Mobilní telefonySoftwareZe světa IT

Android se opět stal králem trhu

Android je bezesporu králem mobilních systémů. Podíváme se, jak si vedou jednotlivý výrobci a na meziroční pohyby trhu s mobilními přístroji.

Průzkum celosvětového trhu v tomto odvětví prováděla společnost Gartner. Ti zjistili, že podíl mobilního systému od Googlu ve čtvrtém kvartále loňského roku překročil hranici padesáti procent. Oproti stejnému období v roce 2010 si polepšil o slušných 20 procent.

ios logo

Důvod, proč má tato platforma tak razantní růst je prostý. Lidé rádi kupují levné věci a slyší na slovo smartphone, a tak si většina uživatelů vybere přístroj doslova za pár kaček.

Hned za ním s odstupem šest a dvaceti procent leží cupertinský rodák iOS. Nedá se sice hovořit o těsném závěsu, ale přihlédneme-li k tomu, že vyráží s pouhými čtyřmi zařízeními a ukusuje téměř 24 procent, je to úctyhodný výkon.

686px symbian logo

Dalším v žebříčku je umírající Symbian, kterému zbývá jen pár let života. Nokia se začíná vyžívat v odepisování a po vzoru Meego zabíjí i Symbian. Ten ale stále zabírá více jak deset procent trhu, což není zase tak málo.

blackberry logo

Kanadský Research In Motion, jež vyrábí prémiové telefony BlackBerry je na tom dobře, ačkoliv to vypadá, že se potácí na okraji propasti. S největší pravděpodobností dostihne Symbian co nevidět, není se čemu divit, nese téměř 9 procent.

Windows Phone to jako nováček nemá na trhu jednoduché, nedávno ho předhonila i Bada od Samsungu. Oba v současnosti oscilují okolo jednoho procenta trhu mobilního světa. V Microsoftu však předpokládáme rostoucí tendenci.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Králem trhu? A kde to sídlo krále sídlí ? 🙂 V jaké zemi, že bych jí velice rád navštívil, protože skoro ve všech státech je prezident nikoliv král. 😀

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony