HardwareZe světa IT

POP 10 – tablet, z kterého si zavoláte

pop10 title

Společnost Alcatel uvedla na český a slovenský trh nový tablet POP 10. Název naznačuje, že se jedná o 10“ model, ale displej ve skutečností dosáhl pouze na hodnotu 9,6 palce. Jedná se o IPS panel s rozlišením 1280 x 800 pixelů, u kterého výrobce slibuje výborné pozorovací úhly. Tablet pohání  čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 410, který je taktován na 1,2 GHz. Operační paměť se zastavila na hodnotě 1GB, takže s hraním novějších, graficky náročnějších her moc nepočítejte.

pop10_3

Tablet je vybaven 4G modulem, takže po vložení SIM karty můžete surfovat kdekoliv, kde je pokrytí na síti LTE. Kromě toho má tablet také podporu hlasových hovorů a odesílání SMS zpráv, což je něco, co se jen tak u tabletů nevidí. Navíc můžete tablet spárovat s vaším chytrým telefonem pomocí aplikace SmartLink a přenášet tak kontakty a veškeré notifikace. Díky SmartLinku snadno vytvoříte jedním dotykem bezdrátovou síť, budete zrcadlit smartphone na obrazovku tabletu a naopak, nebo sdílet WiFi připojení.

Tablet, ale i notebook

I Alcatel OneTouch zvolil velice oblíbený koncept tabletu, který jednoduchým zacvaknutím do klávesnice přeměníte na notebook. Klávesnice, kterou můžete s tabletem POP 10 zakoupit, je vybavená touchpadem s podporou gest, což zefektivní vaši práci. S připojenou klávesnicí můžete totiž snadno editovat dokumenty a využít tablet jako téměř plnohodnotný notebook. Akumulátor v tabletu má kapacitu 4600 mAh a klávesnice přidává dalších 400 mAh k dobru. Díky propojení pomocí integrovaných konektorů tak můžete současně nabíjet klávesnici i tablet jedním kabelem.

Na zádech tabletu najdete 5 Mpx fotoaparát, který využijete při pořizování momentek. Pro focení oblíbených selfies je tablet vybaven přední kamerou s rozlišením 2 Mpx, kterou oceníte i při videohovorech přes Skype. Všechny fotky a videa pořízená pomocí fotoaparátu si můžete prohlédnout například na vaší televizi a to bezdrátově s využitím technologie Miracast. Veškerý obsah, ať už se bude jednat o fotky, nebo o hudbu uložíte do vnitřní paměti o kapacitě 8GB, případně na microSD kartu s kapacitou až 32GB. Velký displej v kombinaci s integrovaným GPS vám cestách poslouží jako velice přehledná navigace. Pokud chcete váš tablet ovládat myší, nebo připojit USB flash disk, můžete, technologie OTG vám to umožní. Operační systém na tomto tabletu je Android ve svojí nejnovější verzi Lollipop.

Tablet jde na trh za cenu 6 990 Kč (249,90 euro) s klávesnicí MagicFlip Keyboard. Samotný tablet koupíte už za 5 990 Kč (219,90 euro). Jedná se o tablet s nepříliš vysokým výkonem, ale velice slušnou cenou, klávesnice z něj navíc dělá zajímavou volbu pro mladší studenty. Možnost volat z tabletu a posílat SMS bude zřejmě jen příjemným bonusem a ne hlavní devizou zařízení.

Využili byste možnost volat z tabletu a posílat SMS zprávy? Myslíte, že cena 5 990 Kč je dostatečně nízká pro studenty a vy byste toto zařízení koupili? Napište nám do komentářů váš názor a sdílejte článek.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Hardware