> Novinky ze světa IT

Nastíněný Amazon Kindle Fire 2

Další elektronická placka bude bojovat na poli tabletů. Spíše se tedy jedná o elektronický papír, který jako jeho předchůdce nebude patřit do high-end třídy.

Unikly totiž informace o nástupci levného tabletu Kindle Fire. Proč je ale první model na našem trhu od 2500 korun dražší, než v Americe? To mi pořád nejde do hlavy.

Amazon Kindle Fire 2 bude opět masovou čtečkou za pár peněz, což z něj udělá finančně lákavý produkt? Jaké parametry nabídne? Kolik bude stát? Kdy opravdu přijde na trh?

Je tu spousta otázek, které asi ještě zůstanou nezodpovězeny. Zkusmo ale nastíníme, jaký bude. Amazon dle mého názoru postaví vše na ceně. Tato priorita zůstane nepozměněna a potenciálním uživatelům rozhodně nahraje do kapsy. V úvahu připadá velikost displeje. Existují dvě možnosti, buďto standardních 7 a nebo až 10 palců.

Dalším nutným rozšířením bude určitě paměť. Jak operační, tak úložná. Ty si rozhodně zaslouží větší kapacitu. Snad se dočkáme podpory rozšiřujícího slotu, to by problém rozhodně vyřešilo a přivedlo na štaci standardních produktů.

Každopádně Kindle Fire 2 nebude jen název a tuctová věc, jedná se snad o vyspělou a hlavně dostupnou čtečku, která nabídne funkce s přívětivou cenou.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

  Doporučeno pro vás >

  2 x komentář, přidáš se?

  1. Tak to máš pravdu, cena je vůči trhu fakt přehnaná. Takovej rabat by se mě opravdu líbil…

  2. […] dva výrobci nabízí tablety se zamaskovaným systémem Android. Jsou jimi Amazon Kindle Fire a Nook Tablet. Jen tyto dva modely mají jedenácti procentní podíl na celém trhu s […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > > Novinky ze světa IT