Software

Android Auto verze 10 je tu

android-auto-navigace
Foto: android.com/auto/, Tag: Android

Společnost Google na konferenci I/O 2022 oznámila zásadní změnu designu systému Android Auto. Pod kódovým označením „Coolwalk“ přepracoval uživatelské rozhraní systému Auto pro větší displeje infotainmentu a kromě řady dalších vylepšení zavedl režim rozdělené obrazovky.

Osm měsíců po prvním oznámení a dvou měsících beta testování začal Google na začátku roku 2023 zavádět nový design Android Auto pro všechny. Od té doby byla společnost spatřena při testování drobných změn v uživatelském rozhraní, nic zásadního se však zatím neprosadilo. Společnost Google nyní v tichosti vydala Android Auto v10 s novým uživatelským rozhraním pro Asistenta Google.

Android Auto verze 10 je tu
Android Auto verze 10 je tu

Osvěžené uživatelské rozhraní Asistenta Google

Vzhledem k velkému skoku v čísle verze by se dalo očekávat, že nejnovější verze systému Android Auto bude obsahovat nějaké nové funkce nebo změny. Ale není tomu tak. Podle serveru 9to5Google je v Android Auto v10.0 pouze jedna významná změna: osvěžené uživatelské rozhraní Asistenta Google. Zda je redesign spojen s novým sestavením, však není jasné. Mohlo by se jednat i o posun na straně serveru ze strany společnosti Google.

Co se týče nového „zářícího“ vzhledu, je podobný tomu, jak vypadá hlasový asistent na chytrých telefonech se systémem Android se spodním svítícím pruhem. Asistent Google se s tímto designem poprvé objevil v říjnu 2019 na zařízení Pixel 4. Před tímto novým vzhledem se hlasový asistent zobrazoval v horní části obrazovky Android Auto s černým pruhem a logem Asistenta.

Nezdá se, že by s novým vzhledem Asistenta Google v systému Android Auto bylo spojeno nějaké další bezprostřední vylepšení, kromě toho, že získal modernější vzhled.

Můžete se podívat, zda aktualizace na Android Auto v10 spustí nové uživatelské rozhraní Asistenta Google na hlavní jednotce vašeho vozu, i když se to může lišit. Vzhledem k tomu, jak pomalu společnost Google tradičně zavádí změny v systému Android Auto pro všechny, neočekávejte, že se aktualizace Android Auto v10 v dohledné době objeví ve vašem telefonu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Za největší pokrok za poslední roky považuji, jak v nedávné aktualizaci konečně přidali možnost rozdelit obrazovku na víc částí. To je skvělý

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software