Ze světa IT

Alcatel IDOL 4 PRO – smartphone s Windows 10, který zastoupí PC

tcl logo freebit
Foto: TCL

Společnost TCL Communication uvedla na český a slovenský trh highendový smartphone Alcatel IDOL 4 PRO, který využívá jako platformu operační systém Windows 10. Oslovuje především ty, kteří chtějí efektivně pracovat a vyžadují okamžitý přístup k MS Office dokumentům kdekoli na cestách. Novinka, která designově vychází z  modelu IDOL 4S, sází na prémiové materiály jako kov a sklo. Nabízí 5,5“ Full HD displej typu AMOLED krytý odolným sklem Dragontrail. Výkon zajišťuje procesor Qualcomm Snapdragon 820 v kombinaci se 4 GB operační paměti.

K ukládání dat slouží velkorysá vnitřní paměť s kapacitou 64 GB. Na zadní straně nechybí senzor otisků prstů či 21Mpx fotoaparát a také dva výkonné 3,6W reproduktory. IDOL 4 PRO tak představuje jeden z nejvýkonnějších smartphonů s Windows, který byl dosud uveden na trh. Jeho největší předností pro pracující profesionály je funkce Continuum, která po připojení k monitoru promění tento smartpone v plnohodnotné PC. Novinka se v Česku a na Slovensku prodává v černém provedení se zlatým rámečkem za 14 999 Kč, resp. 549,99 euro včetně DPH.

Alcatel IDOL 4 PRO

Alcatel IDOL 4 PRO – smartphone s Windows 10, který zastoupí PC

Rozšířená produktivita

Windows smartphone přináší oproti telefonům s Androidem několik výhod navíc a to zejména pro mobilní profesionály. Aplikace, jako je Microsoft Office, totiž nabízejí v telefonu stejný uživatelský komfort a efektivitu jako na PC. S funkcí Continuum přítomnou v operačním systému Windows 10 můžete navíc IDOL 4 PRO kdykoli připojit k externímu monitoru. Tím získáte stejné uživatelské rozhraní jako na běžném počítači s Windows. Displej smartphonu přitom stále pracuje nezávisle na připojené externí obrazovce. Můžete proto telefonovat, i když právě na druhé obrazovce odpovídáte na e-mail, pracujete na dokumentu nebo sledujete video.

Špičkový telefon na Windows platformě

Srdcem telefonu IDOL 4 PRO je výkonný čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 820, jehož dvě jádra jsou taktována na 1,25 GHz a další dvě na 1,6 GHz. Jeho výkon podporuje operační paměť o kapacitě 4 GB. K ukládání dat je připraveno 64GB vnitřní úložiště, které lze pomocí paměťové Micro SD karty rozšířit až o dalších 512 GB. Smartphone je vybaven AMOLED displejem s úhlopříčkou 5,5 palců a rozlišením Full HD, který nabídne výbornou čitelnost na přímém slunečním světle.

IDOL 4 PRO disponuje 21Mpx hlavním fotoaparátem s objektivem skládajícím se ze šesti optických členů, který bleskově zaostřuje. K pořizování selfie v rozsahu až 84 stupňů slouží 8Mpx přední kamera. Vynikající audiozážitky zajišťují dva výkonné 3,6wattové reproduktory s vlastním zesilovačem a Hi-Fi prostorový zvuk sluchátek.

Čtečka otisků prstů je umístěna na prstem dobře dosažitelném místě zadního panelu pod fotoaparátem. Díky ní jsou data v telefonu bezpečně chráněna před nepovolanými osobami.
Telefon podporuje všechna v Evropě využívaná LTE pásma a potěší i dvoupásmový Wi-Fi standard 802.11ac umožňující rychlý bezdrátový přenos dat. K připojení dalších zařízení slouží oboustranný konektor USB typu C nebo bezdrátové rozhraní Bluetooth.

Displej se otáčí vzhůru nohama, reproduktory hrají zepředu i zezadu

Symetrický design loňské vlajkové lodi Alcate IDOL 4S byl využit i u modelu IDOL 4 PRO. Rozhraní telefonu proto samo pozná, v jaké poloze se zařízení nachází a podle toho přizpůsobí obraz na displeji. Díky této unikátní funkci a mikrofonům na obou stranách je možné telefon používat stejně dobře bez ohledu na to, jestli uchopíte telefon normálně nebo hlavou dolů. Oboustranný je také zvuk – reproduktory s výkonem 3,6 wattů jsou umístěny nejen nahoře a dole, ale i na zadní straně.

Precizní design – skleněná záda a kovový rámeček

IDOL 4 PRO zaujme tenkým 6,99mm profilem, zlatým kovovým rámečkem a 2,5D Dragontrail odolným sklem zahnutým při okrajích, který na zadní straně vytváří efekty odlesků světla. Tato kombinace podtrhuje prémiové zpracování a dodává telefonu luxusní vzhled. Z telefonů IDOL 4 zůstalo zachováno i tlačítko BOOM na boční straně, které je určeno pro snadné ovládání fotoaparátu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT