Ze světa IT

Allfine: Představujeme tablet Fine7

Dávno již neplatí, „zlaté české ručičky“. Dnes je na koni Čína a produkty, které doslova za pár korun atakují výrobky, které platíme spíše za jejich značku, než za to, co uživateli přinesou. Podívejte se na nejnovější Androidí tablet od východní společnosti Allfine, představujeme Fine7 Air.

Allfine Fine7 Air: 7 palcový tablet s Androidem Jelly Bean

Díky propracovanému hliníkovému tělu se za tablet opravdu nemusíme stydět, o teplo z procesoru a grafické jednotky je tedy plně postaráno. Přední strana skýtá 7 palcový IPS displej, který nabídne rozlišení 1024 x 600 pixelů, je samozřejmě kapacitní a multi-dotykový. Výkonná jednotka je řešena čipem na taktu 1.6 GHz, jedná se o dvoujádrový křemíkový čip Rockchip RK3066 Cortex-A9.

GPU je v tomto případě samozřejmě řešeno čipem Mali-400, který je doplněný o dostačující 1 GB DDR3 RAM. Výrobce na desku tištěného spoje dále napájel úložného brouka o kapacitě 16 GB, jež jde rozšířit o karty microSD. Tablet nabídne i dvě kamery, přední poskytne 0.3 MPx čip, zadní však propůjčí o nějaký ten bod navíc, 2 MPx optiku.

Allfine Fine7 Air plynně podporuje Flash 11,1 3G za pomoci modulu, 1080p Full HD video přehrávání, miniHDMI port a WiFi. V hliníkovém šasi se ještě skrývá 4300 mAh akumulátor, jež s výdrží nicméně neoslní. Tablet běží na operačním systému Android 4.1 Jelly Bean a je dostupný za 126 dolarů, v přepočtu za 2500 Kč.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

1 Komentuj

  1. Vlastním ho od začátku dubna, v pohotovostním režimu vydrží až 12 dní na hraní her a podobně až 6 hodin při nainstalovaném programu na úsporu baterie. Zatím dobré.

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Ze světa IT