Ze světa IT

Recenze: Aplikace „Taháky do kapsy“

smartphone logo png
Foto: Smartphone

Je jasné, že nás mobilní aplikace v dnešní době doprovázejí a pomáhají nám snad při všech našich denních aktivitách. Proto bylo jen otázkou času, kdy se začnou děti a studenti za pomoci aplikací dokonce připravovat do školy. K tomuto účelů slouží různé periodické tabulky, cizojazyčné slovníky a již půl roku také velice užitečná česká aplikace „Taháky do kapsy„. 

Jste-li student, či jen chcete mít základní poznatky ze školy stále u sebe, určitě by jste na tuto aplikaci neměli zapomenout. Velkou výhodou aplikace je, že je offline a tím pádem se můžete učit kdekoli a kdykoli bez připojení k internetu, jen s vaším mobilem či tabletem.

Krom stovek zápisů a taháků do všech standardních předmětů naleznete v aplikaci také fráze do mnoha cizích jazyků, které se mohou hodit zejména při cestování. K procvičování zde naleznete online testy z periodické tabulky, angličtiny, němčiny, francouzštiny a dalších jazyků. Pokud vám ani to nestačí, můžete se s Taháky do kapsy zdokonalovat čtením různých anglických článků či textů. Pokud by vám v aplikaci snad něco chybělo, jednoduše si to tam připíšete, k tomu se ale ještě dostanu.

Doufám, že vás aplikace zaujala, a teď se podíváme na bližší popis. Nahoře v bočním menu se nalézá seznam všech základních předmětů. Po rozkliknutí daného předmětu se nám zobrazí seznam témat jednotlivých zápisů, kterým můžeme jednoduše listovat, či kliknou na tlačítko vyhledávání a zápis si najít za pomoci této funkce.

Po nalezení námi požadovaného tématu opět klikneme a zobrazí se nám základní informace o dané problematice, obvykle doplněné nějakými tematickými obrázky. Zápisy si můžeme označovat hvězdičkou. Takto označené zápisy se nám následně objeví ve speciální složce, kde si tak můžeme sestavit soubor materiálů, které zrovna potřebujeme. Ve spodní části hlavního menu dále nalezneme již zmíněnou funkci přidání vlastních zápisů (vámi přidané zápisy se po schválení tvůrci aplikace zobrazí všem uživatelům), dále online testy na periodickou tabulku a slovní zásobu z angličtiny, němčiny, finštiny, francouzštiny, italštiny, latiny, ruštiny a španělštiny.

  • Offline zápisy a taháky do matematiky, českého jazyka, chemie, fyziky, angličtiny, biologie, zeměpisu a dějepisu. Máte zde funkce přidávání vlastních zápisů, které se po našem zkontrolování mohou objevit i u dalších studentů.
  • Online testy na periodickou tabulku prvků, Anglickou slovní zásobu a další, celkem 10 online testů s možností uložení a porovnání výsledků.
  • Základní jazykové fráze do mnohá světových jazyků od italštiny až po čínštinu, či například různé anglické texty.

Aby nebylo jazyků málo, můžete zde také najít základní slovíčka a fráze do mnoha světových jazyků, od němčiny přes řečtinu až po třeba japonštinu. Pod frázemi také naleznete již zmíněné anglické texty. V nastavení si také můžete vybrat vzhled aplikace či jak často bude aplikace zjišťovat, jestli někteří uživatelé nepřidali nové zápisy.

Doporučuji si Androidí aplikaci Taháky do kapsy stáhnout a alespoň vyzkoušet, jsem si jistý, že si v řadách studentů najde své uplatnění. Aplikaci můžete stahovat na Google Play (či její upravenou online variaci na Windows Storu) zdarma. Používáte jiné taháky do školy? Určitě se o ně podělte do komentářů pod článkem, děkujeme.

Aplikace ke stažení: play.google.com

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT