Android se opět stal králem trhuAutor: 26/03/2012 3 comments 1339 shlédnutí

Android je bezesporu králem mobilních systémů. Podíváme se, jak si vedou jednotlivý výrobci a na meziroční pohyby trhu s mobilními přístroji.

Průzkum celosvětového trhu v tomto odvětví prováděla společnost Gartner. Ti zjistili, že podíl mobilního systému od Googlu ve čtvrtém kvartále loňského roku překročil hranici padesáti procent. Oproti stejnému období v roce 2010 si polepšil o slušných 20 procent.

Důvod, proč má tato platforma tak razantní růst je prostý. Lidé rádi kupují levné věci a slyší na slovo smartphone, a tak si většina uživatelů vybere přístroj doslova za pár kaček.

Hned za ním s odstupem šest a dvaceti procent leží cupertinský rodák iOS. Nedá se sice hovořit o těsném závěsu, ale přihlédneme-li k tomu, že vyráží s pouhými čtyřmi zařízeními a ukusuje téměř 24 procent, je to úctyhodný výkon.

Dalším v žebříčku je umírající Symbian, kterému zbývá jen pár let života. Nokia se začíná vyžívat v odepisování a po vzoru Meego zabíjí i Symbian. Ten ale stále zabírá více jak deset procent trhu, což není zase tak málo.

Kanadský Research In Motion, jež vyrábí prémiové telefony BlackBerry je na tom dobře, ačkoliv to vypadá, že se potácí na okraji propasti. S největší pravděpodobností dostihne Symbian co nevidět, není se čemu divit, nese téměř 9 procent.

Windows Phone to jako nováček nemá na trhu jednoduché, nedávno ho předhonila i Bada od Samsungu. Oba v současnosti oscilují okolo jednoho procenta trhu mobilního světa. V Microsoftu však předpokládáme rostoucí tendenci.Autor

Martin Kohout

V ruce iPhone. Technologie. Novinky. Smartphone.

Web: https://freebit.cz

Komentáře (3)

[…] na jablíčka Soutěž na FreeBit.cz právě probíhá Serverová deska Asus Z9PE-D8 WS Android se opět stal králem trhu LG E2242V-BN zatím pro japonský […]

Odpovědět

Králem trhu? A kde to sídlo krále sídlí ? 🙂 V jaké zemi, že bych jí velice rád navštívil, protože skoro ve všech státech je prezident nikoliv král. 😀

Odpovědět

[…] válečnou sekeru. Ještě zde můžeme nadhodit článek, který nakoukl do používanosti mobilních systému ve světovém […]

Odpovědět

Chceš se vyjádřit? Tento článek okomentuj, projev názor!