Tiskové zprávyZe světa IT

Disk WD My Book Thunderbolt DUO

Společnost Western Digital (NYSE: WDC), firma s vedoucím postavením na trhu řešení pro externí ukládání dat, nyní nabízí svůj první externí disk s technologií Thunderbolt™, úložiště se dvěma disky My Book® Thunderbolt™ Duo.

WD Thunderbolt 2

Kapacita až 6 TB, dvojitě jištěné zálohování, RAID, možnosti servisních zásahů a dva porty Thunderbolt pro zapojení do řetezce typu Daisy Chaining a hlavně nebývalý výkon při datovém toku.

Nový externí disk My Book Thunderbolt Duo poskytuje profesionálům a milovníkům počítačů Mac® dvojité jištění, flexibilitu, ultrarychlý přenos dat pro vyšší výkon, kapacitu 4 TB nebo 6 TB, nastavitelný dvoudiskový systém RAID 0, 1 a volby typu JBOD, možnosti servisních zásahů a dva porty Thunderbolt pro propojení více úložišt My Book Thunderbolt Duo do řetězce typu Daisy Chaining či pro připojení jiných periférií.

Technologie Thunderbolt přináší nový způsob jak propojit vysocerychlostní úložiště k jakémukoli stolnímu počítači či notebooku s portem Thunderbolt při současném poskytování nebývalé rychlosti pro multitaskingové úkoly jako jsou střih videa a zpracování hudby, 3D rendrování a dokončování dalších grafických prací při vysokém rozlišení.

WD Thunderbolt Duo nabízí prostupnost s bleskovou rychlostí v obou směrech a je přesně to, co potřebuji pro organizování, střih a archivaci složitých video projektů v kvalitě HD,“ říká Bruce Dorn, DGA (Director’s Guild of America). „Disk je nastavitelní buď jako RAID 0 nebo RAID 1 a nabízen v kapacitách 4 TB nebo 6 TB. Toto nové úložiště je perfektním řešením pro filmaře, kteří potřebují rychlost při zpracování projektů náročných na čas. ”

“My Book Thunderbolt Duo nabízí vysokou ukládací kapacitu pro kreativní profesionály a nadšence, kteří vytvářejí, zpracovávají či potřebují rychlý přístup k velkým souborům, včetně HD videa, ” říká Jody Bradshaw, generální manažer WD pro řešení spotřebitelských úložišť. “Zdvojené porty Thunderbolt poskutují ohromující flexibilitu při propojení až šesti zařízení My Book Thunderbolt Duo či jiných vysocerychlostních periférií pro rychlý a výkonný datový tok.

Kombinace archivování, zálohování, zabezpečení, flexibility a rychlosti dělá z My Book Thunderbolt Duo ideální volbu pro kreativní profesionály, kteří potřebují ukládat, archivovat, zabezpečit a zpracovávat rozsáhlé grafické projekty a projekty v HD. ”

Externí disk My Book Thunderbolt Duo je ideálním řešením „vše v jednom“ pro kreativní profesionály, nadšence a uživatele, kteří vlastní velký objem digitálního obsahu včetně videí, hudby, fotografií. Tento externí disk slouží jako spolehlivý a bezpečný způsob zálohování dat z vašeho počítače při současném nejrychlejším způsobu, jak data načítat z tohoto disku a na tento disk ukládat.

Navíc při nastavení RAID 1 je možné vytvářet na tomto úložišti druhou kopii digitálního obsahu pro dvojitě jištěné zálohování a klidné spaní. Úložiště podporuje nastavení JBOD (pro jednotlivé disky přiřadí rozdílné úkoly), což je vynikající možnost pro uživatele, kteří mají na počítačích Mac systém Windows OS.

Další prvky dostupné se zařízením My Book Thunderbolt Duo zahrnují kompatibilitu se systémem Mac OS Time Machine a formátování pro HFS + Journaled for Mac, schopnost datového toku s multipřipojením a 3letou záruku.

Cena a dostupnost

My Book Thunderbolt Duo je nyní k dostání u vybraných prodejců v cenách od EUR 599 USD (4 TB) a EUR 699 (6 TB).

O společnosti WD

Společnost WD, jeden z průkopníků v odvětví ukládání dat a jedna z vedoucích firem na trhu, poskytuje produkty a služby pro lidi a organizace, kteří ukládají, zpracovávají a využívají digitální informace. Společnost navrhuje a vyrábí spolehlivé, vysocevýkonné pevné disky a disky SSD, které uchovávají data uživatelů přístupná a bezpečná před ztrátou. Její pokročilé technologie jsou konfigurovány do aplikací pro zákaznickou a podnikovou výpočetní techniku, vestavěné systémy a spotřební elektroniku, stejně tak jako její spotřebitelské produkty pro ukládání dat a domácí zábavu.

Společnost WD byla založena v roce 1970. Produkty společnosti pro ukládání dat jsou distribuovány předním OEM partnerům, systémovým integrátorům, vybraným velkoobchodníkům a prodejcům pod označením Western Digital® a obchodním názvem WD. Navštivte investorskou sekci na webových stránkách společnosti (www.westerndigital.com) pro přístup k rozsáhlým finančním a investorským informacím.

Tato tisková zpráva obsahuje vyjádření k budoucímu vývoji, včetně vyjádření k termínům dostupnosti WD My Book Thunderbolt Duo. Výše uvedená vyjádření k budoucímu vývoji jsou postavena na současných očekáváních společnosti WD a jsou předmětem možného rizika a nejistoty, což by mohlo zapříčinit, že aktuální výsledky se svou podstatou mohou lišit od těch uvedených ve vyjádření k budoucímu vývoji, včetně změn na trhu, požadavkům, globální ekonomické situaci a dlaších rizik a nejistot, které jsou uvedeny na seznamu v dokumentu SEC, který je určen vaší pozornosti.

Čtenáři jsou varováni před přílišným spoléháním se na tato vyjádření k budoucímu vývoji, která hovoří pouze o situaci k uvedenému datu a společnost WD nepřebírá žádné závazky pro aktualizaci tohoto vyjádření k budoucímu vývoji, které by odrážely pozdější události či podmínky.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy