Kryptoměny

Andreessen Horowitz usiluje o investici do Bored Ape Yacht Clubu

Bored Ape Yacht Club
Foto: boredapeyachtclub.com, Tag: Bored Ape Yacht Club

Dvě zprávy tvrdí, že tvůrci populárního projektu non-fungible token (NFT) Bored Ape Yacht Club (BAYC) jednají o získání finančních prostředků od investorů, jako je venture kapitálová společnost Andreessen Horowitz.

Údajné kolo financování by se mělo pohybovat kolem 200 milionů dolarů, ale zdroje dále uvádějí, že „dohoda ještě není uzavřena„. Yuga Labs patřící společnosti Bored Ape Yacht Club jedná o získání 200 milionů dolarů, tvrdí více zdrojů. Podle zpravodajského serveru Axios tvůrci Bored Ape Yacht Club (BAYC) jednají o získání finančních prostředků od investorů.

Kia Kokalitcheva a Dan Primack píší, že investiční společnost Andreessen Horowitz „je v pokročilém stadiu jednání o vedení velkého kola financování společnosti Yuga Labs„.

Andreessen Horowitz usiluje o investici do Bored Ape Yacht Clubu
Andreessen Horowitz usiluje o investici do Bored Ape Yacht Clubu

Yuga Labs vytvořila projekt BAYC NFT spolu s přidruženými kolekcemi NFT

Společnost Yuga Labs vytvořila projekt BAYC NFT spolu s přidruženými kolekcemi NFT, jako je Mutant Ape Yacht Club (MAYC). V případě BAYC existuje 10 000 NFT a každá opice má jiné vlastnosti.

V době psaní tohoto článku vlastní 6 296 unikátních adres alespoň jeden BAYC z 10 000 a aktuální minimální cena za nejlevnější BAYC dnes činí 90 ethereum (ETH) neboli 272 tisíc dolarů.

Z 11 249 obchodníků a 24 543 prodejů zaznamenala sbírka BAYC 1,3 miliardy dolarů v historickém objemu prodejů. Jen kolekce 10 000 BAYC má dnes podle metrik dappradar.com celkovou tržní kapitalizaci kolem 3 miliard dolarů.

Zatímco minimální cena v sobotu 5. února 2022 je 272 tisíc dolarů za nejnižší BAYC, průměrný prodej BAYC tento víkend činí 337 820 dolarů.

BAYC možná získá finanční prostředky

Kromě zprávy Axiosu informoval účet na Twitteru s přezdívkou „Nftnick.eth“ (NFT Nick) svých 80 400 sledujících na sociálních sítích o tom, že BAYC možná získá finanční prostředky s „oceněním 5 miliard dolarů„. Axios uvedl, že „se to dozvěděl z více zdrojů“, ale publikace zmínila i tweet NFT Nicka.

Kokalitcheva a Primack ve své zprávě dále dodávají, že „dohoda ještě není uzavřena, což znamená, že stále může padnout„. BAYC je velmi populární i mezi celebritami: NFT BAYC vlastní popová hvězda Justin Bieber, rapper Eminem, Steve Aoki z Linkin Park, LaMelo Ball z Charlotte Hornets a legenda NBA Shaquille O’Neal.

BAYC také spolupracuje se známými značkami, jako jsou Rolling Stone, Arizona Iced Tea a Adidas. Vznikly také dva zábavní projekty zaměřené na BAYC, které podpořila společnost Universal Music Group, a jeden samostatný projekt, za kterým stojí hitový producent Timbaland.

V loňském roce bylo v luxusní aukční síni Sotheby’s prodáno také 107 kusů NFT Bored Ape Yacht Club za 24 milionů dolarů.

Oznámení ApeCoin zvyšuje minimální cenu BAYC

Bored Ape Yacht Club (BAYC) oficiálně odhalila svůj ERC-20 token ApeCoin (APE), který znamená diverzifikaci od profilových projektů (PFP) ke „kultuře, hrám a obchodu“ ve sféře Web3.

Aktivum bylo vyvinuto a spuštěno decentralizovanou autonomní organizací ApeCoin (DAO), významným subjektem ze společnosti Yuga Labs, která zřídila šestiměsíční výbor rady složený z Alexise Ohaniana, Amy Wu, Maaria Bajwy, Yat Siu a Deana Steinbecka, který dohlíží na vývoj DAO.

Oficiální účet ApeCoin na Twitteru ve čtvrtek uvedl, že členům ekosystému BAYC bude poskytnuta 90denní lhůta, během níž si mohou nárokovat přidělení 10 000 tokenů.

Řada významných burz, jako jsou Binance US, FTX, Gemini a OKX, již mimo jiné přislíbila, že na svých platformách uvede a umožní veřejné obchodování s tímto aktivem.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny