Tiskové zprávyZe světa IT

Alcatel-Lucent a T-Mobile nabídnou 400 gigabitů

alcatel lucent freebit.jpg

Společnosti Alcatel-Lucent (Euronext Paris a NYSE: ALU) a T-Mobile Czech Republic úspěšně dokončily zkušební přenos dat rychlostí 400 gigabitů za sekundu na stávající síti, což otevírá cestu novým vysokorychlostním ultra-širokopásmovým službám.

T-Mobile Czech Republic rozšiřuje mobilní širokopásmové služby napříč celou Českou republikou a očekává, že do konce letošního roku budou jeho 3G a LTE sítě pokrývat 97 % obyvatel. Zkušební provoz na trase o délce 320 km má demonstrovat schopnost stávající sítě T-Mobile reagovat na rostoucí poptávku spotřebitelů po datové kapacitě a schopnost do budoucna poskytnout ještě vyšší kapacitu a velkoobchodní služby.

400G AL

Alcatel-Lucent a T-Mobile nabídnou 400 gigabitů

Zkušební provoz moderní optické síťové technologie 400G společnosti Alcatel-Lucent využívá hustý vlnový multiplex (DWDM, dense wavelength division multiplexing) v rámci stávající síťové infrastruktury T-Mobile, což ukazuje, jak se mohou optické sítě vyvíjet a plnit i budoucí požadavky bez nutnosti velkých investic do infrastruktury.

  • Pro zkušební provoz použil Alcatel-Lucent svou fotonickou platformu 1830 Photonic Service Switch (PSS) v kombinaci s 400G Photonic Service Engine (PSE) na trase dlouhé přes 320 km.
  • 400G PSE vyvinul Alcatel-Lucent ve svém výzkumném centru Bell Labs. Technologie výrazně zvyšuje výkon dnešních 100G sítí a pokládá základ pro budoucí přenosy rychlostí 400G, současně má minimální nároky na prostory a energii.
  • Technologie 400G společnosti Alcatel-Lucent umožňuje operátorům bez nákladného reinženýringu nebo výstavby nových částí sítě jednoduše zvýšit hustotu až čtyřnásobně oproti současným 100G řešením.
  • Technologie 400G umožňuje efektivní datové přenosy, za pouhou jednu sekundu lze přenést objem dat srovnatelný s kapacitou 88 Blu-ray disků.

Vladimir Klein, CTO společnosti T-Mobile Czech Republic, řekl: „Kromě našich stávajících závazků a poskytování vysokorychlostního přístupu prostřednictvím TeraStream, je pro nás také důležité neustále testovat nové a inovativní technologie. Chceme vždy nabízet našim zákazníkům ten nejlepší uživatelský komfort prostřednictvím těch nejlepších technologií. A nabídka nejrychlejšího přenosu dat je toho přirozenou součástí. Tento zkušební provoz 400G sítě ukazuje, jak je naše síť pokročilá a že jsme schopni naplnit i budoucí poptávku našich zákazníků po ještě vyšší šířce pásma.“

„Jedná se o další úspěšný zkušební provoz naší technologie 400G, a znovu tak potvrzujeme pozici lídra na trhu IP sítí. Tyto zkušební provozy ukazují reálné možnosti využití našeho řešení 1830 PSS DWDM pro sítě s optickým přenosem dat. Poskytovatelé služeb díky tomu mohou plynule zvyšovat kapacitu a mohou růst spolu s požadavky zákazníků,“ dodal Alan Ilczyszyn, Territory Sales Manager společnosti Alcatel-Lucent.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Tiskové zprávy