Mobilní telefony

5 tipů pro nejlepší tlačítkové telefony nejen pro důchodce

mobilni operator akce
Foto: pixabay.com, Tag: Mobilní operátoři

Tlačítkové telefony možná trochu vyšly z módy, to ale vůbec neznamená, že pokud se „nekamarádíte“ s dotykovými displeji nebo z jakéhokoli důvodu preferujete tlačítka, nepřijdete si na své. Nabídka tlačítkových telefonů, ačkoli menší než těch dotykových, je stále bohatá a na své si mezi nimi nemusí přijít jen důchodci. Najdete mezi nimi zařízení, které se hodí pro každého, a i s nimi můžete být stále v módě.

Podle čeho vybírat?

Při výběru tlačítkového telefonu budeme kromě klasických parametrů jako je paměť, váha, velikost, výdrž baterie, množství slotů, možnost paměťové karty, rozlišení, úhlopříčka displeje a další vybírat i podle toho, na co je daný telefon přesně určený a pro koho se přesně hodí. Zvážit bychom také měli, zda preferujeme nějakou konkrétní značku, zda chceme klasický tlačítkový telefon nebo takzvané „véčko“ – vyklápěcí?

Také je dobré položit si otázku, zda chceme, aby náš tlačítkový telefon disponoval Smart funkcemi nebo ne – existují totiž i hybridní telefony, které jsou Smart a mají jak dotykový displej, tak tlačítka. Na své si tedy přijde opravdu každý, ať už má jakékoli nároky.

Pro koho jsou tlačítkové telefony určené?

Některé tlačítkové telefony jsou přímo určené pro důchodce, některé mají zase zpevněnou konstrukci odolnou proti pádům a hodí se například při pohybu na stavbě. Jiné jsou cílené spíše na mladší uživatele, kteří nemají problém s jemným ovládáním a citlivostí prstů, ale z nějakého důvodu nestojí o dotykový telefon, aniž by u toho vypadali jako že ukradli telefon babičce. Pojďme se společně podívat na zástupce těchto několika odlišných kategorií.

Nokia 230 - elegantní klasika (Foto: nokia.com)
Nokia 230 – elegantní klasika (Foto: nokia.com)

Nokia 230 – elegantní klasika

Značka Nokia, která se na tlačítkové telefony hodně zaměřuje, má ve své nabídce hned několik vlajkových lodí z této kategorie. Jednou z nich je určitě známá Nokia 230 – klasický tlačítkový telefon se všemi základními funkcemi, který nejen svým vzhledem potěší uživatele všech věkových kategorií. Má přední i zadní fotoaparát, velikou výdrž baterie, slot na paměťovou kartu, dual SIM slot, port na sluchátka, hliníkové tělo a s cenou kolem 1500 korun je to velmi výkonný a cenově dostupný kousek.

Panasonic KX-TU110EXC – vstřícný pro důchodce

Pokud sháníte dobrého parťáka pro babičky a dědy, který bude vstřícný k jejich třesavým rukám, vsaďte na větší tlačítka. Na jejich úkor má sice malinko menší displej, než je obvyklé, ale ve všech ohledech je přizpůsobený kategorii seniorů. Panasonic KX má robustní tělo, je odolný vůči pádům, má velmi jednoduché ovládání, a dokonce i takzvané SOS tlačítko.

iGet Defender D10 – obrněný až po uši

Pokud potřebujete odolný telefon do terénu a často se pohybujete například na stavbě, v přírodě, venku, v krušných podmínkách nebo vám telefon často padá a potřebujete, aby byl vůči všem nárazům a nepříznivým podmínkám dobře odolný, vsaďte na outdoorové telefony. iGet Defender je prachu a voděodolný, má skvělou výdrž baterie a velice silnou svítilnu. Dokonce ho můžete použít i jako powerbanku k nabíjení dalších zařízení.

Nokia 2720 Flip – futuristické véčko

Futuristické véčko se spoustou vylepšených funkcí. Nemá sice dotykový displej ani operační systém android, ale i tak na něm můžete používat některé aplikace běžné pro Smart telefony jako je například Facebook, Google Assistant, Google Maps, WhatsApp a další. Díky výklopnému designu je také velice skladný, takže se vám vejde do každé kapsy nebo kabelky.

Cyrus CM17 XA – stylový hybridní švihák

Cyrus CM17 XA se vám bude opravdu hodit do každé situace – kombinuje funkce dotykového displeje a tlačítkového telefonu, je navíc prachu a voděodolný a také splňuje vojenské standardy odolnosti vůči pádům. Můžete si ho tedy beze strachu vzít opravdu kamkoliv. S operačním systémem Android a velmi vysokým výkonem může být ideálním řešením pro ty, kdo váhají mezi tlačítkovým a dotykovým telefonem.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony