Mobilní telefonySoftwareZe světa IT

Google uvolnil Lollipop 5.1

Nové verze operačních systémů jsou velkým lákadlem k pořízení telefonů a tabletů z řady Nexus od Googlu. Zatímco ostatní výrobci slibují své aktualizace poměrně často, ne vždy se jich na svých zařízeních dočkáme. Nový Android 5.1 přináší zvýšení stability celého systému a další poměrně zásadní funkce. Stěžejní novinkou je přímá podpora zařízení se dvěma sloty na SIM kartu a podpora kvalitnějšího zvuku při telefonování, DualSIM prostředí zatím řešili samotní výrobci telefonů.

Android 5.1 Lollipop přinese další velké změny – nové animace v prostředí hodin, vytříbenější nastavení WiFi, jednodušší ovládání modrého zubu a nový Easter Egg (Velikonoční vajíčko) v podobě poklepání na novou verzi Androidu. To ale samozřejmě není zhola vše, co nový operační systém od Googlu nabídne. Co dalšího dostaneme na talíři?

Android 5.1 Lollipop TW

Zásadní novinkou je opět zvýšená bezpečnost uživatele s Androidem. Nový Lollipop totiž nabízí správu zařízení na dálku, ochranu proti odcizení, pokud jej zablokujete na dálku, nepomůže zloději ani uvedení smartphonu do továrního nastavení. Prioritou je zadání vašeho Google účtu, bez emailové adresy a hesla se zloděj prostě nehne a telefon bude prakticky bezcenná kopie k vypodložení stolu na zahradě.

Půjde to vše obejít ROOTem smartphonu a nahráním alternativní ROM? To vše se dozvíme určitě zanedlouho. Na jaká zařízení bude dostupná aktualizace? Verze 5.1 bude zřejmě dostupná na zařízení Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 7, Nexus 9 a 10. Aktuálně jsou obrazy LMY47D systému dostupné na Nexus 5, Nexus 10 a Nexus 7 (Wi-Fi).

Na videu výše se můžete podívat, jak se nové animace zabydleli v zeleném operačním systému od Google. Jak se nový systém líbí široké veřejnosti? Máte již dostupnou OTA aktualizaci na svém zařízení? Jak aktualizujete? Určitě se o své postřehy podělte do komentářů pod touto novinkou. Děkujeme za feedback!

Zdroj: officialandroid.blogspot.cz

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony