Mobilní telefony

5 nejlepších telefonů se systémem Android v roce 2023

android
Foto: pixabay.com, Tag: Android

Žádné dva telefony se systémem Android nejsou stejné, stejně jako se to, co potřebujete ve svém dalším telefonu, bude lišit od toho, co potřebuje někdo jiný. Naštěstí pro nás všechny jsou telefony se systémem Android k dispozici ve všech tvarech, velikostech a cenových relacích, ale některé jsou prostě lepší než všechny ostatní. Ať už hledáte skládací telefon poháněný nejnovějším a nejlepším mobilním zpracováním, jeden z nejlepších levných telefonů, který se nedrží zpátky ve výkonu, nebo nejnovější vylepšení systému Android od společnosti Google, něco si zde najdete.

Jak se blížíme k polovině roku 2023, smartphony, které tvoří nejlepší telefony se systémem Android, se neustále mění. S uvedením řady Galaxy S23 od společnosti Samsung, příchodem OnePlus 11 do Států a cenově dostupným – i když méně než kdy jindy – modelem Pixel 7a, který debutoval na veletrhu I/O, máte spoustu čerstvých možností, z nichž si můžete vybírat, pokud si kupujete nový smartphone. Navíc, jakmile bude Asus ROG Phone 7 Ultimate dostupný zde v USA, není pochyb o tom, že se bude ucházet o místo v našem seznamu.

Google Pixel 7 Pro

Pixel 7 Pro vypadá velmi podobně jako jeho předchůdce, takže uživatelé Pixelu 6 mohou být v klidu. Co je tedy u této generace nového? Víc, než si myslíte. Vše začíná u designu, který byl v některých zásadních ohledech jemně přepracován. Zadní panel je stále z lesklého skla – což je jistě škoda – ale lišta fotoaparátu je potažena leštěným hliníkem, který splývá přímo s rámem telefonu – žhavá věc.

Zakřivený displej je tu stále, ale tentokrát je mnohem méně zaoblený, takže se lépe drží v ruce, než tomu bylo u Pixelu 6 Pro. Pohání ho také Tensor G2, a i když to možná není generační skok ve výkonu, umožňuje spoustu nových softwarových triků s umělou inteligencí.

Google Pixel 7 Pro
Pixel 7 Pro

Skutečným vrcholem je zde jako vždy fotoaparát. Google zachoval stejný primární snímač s rozlišením 50 Mpx, který produkuje snímky s rozlišením 12,5 Mpx. Letos je však schopen ořezávat 2x a výsledné snímky jsou neuvěřitelné. Ultraširokoúhlý objektiv byl vylepšen na mnohem širší zorné pole – takové, které lze skutečně označit jako „ultraširoké“ – a díky těmto vylepšením je Pixel 7 Pro vybaven exkluzivním režimem Makro.

Největším vylepšením oproti základnímu modelu Pixel 7 je samozřejmě teleobjektiv. Ten je letos pětinásobný – oproti čtyřnásobnému – a podporuje až třicetinásobný digitální zoom s využitím režimu Super Res. Pořizuje neuvěřitelné fotografie, zejména při zvětšení 10x, což je zřejmě nejsilnější stránka režimu Super Res Mode.

Samsung Galaxy S23 Ultra

Pokud vám na penězích nezáleží, je pro vás Samsung Galaxy S23 Ultra tím pravým telefonem. Samsung opět rozdrtil konkurenci bezchybným hardwarem – příjemnější telefon na trhu nyní skutečně nenajdete. Navíc je nabitý funkcemi až po okraj: obrovský 6,8″ displej s rozlišením 1440p, pero S Pen pro psaní poznámek nebo čmárání na cestách, celodenní výdrž baterie, která vydrží až do rána, a neuvěřitelná řada fotoaparátů na zadní straně.

Galaxy S23 Ultra
Galaxy S23 Ultra

Z těchto čtyř objektivů telefonu Samsung Galaxy S23 Ultra je jeho hlavní 200Mpx snímač naprosto úchvatný, i když většina vašich snímků vyústí ve 12Mpx binované snímky. Fotografie i videa dopadly skvěle, i když to není bez jistých omezení, zejména pokud jde o pohyb. Pixel 7 Pro může být telefonem pro všechny, kteří dávají přednost snadnému automatickému režimu, ale pokud chcete fotit ručně, Galaxy S23 Ultra vám bude vyhovovat.

Google Pixel 7

Pokud jde o Google Pixel 7, jeho designová vylepšení jsou zde ještě patrnější než u Pixelu 7 Pro. Matný hliníkový povrch pokrývající rám a splývající s lištou fotoaparátu vypadá fenomenálně a měl by stárnout lépe než leštěný kov na větším telefonu. Letos je také menší, s 6,3″ 90Hz OLED displejem a menšími rámečky, díky kterým se telefon mnohem lépe drží v ruce. Ano, lesklé zadní sklo je tu stále, ale celkově tu máme některá designová rozhodnutí vlastně raději než to, co je na modelu Pro.

Opravdu největší poklesy zde najdeme v oddělení fotoaparátu. Google zachoval stejný 114° ultraširokoúhlý objektiv jako u Pixelu 6, což znamená, že zde není žádný makrorežim. Chybí také onen fenomenální teleobjektiv, který omezuje, jak moc můžete fotografie přiblížit. Jistě, ten naprosto fantastický 50Mpx hlavní snímač vám stále umožňuje ořezat 2×, ale poté jste plně odkázáni na softwarově vylepšený digitální zoom. Super Res Zoom je u tohoto telefonu omezen na pouhých 8x, což je daleko od 30x u modelu Pro.

Google Pixel 6a

Zjednodušeně řečeno, Pixel 6a je menší Google Pixel 6 s fotoaparátem Pixel 5a, o něco matnější 60Hz obrazovkou a bez bezdrátového nabíjení. A je šokující, že jediná věc, která vám bude pravděpodobně chybět u Pixelu 6, je bezdrátové nabíjení a jas obrazovky. A i rok po uvedení na trh zůstává bezkonkurenčně výhodnou koupí – zejména s tou novou cenovkou 349 dolarů.

Navzdory určité nerovnoměrné výdrži baterie je výkon Tensoru rychlý a konzistentní a jeho schopnosti zpracování fotoaparátu pomáhají zdejším fotoaparátům – téměř totožným s těmi v Pixelu 5a, 5, 4a 5G atd. zachytit snímky rychleji a přesněji, využívají výhod funkce Real Tone i funkcí následného zpracování, jako je Magic Eraser a jeho nový režim Camouflage, aby se rušné, rozptylující fotografie zaměřily na vás a váš objekt.

Samsung Galaxy Z Flip 4

Stejně jako Z Fold 4 je Samsung Galaxy Z Flip 4 postupným upgradem oproti modelu 2021. Zvenčí vypadá téměř identicky jako Z Flip 3, se shodným designem mušle a vnějším krytem obrazovky. Po rozložení však vypadá téměř identicky jako jakékoli jiné zařízení Galaxy – a v tom je kouzlo tohoto zařízení. Stále získáte velký displej, na jehož zařazení v dnešní době trvá každý výrobce chytrých telefonů, ale v kapesním provedení, které se složí nebo překlopí do menšího balení ideálního na cesty.

Bohužel tato drobná meziroční vylepšení znamenají, že na Galaxy Z Flip 4 stále najdete řadu problémů. Například fotoaparáty jsou nedostatečné, zejména ve srovnání se zařízeními v této cenové kategorii. Přesto některé softwarové triky – nemluvě o funkcích, které přidává výklopný displej a krycí obrazovka – mohou usnadnit přehlédnutí průměrné kvality a soustředit se na to, jak zábavné může být fotografování s modelem Z Flip 4.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony