Ze světa IT

Acer: Levný tablet Iconia Tab B1-A71

Společnost Acer rozšiřuje svoji sérii Iconií s novým 7″ palcovým tabletem, který si osedlá operační systém Android 4.1 Jelly Bean. Přesněji si tu představíme model Acer Iconia Tab B1-A71, který začne zájemce o mobilní produkty lákat již za pár dnů, a to právě i v českých eshopech.

Acer Iconia Tab B1-A71 v Čechách
Tablet Acer Iconia Tab B1-A71

Model Iconia B1-A71 je postavený na výkonu dvoujádrového procesoru MediaTek MTK 8317T, který kmitá na frekvenci 1,2 GHz. Na desce tištěného spoje výrobce osadil ještě 512 MB ​​RAM, což je na dnešní poměry asi poměrně málo. Nicméně se specifikace určitě také odrazila na ceně, za kterou si Iconii můžete pořídit.

Zbytek komponentů zahrnuje kapacitní WSVGA displej, který nabídne rozlišení 1024 x 600 pixelů a bude ho sytit grafická karta PowerVR SGX531. Pro vaše data či multimediální soubory je připravena interní kapacita 8 GB, což je pro běžného uživatele dostačující hodnota. K dispozici bude mimo úložiště také microSD slot /podpora až 32 GB/, GPS, Bluetooth, WiFi a dokonce i volitelný 3G modul, který si musíte dokoupit.

Model B1-A71 se ještě může pochlubit s 0,3 megapixelovým fotoaparátem a tělem, které měří v pase pouhých 11,3 milimetrů. Cenová informace k nám přišla také ze zahraničí, tam se mluví o sumě 150 dolarů, což dělá přibližně 2 900 Kč. U nás by se měla cena zvednou o přibližně 400 Kč.

Rozhodně se o své postřehy či drobné recenze podělte do komentářů pod článkem. Mají takto směle vybavené modely naději na úspěch? Pomůže jim poměrně nízká cena? Je pro vaše prsty a funkcionalitu 7 palcový tablet ta správná volba? Děkujeme za aktivitu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT