HardwareZe světa IT

Koncept: Electrolux Air Globe

Můžete si v pohodlí domova vychutnat čerstvý alpský vzduch či vůni a vlhkost deštného pralesa v Amazonii? Ne? Společnost Electrolux pro světový trh připravuje koncept čističky vzduchu s reálným stavem počasí na celé zeměkouli. Během několika minut si tak můžete nasimulovat víceméně jakékoliv počasí na zeměkouli. Nejen, že se Air Globe popere s teplotou, nabídne také aktuální vlhkost, zvuky moře či další typické vjemy pro vybranou destinaci.

V několika minutách se tak můžete přemístit do slunného Miami, navštívit velké deštné pralesy v Amazonii nebo virtuálně putovat po hřebenech hor v Alpách. Co takhle zavítat na brazilské mistrovství světa v kopané? Jedním klikem je vše možné. Nebo se virtuálně slunit na havajských plážích se sklenkou lahodného a osvěžujícího drinku?

Electrolux Air Globe (1)

„Přestože je koncept velmi inovativní, vypadá jako jednoduché konstrukční řešení. Simulace celého světa, a prostředí, v podobě koule dělá z produktu plnohodnotné zařízení, které bude příjemným produktem. Dávejte pozor na detaily, navrhujeme realizovatelné zařízení, a nenechte si ujít příležitost ho použít jako vzdělávací zařízení“, tvrdí Julio Bertola, Electrolux Design, Brazílie. Vyplní se slova konceptu v podání brazilského designéra?

Závěr? Podle mě je tento koncept vzduchové čističky a osvěžovače v jednom velice zajímavý posun k tomu, ušetřit čas strávený na cestách za vybranými destinacemi. Jak se však společnosti povede procítit reálný vjem na koncového zákazníka, je věc druhá a hlavně klíčová. Jaký máte názor na tuto novinku? Určitě se o své myšlenky podělte do komentářů, děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Hardware