Software

Foť, upravuj a sdílej 5ti nejlepšími aplikacemi na trhu!

smartphone logo png
Foto: Smartphone

V dnešní době už nenajdeme mnoho lidí, kteří chodí po výletech s kompaktem či zrcadlovkou. Mnozí si totiž vystačí s fotoaparátem přímo na zádech jejich telefonu. Již mobilem za pár tisíc se dají pořídit přijatelné fotky a dnešní high-end telefony nabízejí více než dostatek funkcí pro kvalitní focení. Před nedávnem vyšel Huawei P9, jehož marketing je založen právě na fotoaparátu.

Fotoaparát je tedy to, na co lidé při výběru telefonu velmi nahlížejí. Na tento fakt myslí také vývojáři mobilních aplikací, jenž se snaží naše fotky vylepšit. Díky nim si můžeme udělat pár kliknutími koláže, upravit jas, kontrast či přidat přednastavený filtr.

Foť, upravuj a sdílej 5ti nejlepšími aplikacemi
Foť, upravuj a sdílej 5ti nejlepšími aplikacemi

Některé nám dokonce umožní využít jejich sociálních sítí, kde můžeme nabrat inspiraci na naše další fotky, či se pochlubit naší vlastní prací. Pojďme si shrnout pár bezkonkurenčně nejlepších a nejstahovanějších aplikací k našemu mobilnímu fotoaparátu.

Snapseed od Googlu

Stačí se zeptat pár iPhone fotografů jaké jsou jejich oblíbené aplikaci na úpravu fotek. Většina zařadí mezi ty své právě Snapseed. Každý si najde svou výhodu a my si nyní ukážeme ty největší. Aplikace nabídne rozsáhlou škálu nastavení barev a expozice. Není to ale jediné, co nabízí. Přednastavené filtry v aplikaci jsou totiž perfektně vyladěné a upravitelné. Součástí Snapseedu je také unikátní nástroj, díky kterému lze jednoduše měnit jas, kontrast, či saturaci barev pouze na místech, které si zvolíme.

Je mnoho aplikací, které mohou nabídnout podobné funkce. Filtry, automatickou úpravu obrázku či nastavení barev a expozice. Ale žádná nemá tak intuitivní ovládání, jako najdeme zde. Pokud se s ovládáním sžijete, už nepřejdete jinam.

·       Cena: Zdarma

·       Vývojář: Google

·       Přístupnost: Android, iOS

Pixlr

Zdarma a s více jak dvěma miliony kombinací filtrů, efektů a překrytí. Není to dostatečný argument na stažení této aplikace?

Pixlr od firmy Autodesk, která je známá svými grafickými softwary vyvinula aplikaci pro úpravu fotek také na naše mobilní telefony. Jedná se o jednu z nejvíce populárních aplikací mezi běžnými uživateli, jelikož nám může nabídnout obrovskou škálu úprav, filtrů a různých efektů společně s jednoduchým ovládáním. Nesmíme opomenout skvělou pomůcku pro tvorbu koláží, která je velmi intuitivní a nelze si na ni stěžovat.


Pixlr už jen svou dostupností míří na amatérské fotografy a pomůže jim fotky upravit k jejich spokojenosti. Navíc proběhl update, díky kterému aplikace umí automaticky nastavit kontrast a autofix.

·       Cena: Zdarma

·       Vývojář: Autodesk Inc.

·       Přístupnost: Android, iOS

Layout from Instagram

I když se nejedná o moc různorodou aplikaci s mnoha funkcemi, stále mi přijde, že bych ji zde opomenout neměl. Jednoduchá a malá aplikace, která je neuvěřitelně intuitivní. Od základu je navržena jako doplněk pro Instagram, ovšem dá se využívat i bez něj. Ihned po zapnutí se zobrazí náhled do galerie, vy vyberete fotky a dostanete návrhy, jak fotky seřadit. Zvolíte si vám nejvíce vyhovující, uložíte a celá práce je za vámi. Jednoduché, že?

Pokud hojně využíváte Instagram nebo si rádi uchováváte fotky, ale máte jich z jednoho výletu zbytečně moc, je to to správné pro vás. Žádné složitosti, bez filtrů a efektů, pouhá koláž.

·       Cena: Zdarma

·       Vývojář: Instagram

·       Přístupnost: Android, iOS

VSCO Cam

Profesionální aplikace od firmy VSCO, která se dříve věnovala tvorbě filtrů pro grafické programy, či vykonávala práce pro mnohé společnosti. Jejich tvorbu shrnuli do aplikace, která je přístupná zdarma se základním balíčkem filtrů. Další je možné dokoupit přímo v aplikaci, balíček se všemi filtry stojí 5,99 dolarů.

Aplikace obsahuje širokou škálu filtrů a zároveň funkcí na jejich úpravu. Ty jsou skvěle zpracované tak, aby v každém případě fotku vylepšily. V aplikaci je možné rovnou fotografovat, následně fotku upravit a poté přidat na jejich sociální síť. Na té můžeme nabrat inspiraci pro naše nové fotky, či sdílet naše originální nápady.

·       Cena: Zdarma

·       Vývojář: VSCO

·       Přístupnost: Android, iOS

MSQRD

Každý se někdy potřebuje zasmát, a jak se říká – smích prodlužuje život. Na internetu je už mnoho nástrojů pro vtipnou úpravu fotek a v posledních pár měsících se toto rozmohlo na mobilních zařízeních. Chcete vypadat jako panda, váš kamarád, či chcete mít paruku? Tato aplikace je pravidelně aktualizovaná, a pokud se zrovna s přáteli nudíte, tohle vás minimálně na pár minut zabaví a příjemně se zasmějete.

·       Cena: Zdarma

·       Vývojář: MSQRD

Samozřejmě se dá sehnat mnohem více kvalitních aplikací pro úpravu fotek a každý si zvykne na jinou. Používáte nějaké aplikace z tohoto seznamu? Pokud ne, tak jaké používáte?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software