> Mobilní telefony> Novinky ze světa IT> Software

Android se opět stal králem trhu

Android je bezesporu králem mobilních systémů. Podíváme se, jak si vedou jednotlivý výrobci a na meziroční pohyby trhu s mobilními přístroji.

Průzkum celosvětového trhu v tomto odvětví prováděla společnost Gartner. Ti zjistili, že podíl mobilního systému od Googlu ve čtvrtém kvartále loňského roku překročil hranici padesáti procent. Oproti stejnému období v roce 2010 si polepšil o slušných 20 procent.

Důvod, proč má tato platforma tak razantní růst je prostý. Lidé rádi kupují levné věci a slyší na slovo smartphone, a tak si většina uživatelů vybere přístroj doslova za pár kaček.

Hned za ním s odstupem šest a dvaceti procent leží cupertinský rodák iOS. Nedá se sice hovořit o těsném závěsu, ale přihlédneme-li k tomu, že vyráží s pouhými čtyřmi zařízeními a ukusuje téměř 24 procent, je to úctyhodný výkon.

Dalším v žebříčku je umírající Symbian, kterému zbývá jen pár let života. Nokia se začíná vyžívat v odepisování a po vzoru Meego zabíjí i Symbian. Ten ale stále zabírá více jak deset procent trhu, což není zase tak málo.

Kanadský Research In Motion, jež vyrábí prémiové telefony BlackBerry je na tom dobře, ačkoliv to vypadá, že se potácí na okraji propasti. S největší pravděpodobností dostihne Symbian co nevidět, není se čemu divit, nese téměř 9 procent.

Windows Phone to jako nováček nemá na trhu jednoduché, nedávno ho předhonila i Bada od Samsungu. Oba v současnosti oscilují okolo jednoho procenta trhu mobilního světa. V Microsoftu však předpokládáme rostoucí tendenci.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

  Doporučeno pro vás >

  3 x komentář, přidáš se?

  1. […] na jablíčka Soutěž na FreeBit.cz právě probíhá Serverová deska Asus Z9PE-D8 WS Android se opět stal králem trhu LG E2242V-BN zatím pro japonský […]

  2. Králem trhu? A kde to sídlo krále sídlí ? 🙂 V jaké zemi, že bych jí velice rád navštívil, protože skoro ve všech státech je prezident nikoliv král. 😀

  3. […] válečnou sekeru. Ještě zde můžeme nadhodit článek, který nakoukl do používanosti mobilních systému ve světovém […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > > Mobilní telefony