku. Úhlopříčka činí 6,7″. Kromě toho výrobce láká na osmijádrový procesor, trojici fotoaparátů, velký úložný prostor a superrychlé připojení 5G. Ve srovnání s předešlou generací došlo na větší vnější displej, silnější výkon i odolnější konstrukci.

Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20 se v propagačních materiálech prezentoval směle, sám sebe popisoval jako revoluci ve fotografování. Špičkově vybavený fotoaparát je tak jednoznačně největší předností tohoto přístroje. Celá generace S ovšem přináší i špičkový výkon a vynikající displej. Jedna z vlajkových lodí neopomněla ani bezdrátové nabíjení. Ač je Galaxy S20 základním telefonem celé série a je tudíž i nejlevnější, ostudu si jednoznačně nedělá. A to ani přesto, že se na trh podíval už v roce 2020.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony