Mobilní telefonyZe světa IT

Smartphone: Přírodní ADzero Bamboo

Americká společnost ADzero započne výrobu smartphonu Bamboo v Q1 2013. Telefon nabídne Android 4.0, čtyřjádrový procesor, 4.5″ displej nebo 1 gigabajt operační paměti DDR. Prodávat se bude za cenu cirka 700 amerických dolarů.

Nový model Bamboo nabídne v první řadě krásný bambusový design, který při nejmenším zaujme oko náruživého geeka. S ohledem na cenu přibližně 13 300 Kč nabízí opravdu skvělé vlastnosti mezi něž patří i čtyřjádrový procesor Exynos od jihokorejské společnosti Samsung. Ten nabízí již zmíněná čtyři jádra, a to každé o frekvenci 1,4 GHz.

ADzero Bamboo

Takhle silný procesor potřebuje jistě hodně operační paměti, která mu samozřejmě bude dopřána. Jediné, co nás při nejmenším zarazilo je, že se jedná o typ paměti DDR2, přičemž aktuální typ je DDR3. Nejdražší na celém smartphonu je také jeho 4.5″ HD displej, ten disponuje HD rozlišením 720 x 1280 pixelů, technologií TFT LCD a 326 pixely na palec /PPI/. Operačním systémem je zde Google Android 4.0 Ice Cream Sandwich s otevřeným Bootloaderem.

Zadní fotoaparát nabídne rozlišení 8 MP a clonu f/2.0, nebude chybět ani LED podsvícení. Čelní kamerka má pak rozlišení 0,3 MP a natáčí VGA videa, či ji lze použít pro videohovory. Všechny tyto fotky, videa a další média si můžete uložit do 16 gigabajtového SSD úložiště. Pracovat na svém chytrém „bambusu“ můžete opravdu dlouho, a to díky baterii s kapacitou 2 050 mAh.

Telefon je také poměrně uzoučký, a to pouhých 11,8 milimetru. Široký je pak 68 a vysoký 134 milimetrů. Konektivita chytrého telefonu ADzero Bamboo je řešena pomocí WiFi 802.11 b/g/n nebo sítí 3G, GSM, UMTS či HSPA.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony