Přichází aktualizace na iOS 9.2, na desktopech čekejme OS X 10.11.2Autor: 08/12/2015 2 4471 shlédnutí

Softwarový tým Apple vydává nový operační systém pro Macy a telefony iPhone. Uživatelé se na mobilech mohou těšit na stabilní verzi iOS 9.2, na desktopech pak přijde aktualizace na OS X 10.11.2 El Capitan. Jaké novinky můžeme čekat? Bude se jednat o průlomovou verzi systému?

Aktualizace El Capitan 10.11.2 zlepšuje stabilitu produktů, kompatibilitu a bezpečnost. Vylepšuje spolehlivost WiFi připojení, funkce AirDrop, Bluetooth, Mailu, iCloudu a přenosu fotografií. Jak aktualizovat na nový build určitě víte a pokud ne, otevřete App Store a záložku aktualizace.

El Capitan Apple
Na desktopech pak přijde aktualizace na OS X 10.11.2 El Capitan

Co nabízí dle Applu OS El Capitan? OS X El Capitan nabízí jednodušší, elegantnější způsoby, jak na Macu dělat věci, kterým se věnujete nejčastěji. Třeba pracovat v několika aplikacích najednou ve Split View. Udržovat oblíbené weby po ruce na přišpendlených panelech. Vyřizovat e-maily v celoobrazovkovém zobrazení pomocí gest přejíždění. Nebo dělat z poznámek šikovné zaškrtávací seznamy. Díky vylepšením pod kapotou bude váš Mac svižnější a efektivnější v nejrůznějších každodenních úkolech – od otevírání PDF až po načítání e-mailů. A Metal pro Mac vám zajistí rychlejší a plynulejší grafiku v hrách a vysoce výkonných aplikacích.

iOS 9.2 je dostupný na iPhony 4s a vyšší. Přináší změny v podobě úpravy systému, optimalizace a vylepšení platformy. Mezi další fixy patří i oprava problémů týkající se VoiceOver. Oprava problému s ukončením hovoru při používání Asistovaného přístupu. Vylepšená funkčnost Switch Control používající 3D Touch. Velikost instalačního balíčku se liší dle modelu iPhone, cirka jde o 180 MB.

Aktualizace se dočká i systém WatchOS pro produkty na ruku. WatchOS 2.1 obsahuje celou řadu oprav chyb, zlepšuje výkonnost a plynulost Apple Watch, a také obsahuje podporu pro několik nových jazyků včetně češtiny. Rozšiřuje podporu diktování. Siri rozšiřuje působnost pro několik dalších jazykových mutací. Opravy chyb se týkají Kalendáře, režimu Power Reserve a aplikací třetích stran.

Změnou projde i Apple TV. Systém tvOS 9.1 je první významnou aktualizací operačního systému. Aktualizujte svou TV přímo z nastavení Apple TV. Další informace přineseme v dalším článku. Už je aktualizace dostupná na vašem iPhonu či Macu? Jaké nové prvky jsou k vidění v systému? Určitě se o své podněty podělte do komentářů, můžete také článek sdílet a nebo jej doporučit. Děkujeme.Autor

             

Martin Kohout

Deset let administrátorem. Oblíbené tagy: iPhone, Apple, smartphony a SEO.

Tady jsem doma: https://freebit.cz

Komentáře (2)

Děkuji, článek se mi velice líbil. Sám jsem velkým fanouškem Applu, a proto se nové, popř. upřesněné informace vždy hodí. Popravdě se celkem divím, že bude nový iOS 9.2 dostupný i pro iPhone 4S. Čekám, kdy už konečně přestane být podporován. Co se týče OS El Capitan a WatchOS 2.1, tak Capitan update mi nepřijde nějak zvláštní. Ovšem WatchOS z něho mám radost. Především tedy z podpory češtiny.

Odpovědět

[…] všemi zařízními, což efektitvně zkrátí čas při používání. Aktuálně je dostupná verze 10.11.2, která přináší změny a celkovou stabilitu operačního systému. Za zmínku také stojí […]

Odpovědět

Chceš se vyjádřit? Tento článek okomentuj, projev názor!