Internet

9 žen, které nás inspirují svojí tvorbou na YouTube

Foto: YouTube
Foto: freebit.cz, Tag: YouTube

Mezinárodní den žen, který se po celém světě slaví 8. března, je ideálním dnem, kdy si lze připomenout všechny význačné zástupkyně něžného pohlaví minulosti a současnosti.

Stejně tak na svém oficiálním blogu učinil i největší internetový server pro sdílení videosouborů YouTube, který právě v tento březnový den publikoval seznam 9 nejinspirativnějších žen, které publikují svou tvorbu na tuto webovou stránku. Pojďme si je postupně jednu po druhé představit.

Rachana Phadke Ranade

Matka, profesí účetní a členka fakulty účetnictví na jedné z indických vysokých škol. Jejím hlavním cílem je přispět k lepší finanční gramotnosti obyvatel Indie, svá videa tedy tvoří převážně z témat z oblasti financí, byznysu a trhů. Její nejsledovanější přednáška na YouTube již přesáhla 2.5 milionů zhlédnutí. Netají se tím, že její tvorbu pravidelně sledují lidé z tamního námořnictva, letectva a armády.

9 žen, které nás inspirují na YouTube
YouTube kanál: Rachana Phadke Ranade

Emma Jakobi (mmmEnglish)

Vzdělávacích kanálů není na YouTube nikdy dost. Majitelkou jednoho z nich, konkrétně zaměřeného na výuku angličtiny, je i australská učitelka Emma Jakobi.

mmmEnglish
YouTube kanál: Emma Jakobi (mmmEnglish)

Původně tento svůj kanál zakládala pouze pro své studenty, avšak rychle o její výklad začali mít zájem lidé z celého světa. Stojí i za projektem The Ladies Project, který sdružuje ženy, jež by se rády živily učením angličtiny. 

Refika Birgül (Refika’nın Mutfağı)

Food blogerka a televizní moderátorka, která je v současnosti hvězdou (nejenom) tureckého YouTube. Jejím posláním je učit vařit publikum všech věkových kategorií a zároveň při tom propagovat tureckou kuchyni, která je dle jejích slov tou vůbec nejchutnější na světě. Zároveň řídí tým 70 lidí, kteří jí pomáhají se založením obchodu s potravinami. YouTube kanál je dostupný zde: Refika’nın Mutfağı.

Nikkie de Jager (NikkieTutorials)

Nizozemská vizážistka a kosmetička, jež svá videa začala nahrávat již v roce 2008 ve svých 14 letech, podnikání tedy buduje více než 12 let. Její kanál s beauty tematikou nyní sleduje více než 13 milionů lidí. Úzce spolupracuje se značkami jako Ofry či Maybeline. Nikkie také spolupracovala se zpěvačkou Lady Gaga na propagaci její make-upové značky. YouTube kanál je dostupný zde: NikkieTutorials.

Lucy Bella Earl (English with Lucy)

Lucy je majitelkou hned dvou úspěšných kanálu. Na jednom z nich nesoucím její jméno bloguje o svém každodenním životě, na druhém populární formou vyučuje britskou angličtinu – na něm má v současné době už přes 3 miliony odběratelů. Kanál je dostupný zde: English with Lucy.

Mindy McKnight (Cute Girls Hairstyles)

Provozuje největší kanál s vlasovou tematikou na YouTube. Její výuková videa o péči na vlasy začala jakožto koníček, avšak rychle se rozšířila mezi značnou masu lidí. Důkazem budiž, že videa z kanálu Cute Girls Hairstyles mají dohromady více než 2 miliardy zhlédnutí. Dále je majitelkou firmy zabývající se výrobou přípravku na vlasy Hairitage. Kanál je dostupný zde: Cute Girls Hairstyles.

Sabrina (TeraBrite Games)

Své jméno si tato mladá dáma vydobyla v multiplayerové online hře Roblox, kterou denně hrají až 2 miliony hráčů. Dále je i autorkou několika svých vlastních hudebních videí. Její kanál nedávno dosáhl hranice 1 milionu odběratelů. Kanál je dostupný zde: TeraBrite Games.

Nathalia Arcuri (Me poupe!)

Nathalia pochází z Brazílie a dříve pracovala jakožto novinářka. Svou práci však opustila, aby se mohla naplno věnovat kanálu Me poupe!, který je prvním svého druhu v této jihoamerické zemi – věnován je finančnímu vzdělávání, jež probíhá zábavnou formou, a posílení postavení žen ve společnosti. Kanál je dostupný zde: Me poupe!.

Tate McRae

Zpěvačka, hudební skladatelka a tanečnice, to je Tate McRae. Své první album s názvem ‚all the things i never said‘ vydala sice teprve v lednu letošního roku, nicméně písničky publikuje na YouTube již několik let. Letos v dubnu pak chystá zahájit premiérové turné. Kanál je dostupný pod tímto odkazem: Tate McRae.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet