Mobilní telefonyZe světa IT

HD displej a podpora LTE do pěti tisíc, chcete nový Alcatel?

pop2 cover

Výrobce chytrých telefonů, Alcatel Onetouch, uvedl na český a slovenský trh další model. Jmenuje se POP 2 (5) Premium Edition a řadí se do nižší střední třídy. Ona “pětka“ v závorce není školní známka, jedná se o velikost displeje. Pěti palcový IPS panel se chlubí HD rozlišením, které je dnes už téměř překonané a většina uživatelů už kouká po vyšších hodnotách, než 1280 x 720 bodů. Díky použité IPS technologii by měl mít displej dobré pozorovací úhly. Alcatel tento model osadil procesorem Qualcomm Snapdragon 410, což je čtyřjádrový model s taktem 1,2 GHz pro každé jádro. Ten podporuje 1GB operační paměti. Tato kombinace by měla zajistit celkem bezproblémový chod zařízení, ale s hraním her, které mají větší výkonové požadavky, se počítat nedá.

pop2_title

POP 2 (5) Premium Edition se prodává ve vulkánově černé, nebo černobíle variantě

Telefon podporuje LTE připojení, které je s rostoucím pokrytím této technologie stále vyhledávanějším parametrem. Není divu, je totiž až 3x rychlejší, než starší 3G, což představuje rychlost stahování až 150 Mb/s. Funkce Download Booster navíc dokáže zkombinovat technologii LTE a připojení Wi-Fi, takže se stahování ještě zrychlí. Zadní fotoaparát se chlubí rozlišením 8 Mpx a natáčet dokáže Full HD videa. Hlavní kamera navíc umí video elektronicky stabilizovat, takže drobný třes ruky by neměl být znát. Na selfie bude muset stačit 2 Mpx přední fotoaparát. Fotky a videa pořízená kamerami, stejně jako veškerá ostatní data, budou zákazníci Alcatelu ukládat do vnitřní paměti s kapacitou 8GB, pokud by to nestačilo, telefon skousne i microSD karty a to až do hodnoty 32GB. POP 2 Premium udržuje v chodu baterie, která má 2500 mAh.

POP 2 (5) Premium Edition jde na trh za 4 490 Kč, respektive 159,90 Euro. Když model od Alcatelu srovnáme s nejbližší konkurencí, najdeme modely za podobnou cenu, ale většinou s lepšími parametry. Nejbližším konkurentem je Acer Liquid Jade Z, ten se prodává už od necelých pěti tisíc. Paramatry mají shodné, až na takt procesoru, tam je na tom Acer o fous lépe. Asus ZenFone 5 A500KL se nabízí od pěti a půl tisíc, ale za víc peněz máte také víc muziky. Má o celý gigabajt víc operační paměti. Třetím konkurentem je Lenovo S90, ten má kromě větší RAMky i lepší kameru a větší uživatelskou paměť. Lepším parametrům odpovídá i největší cena, za skoro osm tisíc se dá sehnat totiž mnohem víc modelů.

Koupili byste si Alcatel s těmito parametry, nebo radši volíte telefony renomovanějších značek? Napište nám váš názor na telefony tohoto výrobce a článek sdílejte na vaše sociální sítě.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony