Mobilní telefonyZe světa IT

Alcatel OneTouch Pixi 3, telefon s laciným trikem

ALCATEL ONETOUCH PIXI 3 3.5

Alcatel OneTouch začal  prodávat model Pixi 3 (3,5) v České republice a na Slovensku za velice nízkou cenu 1390 Kč, respektive 49 Euro. Za tuto velice přijatelnou cenu získáte telefon malých rozměrů s 3,5 palcovým TFT displejem o rozlišení 320 x 480 px. Telefon pohání dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz a operační paměť 256 MB. Zadní kamera nabízí rozlišení 2 MPx, na přední straně telefonu žádnou nenajdete.

Telefon pracuje se systémem Firefox OS, který je postaven na webové technologii s otevřeným zdrojovým kódem. Pokud jste zvyklí na práci s prohlížečem Firefox, rychle se naučíte telefon ovládat. Jednotlivé aplikace se chovají jako internetové stránky, takže jejich obsah je stále aktuální. Telefon je v základu vybaven aplikacemi pro sociální sítě jako Facebook, nebo Twitter. Ke komunikaci využijete předinstalovaný Whatsapp a Viber. Další aplikace můžete doinstalovat z obchodu Firefox Marketplace. Pro připojení k internetu využijete sítě třetí generace. Na LTE můžete zapomenou, což je v této cenové relaci snadno pochopitelné. Svá data uložíte do 512 MB vnitřní paměti, nebo na paměťovou kartu microSD s kapacitou až 32 GB.

PIXI_3 Firefox Color range

Alcatel Onetouch Pixi 3 je prozatím dostupný pouze v bílé a černé barvě

Pixi 3 má ještě jeden parametr, který zatím nebyl zmíněn a tím je možnost použití dvou SIM karet, tedy DualSIM. Alcatel Onetouch sám prezentuje telefon jako jako zařízení pro děti, nebo nenáročné uživatele. Jistě, parametry tomu odpovídají, nijak oslňující výkon, malá vnitřní paměť, nebo fotoaparát s nízkým rozlišením. Proto se nabízí otázka: k čemu dítě, nebo nenáročný uživatel využije DualSIM?

Význam technologie DualSIM se se zlepšujícím pokrytím a “neomezenými“ tarify zmenšuje. Jediné využití, které se nabízí jako reálné je řešení situace služební/soukromý telefon. Jenže to si téměř přímo odporuje se zaměřením telefonu na děti a nenáročné uživatele. Vypadá to tedy, že Alcatel po složení telefonu objevil ještě trochu volného místa a řekl si, že heslo “podpora dvou SIM karet“ bude na reklamních letácích vypadat dobře. Kdyby radši volné místo využil ke zvětšení kapacity baterie (ze stávajících 1300 mAh), nebo navýšení operační, či uživatelské paměti, jeho zákazníci by to jistě ocenili více, než v podstatě prázdná reklamní gesta.

Myslíte si, že low-end telefon a DualSIM si může najít svého zákazníka? Využili byste vy tuto možnost a tento telefon si koupili? Napište nám, prosím, do komentářů další podobné příklady laciných gest, která na první pohled dobře vypadají, ale uživateli v podstatě nic nepřináší.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony