Mobilní telefony

5 nejlepších outdoorových smartphonů pro rok 2020

smartphone logo png
Foto: Smartphone

Pracujete v náročných podmínkách, jako je stavba nebo dílna? Cestujete často do přírody a oddáváte se outdoorovým aktivitám?

Nebo zkrátka patříte ke skupině lidí, kterým smartphone často padá z ruky? V takovém případě byste měli zvážit pořízení odolného telefonu. Tyto modely mají obvykle robustnější tělo, které lépe odolá pádům, škrábancům, vodě a prachu. Podívejte se, jaké modely si můžete v této kategorii pořídit v roce 2020.

CAT Land Rover Explore

Americká společnost CAT (Caterpillar) není známá zdaleka jen svými stavebními stroji, neboť své logo propůjčila také odolným telefonům. V případě tohoto modelu se navíc výrobce rozhodl ke spolupráci s automobilkou Land Rover.

Výsledkem je outdoorový smartphone střední třídy s cenou okolo 7 000 Kč a uhlazeným designem, který charakterizuje zajímavý prvek v podobě krytu reproduktoru připomínající masku chladiče automobilu. Telefon je připraven na bláto, vodu nebo pád z výšky až 1,8 metru.

CAT Land Rover Explore
CAT Land Rover Explore

Baterie o kapacitě 4 000 mAh zajistí dlouhou výdrž i za chladných teplot, navíc nechybí ani rychlé nabíjení. K další výbavě patří 5“ Full HD displej s ochranou Gorilla Glass 5, desetijádrový procesor nebo 4GB RAM.

Cubot Quest Lite

Pokud je pro vás prioritou nízká cena, zvažte model Cubot Quest Lite, jehož cena v českých e-shopech startuje na částce jen o něco málo převyšující 3 000 Kč.

Cubot Quest Lite
Cubot Quest Lite

Přitom získáte smartphone s tělem o tloušťce jen 8,8 mm, které odolá vodě a prachu (certifikace IP68) i dalším nástrahám, jako jsou např. extrémní teploty. Využít můžete 5“ HD displej chráněný sklíčkem Gorilla Glass 5, duální zadní fotoaparát nebo čtečku otisku prstů. Kombinace čtyřjádrového procesoru a 2GB operační paměti by měla stačit pro všechny běžné činnosti.

Doogee S90

Unikátní vlastností smartphonu Doogee S90 je modulární konstrukce, která umožňuje dle potřeby připojit různá rozšíření, jako je vysílačka, powerbanka nebo kamera s nočním viděním. Navíc se jedná o opravdu robustní model, který prošel testy odolnosti IP68, IP69K a MIL-STD-810G, což jej pasuje na pozici ideálního společníka do náročných podmínek.

Doogee S90
Doogee S90

I v oblasti běžné výbavy se jedná o špičku z kategorie outdoorových smartphonů – Doogee S90 totiž nabízí 6,18“ Full HD+ displej, osmijádrový procesor Helio P60, 6GB RAM, 128GB úložiště nebo duální fotoaparát. Cena se ovšem vyšplhala na téměř 14 tisíc korun.

Gigaset GX290

Pokud vám je značka Gigaset povědomá, tak nejspíš nejde o náhodu. Jedná se totiž o pozůstatek divize Siemensu, která se původně zabývala přístroji pro pevnou linku. V poslední letech vsadila na smartphony s Androidem, jako je odolný model GX290. Za rozumnou cenu pod 7 tisíc korun nabídne moderní 6,1“ HD+ displej s výřezem, zvýšenou odolnost proti vodě a prachu (IP68) nebo opravdu silnou baterii o kapacitě 6 200 mAh.

Tělo vyztužené kovovým rámem a chráněné gumovým krytem odolá i menším pádům. Během svých toulek přírodou můžete využít duální fotoaparát, o pohon se potom stará osmijádrový procesor Helio P23 spolu s 3GB RAM.

Nokia 800 Tough

Poslední z doporučovaných modelů sice není plnohodnotný smartphone, ale může jej částečně nahradit. Ačkoliv se jedná o mobil s běžnou tlačítkovou konstrukcí, nabízí rychlé připojení k internetu LTE, funkci Wi-Fi hotspotu a přístup k oblíbeným aplikacím jako Facebook, WhatsApp nebo Asistent Google díky platformě KaiOS.

Nokia 800 Tough se chlubí zvýšenou odolností podle standardů IP68 a MIL-STD-810G, velmi dlouhou výdrží baterie nebo praktickým poutkem. Navíc potěší také cena, kterou se podařilo stlačit pod 3 000 Kč.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony