Kryptoměny

5 největších burz, kde směnit kryptoměny

krypto burza
Foto: pixabay.com, Tag: Kryptoměna

Současný trh nabízí řadu kryptoměnových burz, na kterých lze snadno obchodovat s různými druhy kryptoměn. Které jsou ty největší?

Binance

Zakladatelem této burzy se v roce 2017 stal Changpeng Zhao. Aktuálně tato kryptoburza nabízí směnu cca 150 kryptoměn. Nejnovější službou dostupnou na platformě je možnost koupě tokenizovaných akcií.

Za jednotlivé transakce si burza účtuje poměrně nízký poplatek, který se pohybuje kolem 0,1 %. Využít lze i nákup kryptoměn na platební kartu, v takovém případě už ale musíte počítat s vyšším poplatkem na úrovni 0,5 %.

Na Binance máte možnost si kromě kryptoměn vložit i požadovanou částku v EUR či USD. K obchodování se vyžaduje registrace účtu. Samotné stránky jsou lokalizované, v češtině však není dostupná zákaznická podpora.

Binance Coin (BNB)
Foto: Binance Coin (BNB)

Coinbase (Pro)

Online směnárna Coinbase byla založena v roce 2012 v Kalifornii. V nabídce má tato platforma kolem 20 druhů kryptoměn.

Coinbase Pro pak vznikla jako kryptoměnová burza přidružená k původní směnárně, proto lze využívat propojení účtů. Vznikla v roce 2015. Hlavním principem této burzy je nákup kryptoměn mezi jednotlivými obchodníky.

Nakupovat a prodávat zde můžete cca 20 kryptoměn. Realizovat nákup a prodej lze za dolary nebo eura. Transakční poplatky jsou ve srovnání s konkurencí stále nízké. Pohybují se v rozmezí 0 až 0,25 %.

Platforma je doporučena primárně pro zkušené obchodníky. Podle zkušeností uživatelů vykazuje Coinbase Pro především rezervy v méně propracované zákaznické podpoře. Jinak se však jedná o stabilní a bezpečnou platformu.

Kriptomat.io

Kriptomat.io se staví do pozice nejvíce uživatelsky přívětivé a vládou regulované evropské burzy. Tým finančních, právních a technologických odborníků provozuje několik úspěšných technologických společností, včetně Spletnik, agentury pro digitální marketing a Platformax – prodejního nástroje pro týmy vnitřního prodeje.

Nyní neúnavně pracují na tom, aby zajistili, že běžní lidé budou moci nakupovat, ukládat, odesílat a přijímat kryptoměny bez větší námahy.

Kraken

Kryptoburza Kraken patří k nejstarším svého druhu. Její historie se začala psát v roce 2011 v USA. Spuštěna pak byla o dva roky později. Ačkoli se jedná o americkou společnost, prioritně se soustředí na evropský trh. Podobně jako konkurenční Coinbase patří mezi centralizované burzy.

Kryptoměnová burza Kraken
Kryptoměnová burza Kraken

Účet lze založit a následně verifikovat v několika stupních. Obchodovat umožňuje s cca 20 nejdůležitějšími současnými kryptoměnami. Poplatky plynoucí z obchodování jsou stále příznivé, pohybují se v rozmezí 0,06 % až 0,26 %. Nízké poplatky jsou však vykompenzovány monetizováním některých standardních služeb.

Burzu Kraken lze považovat za plně důvěryhodnou společnost. Zabezpečení je na vysoké úrovni a potvrzuje to též hodnocení ICORating Agency.

Huobi Global

Jde o burzu, která pochází z Číny. Počátek projektu datujeme do roku 2013. Původně se burza Huobi Global orientovala na domácí trh. Záhy se ve své domovině vypracovala mezi jednu z nejlepších burz. Své působení tak záhy přetavila v silnou pozici na globálním trhu.

Na burze je možné obchodovat řádově se stovkami kryptoměnových párů. Poplatky za obchodování se pohybují v rozmezí od 0,0138 % do 0,2 %.

Svým rozvržením je kryptoburza vhodná pro začínající i pokročilé obchodníky. Výhodou je též lokalizace do 12 světových jazyků (čeština však chybí). Lze ji označit za spolehlivou a bezpečnou. Nabízí například možnost dvoufaktorové autentizace a řadu jiných bezpečnostních prvků. Naopak za nevýhodu lze považovat poměrně složitý systém ověřování.

TIP na konec: KuCoin

Burza patří k novějším projektům, vznikla v roce 2017. Svůj původ má v Číně. Dnes však již má status mezinárodní burzy. Burza má ve svém portfoliu především altcoiny. Nakupovat však zde můžete i Bitcoin. Celkem přináší cca 200 různých kryptoměn a stovky měnových párů. Obsahuje prakticky všechny známější kryptoměny. Není zde ovšem možné nakupovat ve fiat měnách.

Výhodou této platformy jsou též nízké poplatky. Za transakci si burza účtuje 1 %. Vklady jsou zdarma, u výběru se výše poplatku různí, odvíjí se od uživatelem zvolené konkrétní kryptoměny. Financovat je poplatky vhodné nativní kryptoměnou KuCoin Shares, jsou pak nižší.

Platforma je velmi přehledná. K tomu, abyste mohli začít obchodovat, potřebujete nejprve registraci vlastního účtu. Orientaci může obchodníkům mírně ztížit to, že burza není v češtině.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny