Ze světa IT

Ainol: Novo 7 Venus s Androidem JB

O čínské společnosti Ainol jsme již pár článků a novinek napsali. Nicméně vám ještě musíme představit 7″ tablet, který v těle skrývá výkonný čtyřjádrový procesor, jmenuje se Ainol Novo 7 Venus a lákavou cenou začne atakovat Nexus 7 či další 7″ tablety.

Čínský tablet Ainol Novo 7 Venus

Nejrychlejším čipem se stává procesor z dílny ARM, přesněji se jedná o mutaci pod označením ATM7029 z rodiny Cortex-A9 na taktu 1,5 GHz. Venus je vybaven 7″ IPS displejem s rozlišením 1280 x 800 bodů, je samozřejmě multidotykový. Interní paměť s kapacitou 16 GB jde rozšířit kartou microSD do 32 GB kapacity, což je v této cenové relaci v celku potěšující okolnost.

Pro operační systém Android 4.1 Jelly Bean je pak vyhrazena paměť RAM o kapacitě 1 GB. Kontakt s okolím u tohoto tabletu zajišťuje WiFi, nicméně lze k tabletu připojit i externí 3G modem. Číňan na přední straně dále vlastní 0,3 MPx kamerku pro videohovory, zadní strana však nabídne 2 MPx optický snímač, chcete-li digitální fotoaparát s autofokusem. Specifikace bohužel nezahrnuje GPS či bezdrátový Bluetooth.

Tip: 7″ a nebo 10″ provedení? Mnoho z nás si pokládá otázku, zda-li si pořídit 7″ a nebo 10″ tablet. My už v tom však máme jasno. Pokud budeme s tabletem převážně cestovat, volil bych spíše 7″ provedení, pokud tablet budu používal převážně doma, volil bych 10″ provedení.

Provoz produktu je řešení v symbióze s akumulátorem o kapacitě 4 000 mAh, což nedává prostor pro více jak 8 hodinové používání. Čínský tablet je dodáván v kompletní české lokalizaci s přístupem do obchodu Google Play a doporučenou cenou 4 490 Kč pro náš trh. Rozhodně se o své postřehy či drobné recenze podělte do komentářů pod článkem.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

1 Komentuj

  1. Někde na tyto tablety slyším jen samou chválu, a někde je do slova uzemní tím, že je to levný a plastový shit z Číny, co je na tom tedy pravdy a popřípadě, jaký tablet si z Číny vybrat?

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Ze světa IT